Ухвала
від 30.03.2015 по справі 921/250/15-г/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"30" березня 2015 р.Справа № 921/250/15-г/15 УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження у справі

про банкрутство

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Галамай О.З. при секретарі Сиротюк К.В.

розглянувши заяву Скала-Подільського консервного заводу, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область

про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

В судове засідання з'явились:

від боржника: не з"явився

від арбітражного керуючого: не з"явився

Фіксація судового процесу технічними засобами в порядку ст.81-1 ГПК України не здійснювалася через відсутність відповідного клопотання.

Суть справи: Скала - Подільський консервний завод звернувся до господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою суду від 13.03.2015р. прийнято заяву Скала-Подільського консервного заводу про порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 30.03.2015 року.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено Микитюка Анатолія Івановича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1335 від 19.07.2013р. видане Міністерством юстиції України.

Арбітражний керуючий Микитюк А.І. в судове засідання 30.03.2015р. не з"явився. Однак через канцелярію суду подав заяву про участь у справі про банкрутство (вх. №8313 від 18.03.2015р.).

Також на адресу суду від арбітражного керуючого Сиволобова М.М. надійшла заява про участь у справі про банкрутство (вх. №9052 від 27.03.2015р.).

Представник боржника в судове засідання 30.03.2015р. не з"явився, вимог ухвали суду не виконав, причин неявки не повідомив.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Розглянувши заяву та додані до неї документи, судом встановлено наступне:

Скала-Подільський консервний завод є юридичною особою, який зареєстрований у встановленому законом порядку та включений до ЄДРПОУ (код ЄДРПОУ 01733934), що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 12.03.2015р. Юридична особа перебуває в стані припинення за рішенням засновників.

Провадження у справі про банкрутство Скала-Подільського консервного заводу здійснюється згідно приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон, Закон про банкрутство).

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Частиною 2 ст. 10 Закону передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник та кредитори.

Статтею 95 Закону про банкрутство, що врегульовує особливості застосування процедури банкрутства, що ліквідується власником, передбачено: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України (ст.ст.105,110,111 ЦК України).

Згідно ч.2 ст. 105 ЦК України визначено, що після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва "Про публікацію повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації" від 20.01.2005р. №367 визначено, що спеціалізованим друкованим засобом масової інформації є "Бюлетень державної реєстрації" .

Однак як вбачається із матеріалів заяви боржником не надано доказів публікації у бюлетені державної реєстрації про припинення юридичної особи, чим не дотримано вимог ч. 2 ст. 105 ЦК України.

Господарський суд звертає увагу боржника на те, що при зверненні до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство слід чітко дотримуватися порядку ліквідації юридичної особи, передбаченої ст.ст. 105,110,111 ЦК України.

Відповідно до вимог ст.111 ЦК України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується ( в разі наявності) та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.

Відповідно до ч.6 ст.105 ЦК України боржник зобов'язаний розглянути кожну окрему вимогу кредитора , зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, після чого прийняти відповідне рішення, яке надіслати кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Згідно п.7 ч.2 ст.111 ЦК України до моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітній період.

В П.8 ст.111 ЦК України зазначено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлення кредиторами вимог та результат їх розгляду. Після затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія забезпечує його подання органам державної податкової служби (п.11 ст.111 ЦК України).

Однак належних доказів в підтвердження дотримання зазначених вище вимог ЦК України боржником не подано.

Також до заяви боржника відповідно до п. 3 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон), крім відомостей, передбачених п.п. 1, 2 ст. 11 Закону, додаються : перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Однак до позовних матеріалів боржником даних документів не додано.

Пунктом 4 ст. 11 Закону про банкрутство визначено, що боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.

Однак боржником не надано до заяви доказів наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, що є порушенням вимог п.4 ст.11 Закону.

За приписами ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Отже, боржником до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не додані документи, які повинні бути подані на момент звернення із такою заявою та які не можуть бути витребувані судом після порушення справи про банкрутство.

Згідно із ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону про банкрутство суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову в порушенні провадження у справі про банкрутство боржника та в зв'язку з відмовою у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника заява арбітражних керуючих Микитюка А.І. Сиволобова М.М. про участь у справі про банкрутство залишаються судом без розгляду.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" відмова у відкритті провадження у справі є підставою для повернення сплаченої суми судового збору. Таким чином, судовий збір в розмірі 6090,00 грн., сплачений згідно платіжного доручення №165 від 02.03.2015р., підлягає поверненню з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 8, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. ст. 33, 34, 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника Скала-Подільського консервного заводу (48720, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область).

2. Заяву арбітражного керуючого Микитюка Анатолія Івановича про участь у справі про банкрутство Скала-Подільського консервного заводу залишити без розгляду.

3. Заяву арбітражного керуючого Сиволобов Максима Марковича про участь у справі про банкрутство Скала-Подільського консервного заводу залишити без розгляду.

4. Повернути Скала-Подільському консервному заводу (48720, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 01733934) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 6 090 (шість тисяч дев'яносто) грн 00 коп., сплачений згідно платіжного доручення № 165 від 02.03.2015р.

5. Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

6. Ухвалу про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство надіслати:

- Скала-Подільському консервному заводу (48720, вул. С. Стрільців, 15, смт. Скала - Подільська, Борщівський район, Тернопільська область) ;

- Відділу державної виконавчої служби Борщівського районного управління юстиції (48702, вул.Верхрадського, 3, м. Борщів, Тернопільська область);

- Реєстраційній службі Борщівського районного управління юстиції (48700, вул. Франка, 10А, Тернопільська область).

- арбітражному керуючому Микитюк Анатолію Івановичу (77633, вул. Щорса, 7 с. Камінь, Рожнятівський район, Івано-Франківська область);

- арбітражному керуючому Сиволобов Максиму Марковичу (04136, вул. Маршала Гречка,13/526, м. Київ);

- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області (вул. Грушевського, 8, (ліве крило), к. 323, 311, м.Тернопіль).

Суддя Галамай О.З.

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення30.03.2015
Оприлюднено06.04.2015
Номер документу43383053
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/250/15-г/15

Ухвала від 06.04.2015

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Галамай О.З.

Ухвала від 30.03.2015

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Галамай О.З.

Ухвала від 13.03.2015

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Галамай О.З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні