Справа № 369/2738/15-к
1-кп/369/209/15
В И Р О К
іменем України
24.03.2015 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
за участю обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Старе Бориспільського району Київської області, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Мешканець Київської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на прохання невстановленої слідством особи, за грошову винагороду, не маючи наміру здійснювати діяльність, пов`язану з виробництвом, продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт та наданням послуг, в порушення встановленого законодавством порядку здійснення підприємницької діяльності надав згоду на перереєстрацію на своє ім`я ТОВ «Апорт Груп» (код ЄДРПОУ 39280244 зареєстроване відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району Головного управляння юстиції у м. Києві 02.07.2014 за №10681020000036566).
Так, у вересні 2014, усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій, ОСОБА_4 надав згоду на пропозицію невстановленої слідством особи щодо придбання на своє ім`я суб`єкту підприємницької, не маючи при цьому наміру здійснювати фінансовогосподарської діяльності, за що отримав грошову винагороду та надав згоду на оформлення реєстраційних, установчих та статутних документів
ТОВ «Апорт Груп».
В подальшому, 02 вересня 2014, ОСОБА_4 , для досягнення злочинної мети направленої на здійснення фіктивного підприємництва, перебуваючи в офісному приміщенні приватного нотаріуса, точної адреси якого досудовим слідством не встановлено, провів державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Апорт Груп» підписавши протокол загальних зборів учасників підприємства, наказ про призначення себе директором, картки із зразками підписів, ряд доручень на ім`я невідомих йому осіб, та інші невідомі йому документи.
Після виконання вказаних дій ОСОБА_4 залишив невстановленій слідством особі підписані документи та отримав грошову винагороду в розмірі 200 грн.
На підставі зазначених документів, поданих невстановленою слідством особою до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району Головного управляння юстиції у м. Києві було проведено державну реєстрацію відповідних змін.
В подальшому ОСОБА_4 , продовжуючи свої злочинні дії, направлені на прикриття незаконної діяльності ТОВ «Апорт Груп», підприємницької діяльності самостійно не здійснював, угод фінансового та господарського характеру не укладав та не підписував, печаткою підприємства не користувався, податкову звітність до ДПІ не подавав, що надало змогу невстановленим слідством особам ставити підписи на документах податкової звітності ТОВ «Апорт Груп», що свідчить про ведення незаконної діяльності.
Вищевказані дії ОСОБА_4 надали можливість невстановленим слідством особам в повному обсязі реалізувати свою мету спрямовану на прикриття незаконної діяльності підприємством ТОВ «Апорт Груп», у вигляді оформлення безтоварних операцій та надання послуг по незаконному формуванню податкового кредиту для вигодо-формуючих підприємств, що призвело до порушення вимог чинного законодавства України.
Обвинувальний акт надійшов до суду з угодою про визнання винуватості, яка укладена 28 січня 2015 року між прокурором та обвинуваченим, яка відповідає вимогам ст. 472 КПК України.
Згідно даної угоди, де зазначені її сторони, формулювання обвинувачення,обвинувачений та прокурор дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 1 ст. 205 КК України, істотних для відповідного кримінального провадження обставин, беззастережного визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, а також узгоджене покарання, яке повинен понести ОСОБА_4 у виді штрафу в розмірі 8500 гривень.
В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди, встановлені ст. 473 КПК України, та наслідки її невиконання.
Вивчивши обвинувальний акт, вивчивши матеріали кримінального провадження, надані прокурором, вивчивши угоду, вислухавши обвинуваченого, який просив суд затвердити угоду про визнання винуватості та винести вирок на підставі даної угоди, вислухавши думку прокурора, який вважає, що угода відповідає вимогам КПК України та КК України і вважав за можливе задовольнити клопотання про затвердження даної угоди та винести вирок на підставі угоди, суд дійшов до висновку, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_4 , яка укладена в даному кримінальному провадженні, підлягає до затвердження з наступних підстав.
Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.
Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, який згідно ст. 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості.
Судом з`ясовано, що обвинувачений розуміє права, визначені ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, які передбачені ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним і не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_4 і призначення обвинуваченому узгодженого сторонами виду та розміру покарання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 373, 374, 472, 474, 475 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Затвердити угоду від 28 січня 2015 року про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України та призначити йому за цим законом узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом 30 (тридцяти) діб з часу його проголошення прокурором та обвинуваченим.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку, копія вироку негайно після його проголошення вручається прокурору та обвинуваченому.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2015 |
Оприлюднено | 17.03.2023 |
Номер документу | 43314240 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Гришко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні