Рішення
від 07.04.2015 по справі 906/311/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "07" квітня 2015 р. Справа № 906/311/15

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Тимошенка О.М.

за участю представників сторін:

від позивача: Каневський О.Є. (довіреність б/н від 02.03.15.)

від відповідача: Барановський В.О. (директор, витяг з наказу №43 від 31.08.93)

розглянув у судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Макарівської квартирно-експлутаційної частини району

до Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Радомишльська музична школа"

про стягнення 21669,99 грн.

Позивач звернувся до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з відповідача на свою користь 21669,99 грн. заборгованості за спожиті послуги з постачання теплової енергії.

Позовні вимоги грунтуються на тому, що не зважаючи на те, що між сторонами не укладено договір на постачання відповідачу теплової енергії, в період з 01.01.13 по 15.04.13 (опалювальній сезон), відповідач отримав вказані послуги, однак оплатив їх частково.

У відзиві на позовну заяву №28 від 23.03.15 (а.с.49), відповідач позовні вимоги щодо заборгованості за спожиту теплову енергію не визнав, вважає їх безпідставними, посилаючись на те, що у період з 01.01.13 по 15.04.13 не було укладено жодних договорів про надання відповідних послуг.

Представник позивача у судовому засіданні позовній вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в засіданні суду позов не визнав посилаючись на викладене у відзиві на позовну заяву. Просить суд відмовити позивачу в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Розпорядженням голови Радомишльської районної державної адміністрації №1 від 02.01.13, наказом начальника відділу культури і туризму Радомишльської райдержадміністрації №1 від 03.01.13 створено філію Радомишльської музичної школи на території Городницької селищної ради Радомишльського району Житомирської області (а.с.16,18).

Філія Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Радомишльська музична школа" (відповідач), яка створена на території Городницької селищної ради Радомишльського району, здійснює свою діяльність в адміністративній будівлі Макарівської КЕЧ району (позивач), за адресою: Житомирська область, Радомишльський район, смт.Городок, вул.Поштова,23, в приміщеннях частини правого крила на третьому поверсі загальною площею 269,5кв.м. про що не заперечили сторони у судовому засіданні.

Вказане приміщення знаходиться на балансі Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району.

Листом Макарівської КЕЧ району №193 від 06.02.13, з метою усунення порушень вимог чинного законодавства, філії Радомишльської дитячої музичної школи запропоновно укласти договір оренди приміщення, за адресою: смт.Городок, вул.Поштова,23, та надіслано проекти договорів на постачання теплової енергії, електроенергії, питної води та водовідведення у вказане приміщення (а.с.31).

Однак, суду не надано договору на постачання теплової енергії в період з січня 2013 по квітень 2013 (опалювальний сезон) в приміщення, яким користується філія Радомишльської музичної школи.

В період з січня 2013 по квітень 2013 філії Радомишльської музичної школи надавались послуги з постачання теплової енергії в займані приміщення за вказаною адресою, на підставі чого позивач виставив рахунки для оплати на загальну суму 25342,22грн. (а.с.37-39).

Проте, відповідач оплатив отримані послуги частково, в розмірі 3672,23грн., внаслідок чого станом на день звернення позивача з позовом до суду та на час розгляду справи у суді не сплаченими залишились послуги на суму 21669,99грн.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

18.06.14 позивач надіслав відповідачу претензію за № 1057 про сплату заборгованості, яку відповідач залишив без відповіді та задоволення ( а.с. 34).

Заперечуючи проти позову відповідач посилається на те, що між сторонами не укладався договір на постачання теплової енергії в період з січня 2013 по квітень 2013, а тому підстав для оплати таких послуг немає.

Радомишльська районна державна адміністрація листом №02-23/2005 від 27.10.14 підтвердила факт надання послуг з теплопостачання без укладення відповідного договору до музичної школи розміщеної в адміністративній будівлі Макарівської КЕЧ району з 01.01.13 по 15.04.13 (а.с.15). Відповідач не заперечив цього факту.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього кодексу. (ст. 509 ЦК України).

Відповідно до ст.11 ч.3 ЦК України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Суб'єктами цього Закону є органи виконавчої влади, місцевого cамоврядування, виробники, виконавці та споживачі житлово-комунальних послуг, а також власники приміщень або будинків та балансоутримувачі, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником послуг (стаття 1, частина друга статті 3, стаття 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати отриманих послуг.

Такої ж позиції дотримується Верховний суд України у постанові від 30.10.13 по справі №6-59цс13.

Відповідно до ст.525,526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином , відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Це положення кореспондується зі ст.193 ГК України, згідно якої об'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в сумі 21669,99 грн. обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.

Витрати , пов'язані з оплатою судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Радомишльська музична школа" (12201, Житомирська область, м.Радомишль, вул.Присутственна,3; код 20413359) на користь Макарівської квартино-експлуатаційної частини району (12265, Житомирська область, Радомишльський район, смт.Городок, вул.Поштова,23; код 24964524) - 21669,99 грн. заборгованості за послуги опалення, 1827 грн. витрат по оплаті судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 09.04.15

Суддя Тимошенко О. М.

Віддрукувати:

1- в справу

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення07.04.2015
Оприлюднено16.04.2015
Номер документу43527375
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/311/15

Ухвала від 24.03.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Рішення від 07.04.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

Ухвала від 11.03.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Тимошенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні