Справа № 495/7235/13-ц
рішення
ІМЕНЕМ УКрАЇНи
08 грудня 2014 року м. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Матяш Т.Л.
при секретарі - Левченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білгород - Дністровський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - Білгород - Дністровська міська рада, відділ державного агентства земельних ресурсів України в м. Білгород - Дністровський про встановлення порядку користування земельною ділянкою та винесення в натурі (на місцевості) та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Білгород - Дністровської міської ради, відділу державного агентства земельних ресурсів України в м. Білгород - Дністровський, ОСОБА_1 про встановлення сервітуту,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 та просить суд встановити порядок користування земельною ділянкою АДРЕСА_1 відповідно до висновку експертного земельно-технічного дослідження № 02/01 від 25.04.2014 року та зобов'язати ОСОБА_2 не перешкоджати ОСОБА_1 в оформленні технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд щодо 3/8 часток жилого будинку.
При цьому, ОСОБА_1 посилається на те, що вона та ОСОБА_2 є співвласниками будинку АДРЕСА_1 та добровільним шляхом сторони не можуть дійти згоду щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою прилеглою до будинку.
З зустрічними позовними вимогами до суду звернулась ОСОБА_2 та уточнивши їх, просить суд встановити безоплатний постійний земельний сервітут площею 0,0008 га з правом проходу та правом проїзду на транспортному засобі щодо земельної ділянки, яка належить ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,0107 га та зобов'язати ОСОБА_1 укласти з ОСОБА_2 договір про безоплатний постійний земельний сервітут площею 0,0008 га з правом проходу та виїзду. При цьому, ОСОБА_2 обґрунтовує свої вимоги тим, що межі земельної ділянки, яка належить ОСОБА_1 на підставі державного акту, зміщені та перекривають прохід та проїзд до земельної ділянки, що перебуває у власності ОСОБА_2
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася. Представник позивача - ОСОБА_3, надала суду заяву з проханням провести судове засідання без її участі та задовольнити позовні вимоги, у минулих у судових засіданнях ОСОБА_3 повністю підтримувала заявлені вимоги.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася. Представник відповідача - ОСОБА_4, надала до суду заяву з проханням провести судове засідання без її участі та задовольнити позовні вимоги.
Представник Білгород-Дністровської міської ради у судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи сповіщався належним чином.
Представник відділу Державного агентства земельних ресурсів України у м. Білгород-Дністровський у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи сповіщався.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази та враховуючи доводи сторін, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 можливо задовольнити, вони не суперечать один одному та спрямовані на захист прав та інтересів кожної з сторін.
У судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником 5/8 частин будинку АДРЕСА_1 в м. Білгород-Дністровському на підставі договору дарування від 01.07.2008 року, реєстровий № 2557 та договору дарування від 01.11.2006 року, реєстровий номер 4085. Також, ОСОБА_1 є власником земельної ділянки АДРЕСА_1 площею 0,0107 га, наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 336571, виданого 15.06.2011 року на підставі договору дарування посвідченого приватним нотаріусом Холудєєвою С.М. від 01.07.2008 року № 2557, кадастровий номер 5110300000:01:003:0018.
Відповідач ОСОБА_2 є власником 3/8 часток домоволодіння, розташованого по АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 16.11.1999 року та власником земельної ділянки, розташованої за тією ж адресою, площею 0,0266 га, наданої для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель, згідно з державного акту на право приватної власності на землю ІІІ-ОД № 003532 від 20.03.2002 року.
Таким чином, житловий будинок АДРЕСА_1 в м. Білгород - Дністровський перебуває в спільній частковій власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Земельна ділянка за вказаною адресою віднесена до категорії земель житлової та громадської забудови (ст. 38 ЗК України).
Однак, ОСОБА_1 на оформила право власності на земельну ділянку під 3/8 частками жилого будинку, яка належить позивачу на підставі договору дарування від 01.11.2006 року, оскільки ОСОБА_2, як суміжний власник, не дає згоду на приватизацію позивачем частки земельної ділянки для обслуговування 3/8 часток будинку.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Частиною 1 ст. 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Отже, указаним положенням визначено правові підстави набуття громадянами і юридичними особами права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності. Такими підставами є рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Статтею 118 ЗК України визначено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.
Відповідно до ч. 5 ст. 20 ЗК України, види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
Рішенням Білгород-Дністровської міської ради про погодження передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України в м. Білгород-Дністровський від 06.03.2007р. за №233 ОСОБА_1 надано право на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 та у відповідності до ст. 55 Закону України «Про землеустрій» на основі технічної документації із землеустрою встановлюється межа земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Разом з тим, необхідно зазначити, що земельна ділянка, яка належить позивачу, прилегла до будинку ОСОБА_2 та є основним місцем проходу та проїзду до її гаражу літ. «Д», що вбачається з технічної документації, яку представили сторони суду.
Відповідно ст. 39 ЗК України, використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
Таким чином, в проекті землеустрою щодо відводу земельної ділянки ОСОБА_1 необхідно передбачити земельну ділянку загального користування для проходу та проїзду обох співвласників жилого будинку.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду, за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів зокрема можуть бути припинення дії, яка порушує право, примусове виконання обов'язку, або іншим способом.
За змістом ст. 98 ЗК України, право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою. Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.
Статтею 99 ЗК України встановлені види права земельного сервітуту, зокрема, як право проходу, право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху та інші земельні сервітути.
Ініціатором встановлення земельного сервітуту може бути власник або користувач земельної ділянки, що потребує використання суміжної (сусідньої) земельної ділянки, щоб усунути недоліки своєї ділянки, обумовлені місцем розташування або природним станом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 100 ЗК України визначено, що власник або землекористувач земельної ділянки має право вимагати встановлення земельного сервітуту для обслуговування своєї земельної ділянки. Земельний сервітут встановлюється за домовленістю між власниками сусідніх земельних ділянок на підставі договору або за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 401 ЦК України право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.
Згідно із ст. 402 ЦК України сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту.
Статтею 404 ЦК України, зокрема, визначено правові підстави права користування чужою земельною ділянкою, а саме, право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки. а в разі необхідності від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту.
Таким чином, сервітут - це право обмеженого користування чужим майном і потреба встановлення сервітуту виникає у тих випадках, коли власник майна не може задовольнити свої потреби будь-яким іншим способом.
Отже, підставою встановлення сервітуту є відсутність у будь-якої особи, у тому числі і у власника майна, можливості задовольнити свої потреби іншим способом, як встановлення права земельного сервітуту, встановлюючи його на певний строк чи без зазначення строку суд може враховувати, що метою сервітуту є задоволення потреб власника або землекористувача земельної ділянки для ефективного її використання; умовою його встановлення є неможливість задоволення такої потреби в інший спосіб, і в рішенні суд має чітко визначити обсяг прав особи, що звертається відносно обмеженого користування чужим майном.
Крім того, земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлюється.
Відповідно до ст. 158 Земельного кодексу України виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб.
Згідно з висновком експертного земельно-технічного дослідження земельної ділянки від 02.12.02014 року за №02/01, запропонований варіант порядку користування земельної ділянки за вказаною адресою, враховуючи фактичне користування співвласниками та існуючих державних актів на право власності співвласників на їх частки земельної ділянки. Експертом був запропонований наступний варіант встановлення порядку користування земельною ділянкою АДРЕСА_1.
Для в'їзду, входу та проходу до своїх частин домоволодіння в користування співвласників, пропонується виділити земельну ділянку загального користування площею 95 м 2 .
ОСОБА_2 (3/8 частки) пропонується залишити у власності земельну ділянку № 1 площею 226 м 2 (згідно державного акту серії III-ОД № 003532 від 20.03.2002р., зареєстрованого за № 318).
Межі земельної ділянки № 1-1 площею 226 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 6,50 м;
- поворот направо довжиною 4,08 м ;
- далі по лінії продовження довжиною 10,15 м (по міжквартирній перегородці житлового будинку літ. «А»);
- далі по лінії продовження довжиною 10,10 м;
- поворот направо довжиною 0,69 м;
- поворот наліво довжиною 3,50 м;
- далі по лінії продовження довжиною 4,91 м;
- поворот направо довжиною 7,20 м;
- поворот направо довжиною 12,00 м;
- поворот направо довжиною 0,70 м;
- поворот наліво довжиною 20,60 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 1 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 1 зображена жовтим кольором.
ОСОБА_1 (5/8 частки) пропонується залишити у власності земельну ділянку № 2 площею 107 м 2 (згідно державного акту серії ЯЛ № 336571 від 02.07.2011р., реєстровий номер 511030001000249).
Межі земельної ділянки № 2 площею 107 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_2 довжиною 12,37 м;
- далі по лінії продовження довжиною 8,88 м;
- поворот направо довжиною 5,45 м;
- поворот направо довжиною 1,97 м;
- поворот наліво довжиною 1,28 м;
- поворот направо довжиною 7,40 м;
- далі по лінії продовження довжиною 2,55 м;
- поворот направо довжиною 3,85 м;
- поворот наліво довжиною 9,39 м;
- поворот направо довжиною 2,99 м.
На земельній ділянці № 2 (ОСОБА_1.) пропонується встановити земельний сервітут площею 8 м 2 для здійснення проїзду ОСОБА_2 до своєї частини земельної ділянки.
Межі сервітуту площею 8 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки загального користування довжиною 3,85 м;
- поворот направо довжиною 1,68 м;
- поворот направо довжиною 3,95 м;
- поворот направо довжиною 2,55 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 2 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 2 зображена зеленим кольором.
ОСОБА_1 (5/8 частки) пропонується виділити земельну ділянку № 3 площею 242 м 2 , яка складається із:
- земельної ділянки № 3-1 площею 126 м 2 ,
- земельної ділянки № 3-2 площею 116 м 2 .
Межі земельної ділянки № 3-1 площею 126 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 6,33 м;
- поворот направо довжиною 4,09 м;
- поворот наліво довжиною 1,07 м;
- поворот направо довжиною 10,20 м;
- нахил вправо довжиною 3,15 м;
- нахил вправо довжиною 6,75 м;
- поворот направо довжиною 5,49 м;
- далі по лінії продовження довжиною 10,15 м (по міжквартирній перегородці житлового будинку літ. «А»);
- далі по лінії продовження довжиною 4,08 м.
Межі земельної ділянки № 3-2 площею 116 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки загального користування довжиною 4,10 м;
- нахил вправо довжиною 3,73 м;
- поворот направо довжиною 7,40 м;
- поворот наліво довжиною 1,28 м;
- поворот направо довжиною 1,97 м;
- поворот наліво довжиною 5,45 м;
- поворот направо довжиною 3,18 м;
- поворот направо довжиною 0,08 м;
- далі по лінії продовження довжиною 4,90 м;
- далі по лінії продовження довжиною 10,00 м;
- поворот направо довжиною 4,91 м;
- далі по лінії продовження довжиною 3,50 м;
- поворот направо довжиною 0,69 м;
- поворот наліво довжиною 1,71 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 3 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 3 зображена блакитним кольором.
Межі земельної ділянки загального користування площею 95 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 3,14 м;
- далі по лінії продовження довжиною 1,25 м;
- поворот направо довжиною 8,85 м;
- далі по лінії продовження довжиною 9,39 м;
- поворот направо довжиною 3,85 м;
- поворот наліво довжиною 2,55 м;
- поворот направо довжиною 3,73 м;
- нахил вліво довжиною 4,10 м;
- поворот направо довжиною 2,90 м;
- поворот направо довжиною 6,75 м;
- нахил вліво довжиною 3,15 м;
- нахил вліво довжиною 10,20 м;
- поворот наліво довжиною 1,07;
- поворот направо довжиною 4,09 м.
Відповідно до п. 19 Постанови № 7 від 16.04.2004 року Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» у справах за позовом учасників спільної власності на землю про встановлення порядку володіння й користування спільною земельною ділянкою, на якій розташовані належні їм жилий будинок, господарські будівлі та споруди, суд з'ясовує і враховує можливість нормального користування будинком і здійснення догляду за ним, розташування господарських будівель, споруд, необхідність зведення будівель, розташування плодово-ягідних насаджень співвласників, можливість проходу з вулиці на подвір'я тощо. Враховуються також вимоги санітарних правил і правил протипожежної безпеки.
Враховуючи вищевикладене, на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які посилалися учасники процесу як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягають задоволенню в повному обсязі, крім вимог ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 судових витрат.
Керуючись п. 19 Постанови № 7 від 16.04.2004 року Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» ст.ст. 16, 391 ЦК України,ч.5 ст.20, ст..39, 98, 99, 100, 116, 118, 158, 401, 402, 404 ЗК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Уточнену позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити порядок користування земельною ділянкою АДРЕСА_1 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до висновку експертного земельно-технічного дослідження № 02/01 від 25.04.2014 року, а саме:
Для в'їзду, входу та проходу до своїх частин домоволодіння в користування співвласників, виділити земельну ділянку загального користування площею 95 м 2 .
ОСОБА_2 (3/8 частки) залишити у власності земельну ділянку № 1 площею 226 м 2 (згідно державного акту серії III-ОД № 003532 від 20.03.2002р., зареєстрованого за № 318).
Межі земельної ділянки № 1-1 площею 226 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 6,50 м;
- поворот направо довжиною 4,08 м ;
- далі по лінії продовження довжиною 10,15 м (по міжквартирній перегородці житлового будинку літ. «А»);
- далі по лінії продовження довжиною 10,10 м;
- поворот направо довжиною 0,69 м;
- поворот наліво довжиною 3,50 м;
- далі по лінії продовження довжиною 4,91 м;
- поворот направо довжиною 7,20 м;
- поворот направо довжиною 12,00 м;
- поворот направо довжиною 0,70 м;
- поворот наліво довжиною 20,60 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 1 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 1 зображена жовтим кольором.
ОСОБА_1 (5/8 частки) залишити у власності земельну ділянку № 2 площею 107 м 2 (згідно державного акту серії ЯЛ № 336571 від 02.07.2011р., реєстровий номер 511030001000249).
Межі земельної ділянки № 2 площею 107 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_2 довжиною 12,37 м;
- далі по лінії продовження довжиною 8,88 м;
- поворот направо довжиною 5,45 м;
- поворот направо довжиною 1,97 м;
- поворот наліво довжиною 1,28 м;
- поворот направо довжиною 7,40 м;
- далі по лінії продовження довжиною 2,55 м;
- поворот направо довжиною 3,85 м;
- поворот наліво довжиною 9,39 м;
- поворот направо довжиною 2,99 м.
На земельній ділянці № 2 (ОСОБА_1.) встановити земельний сервітут площею 8 м 2 для здійснення проїзду ОСОБА_2 до своєї частини земельної ділянки.
Межі сервітуту площею 8 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки загального користування довжиною 3,85 м;
- поворот направо довжиною 1,68 м;
- поворот направо довжиною 3,95 м;
- поворот направо довжиною 2,55 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 2 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 2 зображена зеленим кольором.
ОСОБА_1 (5/8 частки) виділити земельну ділянку № 3 площею 242 м 2 , яка складається із:
- земельної ділянки № 3-1 площею 126 м 2 ,
- земельної ділянки № 3-2 площею 116 м 2 .
Межі земельної ділянки № 3-1 площею 126 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 6,33 м;
- поворот направо довжиною 4,09 м;
- поворот наліво довжиною 1,07 м;
- поворот направо довжиною 10,20 м;
- нахил вправо довжиною 3,15 м;
- нахил вправо довжиною 6,75 м;
- поворот направо довжиною 5,49 м;
- далі по лінії продовження довжиною 10,15 м (по міжквартирній перегородці житлового будинку літ. «А»);
- далі по лінії продовження довжиною 4,08 м.
Межі земельної ділянки № 3-2 площею 116 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку земельної ділянки загального користування довжиною 4,10 м;
- нахил вправо довжиною 3,73 м;
- поворот направо довжиною 7,40 м;
- поворот наліво довжиною 1,28 м;
- поворот направо довжиною 1,97 м;
- поворот наліво довжиною 5,45 м;
- поворот направо довжиною 3,18 м;
- поворот направо довжиною 0,08 м;
- далі по лінії продовження довжиною 4,90 м;
- далі по лінії продовження довжиною 10,00 м;
- поворот направо довжиною 4,91 м;
- далі по лінії продовження довжиною 3,50 м;
- поворот направо довжиною 0,69 м;
- поворот наліво довжиною 1,71 м.
Графічне зображення меж земельної ділянки № 3 приведене на схемі в додатку № 1 червоною лінією, земельна ділянка № 3 зображена блакитним кольором.
Межі земельної ділянки загального користування площею 95 м 2 проходять наступним чином (за годинниковою стрілкою):
- з боку вулиці Кірова довжиною 3,14 м;
- далі по лінії продовження довжиною 1,25 м;
- поворот направо довжиною 8,85 м;
- далі по лінії продовження довжиною 9,39 м;
- поворот направо довжиною 3,85 м;
- поворот наліво довжиною 2,55 м;
- поворот направо довжиною 3,73 м;
- нахил вліво довжиною 4,10 м;
- поворот направо довжиною 2,90 м;
- поворот направо довжиною 6,75 м;
- нахил вліво довжиною 3,15 м;
- нахил вліво довжиною 10,20 м;
- поворот наліво довжиною 1,07;
- поворот направо довжиною 4,09 м.
Зобов'язати ОСОБА_2 не перешкоджати ОСОБА_1у оформленні технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд щодо 3/8 часток жилого будинку розташованого по АДРЕСА_1, який на підставі договору дарування від 01.11.2006 року є власністю ОСОБА_1, з урахуванням пропонованого варіанту порядку користування земельною ділянкою висновку експертного земельно-технічного дослідження №02/01 від 25.04.2014.
Уточнену зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 - задовольнити.
Встановити безоплатний постійний земельний сервітут площею 0,0008 га з правом проходу та правом проїзду на транспортному засобі щодо земельної ділянки площею 0,0107 га, наданої для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)ОСОБА_1, згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 336571, виданого 15.06.2011 року на підставі договору дарування посвідченого приватним нотаріусом Холудєєвою С.М. від 01.07.2008 року № 2557, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 511030001000249, кадастровий номер 5110300000:01:003:0018.
Зобов'язати ОСОБА_1 укласти з ОСОБА_2 договір про безоплатний постійний земельний сервітут площею 0,0008га з правом проходу та правом проїзду на транспортному засобі щодо земельної ділянки, яка належить ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯП № 386771 від 10.06.2011 року, кадастровой номер 5110300000:01:003:0018, площею 0,0107 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №511030001000249.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2014 |
Оприлюднено | 06.04.2015 |
Номер документу | 43354389 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Матяш Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні