Вирок
від 31.03.2015 по справі 522/3917/15-к
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/3917/15-к

Провадження № 1-кп/522/507/15

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2015 року Приморський районний суд м. Одеси у складі

Судді ОСОБА_1

За участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

адвоката ОСОБА_4

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 22015160000000033 від 12.02.2015 року за обвинуваченням: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Костопіль Рівненської області, громадянина України, українця, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч. 1 КК України.

В С Т А Н О В И В

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку липня 2013 року, ОСОБА_5 , перебуваючи у кафе, розташованому на території м. Одеси (назва кафе та місце його знаходження досудовим розслідуванням не встановлені), погодився на пропозицію невстановленої особи, за грошову винагороду, придбати суб`єкт підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів в готівку, хоча усвідомлював, що приймати участь у фінансово-господарській діяльності підприємства він не буде, а зазначене підприємство буде використовуватись іншими особами від його імені, з метою прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів в готівку. При цьому, ОСОБА_5 розумів, що ніякого відношення до діяльності зареєстрованого ним суб`єкта підприємницької діяльності він не матиме, керівництво підприємством та формування податкової звітності чи ведення бухгалтерського обліку не здійснюватиме, укладати договори, виконувати по них зобов`язання, отримувати грошові кошти за поставлені товари або виконані роботи, та розпоряджатися ними, не буде.

На виконання спільного злочинного умислу, направленого на придбання фіктивного суб`єкту підприємницької діяльності, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, ОСОБА_5 за попередньо змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, виконав всі необхідні вимоги, передбачені законодавством для придбання TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931), а саме 12.06.2013 р., подав до реєстраційної служби Києво-Святошинського районного Управління юстиції Київської області документи, необхідні для перереєстрації та внесення змін до статуту підприємства, які підготовив та підписав особисто.

Згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 14.10.2013 р. ОСОБА_5 став засновником та директором товариства з обмеженою відповідальністю TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931), чим набув на нього право власності.

Незважаючи на те, що дане підприємство зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_5 взяв участь у його придбанні не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів в готівку.

Крім того, ОСОБА_5 при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, за попередньо змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, 25.11.2013 р. відкрив поточний рахунок TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931) в відділенні № 7 ПАТ «АБ «Радабанк», отримав та передав невстановленим досудовим розслідуванням особам, електронні ключі від Інтернет банкінгу та ключ електронного підпису, які дають можливість віддаленого ведення банківських операцій, доступ та управління грошовими коштами, які знаходяться на рахунку, будь-якій особі, яка ними володіє, без ідентифікації вказаної особи.

Реєстрація TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931) в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточного рахунку та придбання печатки підприємства, дало можливість невстановленим досудовим розслідуванням особам, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931), здійснювати фінансові операції, без зазначення даних фактичного власника підприємства та ведення ним господарської діяльності відповідно до вимог законодавства України.

Після проведення перереєстрації і внесення змін до статутних документів та відкриття поточного рахунку в банківській установі, ОСОБА_5 за попередньою змовою з невстановленою досудовим розслідуванням особою, в період з жовтня 2013 року по липень 2014 року, з періодичністю один-два рази в місяць, за матеріальну винагороду (розмір якої досудовим розслідуванням не встановлений), підписував фінансово-господарські документи та документи фінансово-бухгалтерської звітності TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931). Крім того, ОСОБА_5 , за вказівкою невстановленої особи знімав грошові кошти з рахунку TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931), готівкою, та передавав їх вказаній невстановленій особі.

При цьому, ОСОБА_5 фактично не приймав участі при укладенні договорів від імені TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931), проведенні розрахунків, постачанні товарів та наданні послуг.

Використовуючи TOB «ЮРАН» (ЄДРПОУ 23585931) для прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів в готівку, невстановлені слідством особи уникнули контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, оскільки всі документи складались та подавались від імені ОСОБА_5 , який не приймав фактичної участі і діяльності підприємства.

Внаслідок злочинних дій, ОСОБА_5 , за попередньою змовою з невстановленими особами, створив усі умови для діяльності фіктивного підприємництва та у повному обсязі реалізував свою мету, спрямовану на придбання суб`єкта підприємницької діяльності від свого імені з метою прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів в готівку, яка була виражена у наданні послуг пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по рахункам підприємств та вчиненні інших правочинів від його імені.

Дії обвинуваченого ОСОБА_5 кваліфіковані:

- за ч. 1 ст. 205 КК України за ознаками здійснення фіктивного підприємництва, тобто придбання суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності.

20 лютого 2015 року між прокурором прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_5 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч. 1 КК України та зобов`язується сприяти виявленню та припиненню інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень. Сторони узгодили покарання за ст. 205 ч. 1 КК України у вигляді штрафу в розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 34000 грн. Крім того, згідно умов даної угодиобвинуваченому роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнав свою винуватість у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 ч. 1 КК України та підтримав вищезазначену угоду. При цьому пояснив, що він повністю розуміє права, надані йому законом, наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, який буде застосовано до нього у разі затвердження угоди судом, відтак просить затвердити угоду.

Відповідно до ст. 468 КПК України, в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та обвинуваченою про визнання винуватості.

Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим чи обвинуваченим може бути укладена у проваджені щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

Згідно вимог ст. 474 КПК України, якщо угоду досягнуто обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язковою участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

Дослідивши угоду про визнання винуватості між прокурором прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 , суд переконавшись що, укладена угода є добровільним волевиявленням обвинуваченого ОСОБА_5 , тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, встановивши правильне розуміння обвинуваченим змісту та наслідків укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, а також перевіривши її на відповідність вимогам ч. 4 ст. 469, ст. 472 КПК України, суд вважає, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим відповідає вимогам КПК України та закону, дії обвинуваченого кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 205, умови угоди не суперечать інтересам суспільства і не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, сторони примирились добровільно, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, очевидна неможливість визнання взятих на себе умов угоди відсутня, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, у зв`язку із чим, суд вважає, що угода підлягає затвердженню.

Керуючись ст. ст. 468-470, 472, 474, 475 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Угоду про визнання винуватості, укладену 20.02.2015 року між прокурором прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12014160000000033 затвердити.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною за ч. 1 ст. 205 КК України та призначити йому покарання за ч. 1 ст. 205 КК України у вигляді штрафу в розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.

На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Одеської області через районний суд протягом 30 діб від дня його проголошення.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя місцевого Приморського

районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .

31.03.2015

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення31.03.2015
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу43375239
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/3917/15-к

Ухвала від 31.03.2015

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 27.02.2015

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Вирок від 31.03.2015

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні