ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2015 року м. Житомир справа № 806/1084/15
категорія 9.4.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лавренчук О.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Коростенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Іскоростень-Нерудпром" про стягнення 16150,00 грн.,
встановив:
16 березня 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся Коростенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Іскоростень-Нерудпром" (далі - ТОВ "Іскоростень-Нерудпром") про стягнення 16 150 грн 00 коп.
У позовній заяві Коростенський міжрайонний прокурор зазначив, що ТОВ "Іскоростень-Нерудпром" порушено вимоги чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів, а саме: не виконано рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12 серпня 2014 року № 1066 про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 12 жовтня 2014 року). У зв'язку з цим Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку постановою від 12.11.2014 року № 1646-ЦД-1-Е до відповідача застосовано штрафні санкції у загальній сумі 17 000 грн 00 коп. Станом на поточну дату, згідно інформації Коростенського управління державної казначейської служби України Житомирської області ТОВ «Іскорость - Нерудпром» (код 00448580) були сплачені кошти на рахунок державного бюджету за ККД 21081100 - «Адміністративні штрафи та інші санкції» платіжним дорученням №167 від 30.12.2014 в сумі 425,00 грн. та за №173 від 30.12.2014 в сумі 425,00 грн, тобто на загальну суму 850 грн. На час звернення до суду вказана сума в добровільному порядку відповідачем не сплачена, постанова від 12.11.2014 року - не оскаржена.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 17 березня 2015 року відкрито скорочене провадження у справі.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі відповідач отримав 24.03.2015 року. Письмових заперечень на адресу суду не надав.
Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України, у разі неподання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилається: фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місце проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності із ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі.
Суддя за результатами розгляду справи у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини вважає їх достатніми для прийняття рішення з огляду на наступне.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 2 Закону України №3480-IV учасники фондового ринку - емітенти або особи, що видали неемісійні цінні папери, інвестори в цінні папери, інституційні інвестори, професійні учасники фондового ринку, об'єднання професійних учасників фондового ринку, у тому числі саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі - Закон України №448/96-ВР) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Пунктом 9 статті 8 Закону України №448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів.
Судом встановлено, що в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від28 жовтня 2014 року № 1605-ЦД-1-Е, складеному уповноваженою особою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, встановлено ознаки порушення ТОВ «Іскорость - Нерудпром» пункту 3 Розділу ІІІ Порядку скасування реєстрації випусків акцій, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 квітня 2013 року № 737, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 травня 2013 року за № 822/23354. Строком до 12.10.2014 року товариство не скасувало реєстрацію випуску акцій, що свідчить про не виконання Рішення Комісії. (а.с.13).
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно вимог ст.11 Закону України №448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
28 жовтня 2014 року позивачем було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів на підставі акта про правопорушення на ринку цінних паперів № 1605-ЦД-1-Е від 28 жовтня 2014 року (а.с. 12).
Пунктами 10 та 14 ч. І ст. 8 Закону України №448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Постановою уповноваженої особи Комісії - директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1646-ЦД-1-Е від 12 листопада 2014 року було накладено на ТОВ «Іскорость - Нерудпром» штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн 00 коп., за невиконання Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12 серпня 2014 року № 1066 (а.с.9).
Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 14 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року №1470, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012 року за №1855/22167 постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом. Доказом надіслання вищезазначених документів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовий чек.
Як вбачається з матеріалів справи 14 листопада 2014 року Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку надсилав керівнику ТОВ «Іскорость - Нерудпром» постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 12 листопада 2014 року № 1646-ЦД-1-Е, що підтверджується копією супровідного листа вих. № 03/02/5160/ПН від 14 листопада 2014 року (а.с. 8), копією реєстру № 712 рекомендованих відправлень від 14 листопада 2014 року та копією квитанції відділення поштового зв'язку від 14 листопада 2014 року (а.с. 15).
Пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України №448/96-ВР встановлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 1646-ЦД-1-Е від 12 листопада 2014 року було накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто розмір санкції визначений в межах передбачених пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України №448/96-ВР.
Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Тобто позивачем було дотримано вимоги Закону України №448/96-ВР щодо порядку застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України №448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Як встановлено судом, штраф відповідачем, в повному розмірі, не сплачений, постанова від 12 листопада 2014 року № 1646-ЦД-1-Е про накладення штрафу не оскаржувалась, а отже вказаний документ є чинним, та підлягає виконанню.
Керуючись статтями 71, 86, 94, 128, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Іскоростень-Нерудпром" (код ЄДРПОУ 00448580) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 16 150 грн 00 коп.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Лавренчук
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2015 |
Оприлюднено | 20.04.2015 |
Номер документу | 43563739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні