Постанова
від 09.04.2015 по справі 820/1848/15
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

09 квітня 2015 р. № 820/1848/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді - Зінченко А.В.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Основ»янської об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно- виробнича компанія «ГАЛЕОН» про зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Основ»янська об»єднана державна податкова інспекція м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно - виробнича компанія «ГАЛЕОН», в якому просить суд зупинити видаткові операції на рахунках Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно - виробнича компанія «ГАЛЕОН» (код 37874596); заборонити відчужувати ТОВ «БВК Галеон» майно; зобов'язати ТОВ «БВК Галеон» допустити податкового керуючого Основ'янської ОДПІ м. Харкова ТУ Міндоходів у Харківській області для опису майна у податкову заставу.

Свій позов він обґрунтував тим, що підприємство - відповідач має заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 20313,75 грн.

У зв'язку з тим, що заборгованість відповідачем добровільна не сплачена, ОДПІ 03.11.2014 року на адресу підприємства - боржника надіслано засобами поштового зв'язку податкову вимогу № 10289-25 .

Також, Основянською ОДПІ було проведено опис майна на загальну суму 13522,33 грн., але податковий борг складає 20313,75 грн., а балансова вартість майнових активів наданих у податкову заставу менша.

Платник податків відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу на всю суму податкового боргу та не надав документи, необхідні для такого опису.

Податковим керуючим було складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу №7 від 22.01.2015 року.

В судове засідання представник позивача не прибув, але надав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав ,просив позов задовольнити в повному обсязі та справу розглядати за його відсутності.

В судове засідання представник відповідача не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, а тому суд приходить до висновку про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладене, суд відповідно до ст. 128 КАС України ухвалив проводити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-виробнича компанія «ГАЛЕОН» взято на облік як платник податків органами державної податкової служби України 25.11.2011 року.

Відповідно облікових даних Основ'янської ОДПІ м. Харкова підприємство має податковий борг перед бюджетом України у сумі 20313,75 грн. з податку на додану вартість.

Податковий борг з податку на додану вартість у сумі 20313,75грн. виник на підставі: декларації № 9068005239 від 20.11.2014р. у сумі 3848,03грн.; декларації № 9074245871 від 22.12.2014р. у сумі 2643,11 грн.; декларації № 9074245871 від 2212.2014р. у сумі 13713,89 грн.; нараховано пені 108.72грн.

Відповідно до п.59.1. с. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для Надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 14.1.153 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми, податкового боргу.

Податковим органом на адресу ТОВ «ВБК «Галеон» було надіслано засобами поштового зв'язку податкову вимогу на суму 6131,15грн. № 10289-25 від 03.11.2014р.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового Кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Згідно з п.п.89.1.1 п.89.1 ст. 89 Податкового кодексу України Право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

У пункті 89.3. статті 89 ПКУ зазначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Підприємством у поточному році надано до ОДПІ декларацію з орендної плати з юридичних осіб, визначені у декларації зобов'язання платником податків в установленні законодавствам строки сплачені не були, тим самим порушуються положення ст.67 Конституції України та ст. 57 Податкового кодексу України.

Основ»янською ОДПІ м. Харкова було проведено опис майна на загальну суму 13522,33 грн.,але станом податковий борг складає 20313.75грн., а балансова вартість майнових а кінві в наданих у податкову заставу менша .

Відповідно до п. 89.2 ст.89 ПКУ у разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної суми податкового боргу платника податків, у порядку передбаченому цією статтею . Однак майнові активи, які знаходяться на балансі підприємства не були надані для опису у податкову заставу.

Враховуючи вищенаведене, балансова вартість майна, надана для опису у податкову заставу складає 13522,33 грн., тобто значно менша суми податкового боргу та наявне майно не може бути джерелом погашення податкового боргу у зв'язку з тим, що на офісну техніку швидко нараховується знос та лазерний нівелір, який надано для опису майна має вузький галузевий попит. Крім того, жодних документів, які б підтверджували балансову вартість та знос наданих актинів па лату опису на адресу ОДПІ надано не було.

Таким чином, за наявності законодавчих підстав платник податків відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу на всю суму податкового боргу та не надав документи, необхідні для такого опису.

Враховуючи вищевикладене, податковим керуючим було складено акт відмови платника податків від опису майна податкову заставу № 7 від 22.01.2015 року.

Відповідно до п. 89.4. ст. 89 Податкового кодексу України У разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Також судом встановлено, що відповідач має відкриті банківські рахунки, що підтверджується наданою для матеріалів справи довідкою Основ»янської ОДПІ.

Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги документально та нормативно обґрунтовані, а тому підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Основ»янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-виробнича компанія «ГАЛЕОН», про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зупинити видаткові операції на рахунках Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно - виробнича компанія «ГАЛЕОН» (код 37874596).

Заборонити відчужувати Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельно - виробнича компанія «ГАЛЕОН» (код 37874596) майно.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно - виробнича компанія «ГАЛЕОН» (код 37874596) допустити податкового керуючого Основ'янської ОДПІ м. Харкова ТУ Міндоходів у Харківській області для опису майна у податкову заставу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Суддя А.В. Зінченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.04.2015
Оприлюднено16.04.2015
Номер документу43525944
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/1848/15

Постанова від 09.04.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зінченко А.В.

Ухвала від 27.02.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зінченко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні