ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2015 року Житомир справа № 806/924/15
категорія 8.2.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Капинос О.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 554,39 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся з позовом до суду та просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість по сплаті єдиного податку в розмірі 554,39 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку, який зобов'язаний сплачувати щомісяця на користь місцевого бюджету. Але відповідач податок в повному обсязі не сплатив та має відповідно борг.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій просить справу розглянути в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відповідно до довідки Укрпошти конверт повернуто до суду за закінченням терміну зберігання. Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності та перебуває на обліку як платник податків в Новоград-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області.
Встановлено, що відповідач перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується копією корінця Свідоцтва серії НОМЕР_1 та копією заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, відповідно до якої ОСОБА_1 обрав вид діяльності - роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми трваринами та кормами для них у спеціальних магазинах (код згідно з КВЕД 47.76), роздрібна торгівля газетами та канц. товарами в спеціальних магазинах (код згідно з КВЕД 47.62), роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям (код згідно з КВЕД 47.82), діяльність у сфері фотографії (код згідно з КВЕД 74.20), виробництва кіно- та відеофільмів, телевізійних програм (код згідно з КВЕД 59.11), інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (код згідно з КВЕД 47.19).
Згідно п.п. 293.1. 293.2. Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно п. 3 Підрозділу 8 Розділу ХХ Податкового кодексу України, єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (з наступними змінами).
Відповідно до положень п. 299.4 ст. 299 Податкового кодексу України, платникам єдиного податку першої і другої груп, які провадять кілька видів господарської діяльності, на які встановлено різні ставки єдиного податку, видається одне свідоцтво платника єдиного податку.
Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Пунктом 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
В порушення вимог Кодексу, відповідач єдиний податок сплачував з порушенням строків та розміру сплати, в результаті чого утворилась заборгованість в сумі 544,73 грн., в тому числі основного платежу - 544,73 грн.
Відповідач заперечень проти позову не надав, розмір заборгованості не оспорює.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 544,73 грн. в матеріалах справи відсутні.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає позов обґрунтованим, а тому задовольняє його.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 158-163, 254 КАС України -,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету в особі Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (11700, вул. Ушакова, 3, м. Новоград-Волинський, Житомирська область, код ЄДРПОУ 13563785) податковий борг зі сплати єдиного податку в розмірі 554 грн. 39 коп. (п'ятсот п'ятдесят чотири гривні тридцять дев'ять копійок).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2015 |
Оприлюднено | 03.04.2015 |
Номер документу | 43359018 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні