Ухвала
від 07.04.2015 по справі 820/1241/15
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

07.04.2015 р. № 820/1241/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом Приватного малого підприємства "КОНКОРД"

до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне мале підприємство "КОНКОРД", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку під час перевірки, щодо вимог в наданні завірених копій первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про заниження об'єктів оподаткування та відповідно завищення об'єктів оподаткування за рахунок здійснення взаємовідносин з ПП "ЕЛІС ТРАНС ЦЕНТР" (код ЄДРПОУ 37887008) та ТОВ "СКМ" (код ЄДРПОУ 34767652) та документів щодо обставин укладання договорів та їх виконання, що зазначено в листі №6793/12-14-22-01 від 21.05.2014 року,

- визнати протиправним та скасувати рішення суб'єкта владних повноважень, а саме: податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку від 26.06.2014 року №0000892201 на суму 261513,75 грн. та № 0000902201 на суму 510,00 грн.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 10.03.2015 року зупинено провадження в адміністративній справі за позовом Приватного малого підприємства "КОНКОРД" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень на час розгляду заяви про компроміс, а саме до 20 березня 2015 року.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 23.03.2015 року поновлено провадження у справі №820/1241/15 за позовом Приватного малого підприємства "КОНКОРД" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Представниками сторін через канцелярію суду подані клопотання про закриття провадження у зв'язку з досягненням податкового компромісу у справі №820/1241/15.

Представники сторін у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до пункту 1 підрозділу 9-2 розділу XX Податкового кодексу України податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.

Відповідно положень п.7 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.

Пунктом 8 підрозділу 9-2 розділу XX Податкового кодексу України закріплено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.

Відповідно до пункту 11.2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9.2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Судом встановлено, що між ПМП "КОНКОРД" та відповідачем досягнуто податковий компроміс з приводу суми грошових зобов'язань визначених податковими повідомленнями-рішеннями Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області від 26.06.2014 року №0000892201 на суму 261513,75 грн. та №0000902201 на суму 510,00 грн., що підтверджується рішенням від 05.03.2015 року про погодження застосування податкового компромісу.

Згідно рішення від 05.03.2015 року загальна сума сплати складає 10358,1 грн. (5%), ПМП "КОНКОРД" сплачено суму відповідно до платіжних доручень від 03.03.2015 року №120, №119 та від 23.02.2015 року №97.

Відповідно до ч.3, ст. 51 КАС України, сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Дослідивши рішення від 05.03.2015 року про погодження застосування податкового компромісу, перевіривши матеріали справи та подані клопотання про закриття провадження, суд вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 157, 160 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання представників Приватного малого підприємства "КОНКОРД" та Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області - задовольнити.

Закрити провадження у справі за позовом Приватного малого підприємства "КОНКОРД" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Д.В.Бездітко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.04.2015
Оприлюднено16.04.2015
Номер документу43525867
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/1241/15

Ухвала від 23.03.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Ухвала від 10.02.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Ухвала від 07.04.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Ухвала від 10.03.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Ухвала від 10.02.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні