Ухвала
від 27.03.2015 по справі 924/439/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"27" березня 2015 р. 924/439/15

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Мухи М.Є., розглянувши матеріали

за позовом Іванова Івана Петровича м. Хмельницький

до Іванова Володимира Івановича м. Хмельницький

до приватного підприємства "Творча лабораторія - Тампографіка" м. Хмельницький

про визнання рішення недійсним, зобов'язання вчинити дії, визнання належним власником, визнання набуття права без достатньої правової підстави

ВСТАНОВИВ:

25.03.15р. до суду надійшла позовна заява в якій позивач просить: визнати рішення власника приватного підприємства "Тампографіка" від 28 червня 2007 року №1 про приєднання приватного підприємства "Тампографіка" до приватного підприємства "Творча Лабораторія" незаконним; визнати що права Іванова В.І. на приватне підприємство "Творча Лабораторія" є набутими без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно); визнати Іванова І.П. належним власником приватного підприємства "Творча Лабораторія", (код 30865716); зобов'язати Іванова Володимира Івановича вчинити усі необхідні дії та повернути позивачеві усі права на ПП "Творча лабораторія".

Судом береться до уваги, що відповідно до ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 44 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви: майнового характеру 2 % ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

В п.2.11. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 року "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" роз'яснено, що якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.

Натомість позивачем до матеріалів позову надано квитанцію від 16.03.15р. на суму 1218грн., тобто оплачено судовим збором лише одну вимогу немайнового характеру, замість чотирьох.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Крім того, згідно зі ст. 54 ГПК України до позовної заяви повинні бути додані, зокрема, докази, що підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Статтею 56 ГПК України встановлено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Згідно з п.3 ч.1 ст.57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009р., встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) як передбачено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Крім того надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

Тобто, при поданні позовної заяви, позивачем має бути доданий як підтвердження направлення сторонам позовної заяви з доданими документами фіскальний чек відділення поштового зв'язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються стороні.

Однак, в порушення вищенаведених вимог, позивачем не додано належних доказів про направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, зокрема не додано опису вкладення.

Таким чином, з врахуванням наведених положень законодавства та з огляду на відсутність в матеріалах позовної заяви належних документів, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами, позовна заява підлягає поверненню без розгляду відповідно до п. 6 ст. 63 ГПК України.

Окрім того, судом звертається увага на те, що згідно вимог ч.2 ст.36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, то подається засвідчений витяг з нього. При цьому, копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, а разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог. Подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності) (п. 2.2 Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

Як вбачається із поданих позивачем матеріалів, документи, додані до позовної заяви, не відповідають вимогам ст.36 ГПК України та п.5.27 вимог до оформлювання документів (копії належним чином позивачем не засвідчені), тому суд вважає, що вказаних доказів до поданих матеріалів позивачем не додано. А тому, у разі повторного звернення до суду із вказаним позовом позивачу слід належним чином завірити додані до позовної заяви докази.

З огляду на вищевикладене, позовна заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п.4 та п.6 ст.63 ГПК України.

Поряд із цим судом зауважується, що при повторному зверненні із позовною заявою позивачу слід звернути увагу на приписи ст.12 ГПК України.

Керуючись п. 4,6 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні матеріали повернути позивачу без розгляду.

Додаток: позовна заява і додані до неї матеріали на 46-ти аркушах.

Суддя М.Є. Муха

Віддрук. 4 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу (м. Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 21, кв. 46), 3 - відповідачу 1 (м. Хмельницький, вул. Молодіжна 5, кв.79), 4 - відповідачу 2 (м. Хмельницький, вул. Тернопільська 34/1)

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.03.2015
Оприлюднено02.04.2015
Номер документу43312085
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/439/15

Ухвала від 27.03.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Муха М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні