копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2015 р. Справа № 804/2574/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Рябчук О.С. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області до Приватного підприємства «НКБУД» про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
10 лютого 2015 р. Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кривому РозіДніпропетровської області (далі - позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства «НКБУД» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі страхових внесків у розмірі 105,00грн.
Позивач в обґрунтування заявлених вимог в позовній заяві зазначив, що у зв'язку з не сплатою самостійно задекларованої суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2010р., у Приватного підприємства «НКБУД» виникла заборгованість у розмірі 105,00грн., яку відповідач не погасив. Зазначені обставини зумовили звернення до суду.
Згідно ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи в Дніпропетровському окружному адміністративному суді.
Копія ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.02.2015 р. про відкриття скороченого провадження за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кривому РозіДніпропетровської області направлена відповідачу на адресу, що зазначена в ЄДРПОУ. Проте, конверт з вмістом вказаного поштового відправлення повернувся на адресу суду з відміткою поштового відділення 20.02.2015 р «за закінченням терміну зберігання».
Протягом десяти днів відповідач не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Приватне підприємство «НКБУД»зареєстровано 14.12.2007 року, про що здійснено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 1 227 102 0000 009839; ідентифікаційний код 35600445.
Приватне підприємство «НКБУД» є платником обов'язкових страхових внесківта зареєстроване у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області за номером 0418002166.
Відповідно до виду економічної діяльності (код КВЕД 45.21.1 - будівництво будівель) Приватному підприємству «НКБУД» як страхувальнику присвоєно страховий тариф в розмірі 2,32% на фонд нарахованої заробітної плати.
Матеріалами справи встановлено, що відповідачем 20.01.2011 року подано Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік.
В Розрахунковій відомості відповідачем самостійно визначено суму несплачених платежів за страховими внесками у розмірі 105грн.
На момент вирішення спірного питання в суді сума заборгованості зі сплати страхових внесків, що заявлена у позові до стягнення, відповідачем не сплачена.
Згідно ст. 1 Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998р. №16/98-ВР загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, відповідно до ст. 4 Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування є видом загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV (далі - Закон України №1105).
Відповідно до положень п.7 ч.1 ст.45 Закону №1105 (в редакції, чинній на момент спірних відносин) роботодавець як страхувальник зобов'язаний подавати звітність робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у строки, в порядку та за формою, що встановлені цим Фондом.
Згідно зі ст.47 Закону №1105 (в редакції, чинній на момент спірних відносин) розмір страхового внеску для кожного підприємства обчислюється Фондом у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати.
Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство.
Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Так, Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 22 лютого 2001 року № 2272-ІІІ визначений розмір відсотків для страхових тарифів відповідно до класів професійного ризику виробництва.
Порядок обчислення та строки сплати страхових внесків до Фонду визначаються Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 року №36 (далі - Інструкція №36), що була чинна на момент виникнення заборгованості зі страхових внесків.
Згідно п.4.1 Інструкції №36 сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника.
Згідно п.4.12 Інструкції №36 страхові внески сплачуються страхувальниками роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно п.4.13 Інструкції №36 нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
01.01.2011 року Інструкція №36 втратила чинність.
Між тим, Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 31 від 30.11.2010 р. затверджено Порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» (далі - Порядок №31 від 30.11.2010 р.)
Відповідно до п.2.2 Порядку № 31 від 30.11.2010 р. страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, подають до робочих органів виконавчої дирекції Фонду звітність до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.
Згідно п. 2.1 Порядку № 31 від 30.11.2010 р. стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року N 36.
Частиною 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за даним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється Фондом відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст. 52 Закону №1105 (в редакції, чинній на момент спірних відносин) страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до законодавства.
Згідно п.4 ч.2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни суд в порядку адміністративногосудочинстваможеприйняти постанову про стягнення з відповідачакоштів.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач є платником обов'язкових страхових внесків та зареєстрований у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області (0418002166 - номер страхового Свідоцтва страхувальника).
Відповідно до виду економічної діяльності (код КВЕД 45.21.1) ПП «НКБУД» як страхувальнику присвоєно страховий тариф в розмірі 2,32% на фонд нарахованої заробітної плати.
Згідно з поданої відповідачем Розрахункової відомостіза 2010 року, сума несплачених страховихвнесків за страховим тарифом у розмірі 2,32% визначена платником у сумі105грн.
На момент розгляду справи по суті заявлених позовних вимог доказів погашення існуючої заборгованості відповідачем не надано.
Враховуючи викладене та ту обставину, що до спірних правовідносин не застосовується строк давності в разі стягнення страхових внесків, а також відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача щодо наявності боргу та відповідних проплат (в тому числі часткових), суд вважає позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області до ПП «НКБУД» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 105грн. за 2010 рік обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому РозіДніпропетровської області до Приватного підприємства «НКБУД» про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства «НКБУД» (код ЄДРПОУ 35600445, р/р 26003137583980 в Криворізькій філії КБ «Фінанси та кредит», МФО 305835)на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому РозіДніпропетровської області (код ЄДРПОУ 25913606, р/р 37178699993133 в УДКУ в Дніпропетровській області) заборгованості зі страхових внесків у розмірі 105,00грн. (сто п'ять гривень 00 копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 06.03.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіО.С. Рябчук О.С.Рябчук М.М.Бухтіярова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2015 |
Оприлюднено | 06.04.2015 |
Номер документу | 43379505 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коренев Андрій Олексійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Коренев Андрій Олексійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Гончарова Ірина Анатоліївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні