Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
07 квітня 2015 р. № 820/2873/15
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Лук'яненко М.О. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "СВС і КО" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд: стягнути з ТОВ "СВС І КО" (код 37574903, 61036, м. Харків, вул. Морозова, 20, код 37574903) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 6046.44 (шість тисяч сорок чотири копійки) грн. з рахунків у банках, які обслуговують його на користь державного бюджету України. Стягнуту суму перерахувати до державного бюджету у відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код одержувача (37999628) в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, на розрахунковий рахунокчтоб не біло страшно я включила фильм золото дураков 31111029700011, код бюджетної класифікації 14010100 в розмірі 6046.44 (шість тисяч сорок чотири копійки) грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю "СВС і КО" має податковий борг перед бюджетом України у розмірі 6046,44 грн. Відповідачем жодних дій щодо погашення у нього існуючої заборгованості не вчинено.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач, в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутністю не надавав.
Згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов наступного висновку.
Як встановлено з матеріалів справи, фахівцем Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, результати якої оформлені актом №3673/20-38-15-01-09/37574903 від 23.10.2014 року, яким зафіксовано неподання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2013 року - липень 2014 року (а.с. 7-8).
На підставі вищевказаного акту перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення: №0004391501 від 10.12.2014 року (а.с. 6).
Крім того, судом встановлено, що відповідачем подано до контролюючого органу декларацію з податку на додану вартість №1300015002 від 15.11.2013 року, термін сплати 30.11.2013 року, в якій товариство самостійно визначило суму грошового зобов'язання, однак у встановлений законодавцем строк не сплатило самостійно визначену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість (а.с. 12-13).
Згідно ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
У відповідності до п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.57.1 ст. 57 вищевказаного кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п.56.11 ст. 56 Податкового кодексу України).
Таким чином, самостійно визначена відповідачем сума грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 6046,44 грн. у встановлений чинним законодавством строк, товариство з обмеженою відповідальністю "СВС і КО" не сплачена. Отже, відповідач не виконав покладений на нього податковим законодавством України обов'язок щодо сплати у встановлений строк суми грошового зобов'язання.
З урахуванням викладеного вище, суд доходить до висновку, що сума податкового боргу в розмірі 6046,44 грн. на момент звернення до суду є узгодженою та не сплаченою.
Крім того, п.54.3 ст.54 вищевказаного кодексу визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
Згідно підпункту 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно розрахунку суми позову, у відповідача рахується заборгованість на загальну суму 6046,44 грн., яка на момент розгляду справи у суді відповідачем не погашена (а.с. 4).
Позивачем, на виконання вимоги п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, засобами поштового зв'язку направлялась відповідачу податкова вимога про сплату податкового боргу №3894-11 від 05.12.2013 року (а. с. 15).
Відповідно до довідки, товариство з обмеженою відповідальністю "СВС і КО" має відкриті рахунки в установах банків: ПАТ "УКРСОЦБАНК" №26058010455843, №26006000068300, МФО 300023 (а.с.14).
Підпунктом 20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючі органи мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно до п.95.3 ст. 95 вищевказаного кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За правилами ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище наведене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "СВС і КО" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ТОВ "СВС І КО" (код 37574903, 61036, м. Харків, вул. Морозова, 20, код 37574903) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 6046.44 (шість тисяч сорок чотири копійки) грн. з рахунків у банках, які обслуговують його: ПАТ "УКРСОЦБАНК" №26058010455843, №26006000068300, МФО 300023 на користь державного бюджету України та перерахувати до державного бюджету у відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код одержувача (37999628) в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, на розрахунковий рахунок 31111029700011, код бюджетної класифікації 14010100 в розмірі 6046.44 (шість тисяч сорок чотири копійки) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя М.О.Лук'яненко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2015 |
Оприлюднено | 15.04.2015 |
Номер документу | 43501731 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Лук'яненко М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні