ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ
08.04.2015 Справа № 908/2397/15-г
Суддя Черкаський В.І., розглянувши матеріали заяви
Боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю “Зерноопт-торг” (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 7, код ЄДРПОУ 23931942)
банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника – ПАТ АБ «Радабанк»
про банкрутство
встановив, що заява підлягає поверненню без розгляду з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Згідно до частини 1 статті 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті.
Згідно положень п. п. 13 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство встановлена у розмірі: 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Належним доказом сплати судового збору є платіжний документ, який подаються до господарського суду в оригіналі. Ксерокопії чи фотокопії платіжних документів не можуть бути доказом сплати судового збору.
В порушення вимог ст.ст. 34, 36 ГПК України до заяви про порушення справи про банкрутство додано копію квитанції № 28 від 30.03.2015 року про сплату судового збору в сумі 6 090,00 грн. Отже, фактично заявником не надано належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Оскільки заява про порушення провадження у справі про банкрутство повинна бути подана з додержанням вимог, встановлених вищезазначеними нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд вважає за необхідне повернути заяву без розгляду з зазначених вище підстав.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 11, 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю “Зерноопт-торг” заяву про порушення провадження у справі про банкрутство і додані до неї документи.
Додаток: матеріали заяви на 11 аркушах.
Суддя В.І. Черкаський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2015 |
Оприлюднено | 20.04.2015 |
Номер документу | 43562153 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Черкаський В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні