cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"14" квітня 2015 р. м. Черкаси Справа № 925/837/14
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем Олійник І.С., за участю представників сторін:
від кредитора: Роговий В.М. - представник за довіреністю Тальнівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області,
ліквідатора - Білика О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора від 16.03.2015 року про затвердження звіту, ліквідаційного балансу банкрута та припинення провадження у справі №925/837/14
за заявою Тальнівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області
до приватного підприємства «Оптіма-Грейн»
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 24.06.2014 року порушено провадження у справі про банкрутство ПП «Оптіма-Грейн», введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Білика О.А.
Ухвалою суду від 15.10.2014 року проведено попереднє засідання суду, затверджено реєстр вимог кредиторів.
Постановою суду від 27.11.2014 року визнано приватне підприємство «Оптіма-Грейн» банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича.
До суду звернувся ліквідатор банкрута із клопотанням від 16.03.2015 року про затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута, ліквідацію ПП «Оптіма-Грейн» та припинення провадження у справі.
Заслуховування звіту ліквідатора банкрута призначено в судовому засіданні.
У судовому засіданні 14.04.2015 року ліквідатор клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
Представник кредитора клопотання ліквідатора підтримав, просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника кредитора та ліквідатора, встановивши, що ліквідатором виконані всі необхідні дії для встановлення активів боржника, задоволення вимог кредитора, приймаючи до уваги, що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилося майна, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора банкрута з наступних підстав та мотивів.
Як пояснено ліквідатором та встановлено в судовому засіданні, арбітражним керуючим керівнику підприємства було направлено лист з вимогою надати для ознайомлення фінансово-господарські документи за 2011-2014 роки для аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, підготовки господарському суду та комітету кредиторів звіту про діяльність, відомостей про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника.
Для організації проведення інвентаризації майна боржника та визначення його вартості, було запропоновано надати відомості про наявне майно, його місцезнаходження, балансову вартість, розмір активів, дебіторської, кредиторської заборгованості, кількість працюючих, розмір заборгованої заробітної плати. Вжитими заходами встановлено що, ПП «Оптіма-Грейн» не знаходиться за юридичною адресою, місцезнаходження керівних органів розпорядником майна не встановлено, підприємство не звітується до органів ДПІ та статистики понад 3 роки.
Арбітражним керуючим було вжито заходів щодо виявлення майна боржника, направлено запити в реєстраційні органи. Згідно отриманих відповідей встановлено відсутність реєстрації майна за боржником. ПП «Оптіма-Грейн» припинило діяльність понад три роки назад в зв'язку з наявним податковим боргом. Статистичну звітність ПП «Оптіма-Грейн» жодного разу не подавало.
Аналізу фінансово-господарської діяльності арбітражним керуючим не проведено, через відсутність як самого боржника так і необхідних документів. Вжиті заходи органом стягнення Тальнівською ОДПІ та Тальнівським ВДВС не принесли результатів щодо погашення боргу боржника в зв'язку з відсутністю можливих активів для такого погашення.
Постановою господарського суду Черкаської області від 27.11.2014 року ПП «Оптіма-Грейн» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру. Оголошення про визнання боржника банкрутом опубліковано на сайті Вищого господарського суду України, номер публікації: 11964, дата публікації: 02.12.2014 року. Протягом встановленого граничного строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника кредиторів не виявлено.
Згідно витягу з ЄДРПОУ директором та одноосібним засновником ПП «Оптіма-Грейн» являється Білий Г.В. (25002, м.Кіровоград, проспект Перемоги, буд. 12, корп.1, кв.7).
На підставі статей 38, 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» листом від 02.12.2014 року №230 директору Білому Г.В. було запропоновано передати статутні, реєстраційні, бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, наявні матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
Під час ліквідаційної процедури встановлено, що проти керівника було порушено кримінальну справу, в ході якої згідно з протоколом обшуку від 25.05.2012 року працівниками УПМ Кіровоградської ОДПІ було проведено вилучення документів, печатки підприємства. Згідно з протоколом виявлені під час обшуку предмети приєднані до матеріалів кримінальної справи та передані до СВ ДПС у Кіровоградській області.
Згідно інформації, наданої Тальнівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області, встановлено, що ПП «Оптіма-Грейн» має відкриті рахунки №2600200112410 в ПАТ КБ «Фінансова ініціатива», МФО 380054, №26003329634 в АТ «Райффайзен банк Аваль» у м. Києві, МФО 380805, №26004010138824 в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023.
Згідно інформації отриманої від банківських установ залишки коштів на вказаних рахунках відсутні, рух коштів не відбувався з 2011 року, постановою про арешт коштів від 24.10.2013 року старшим державним виконавцем Тимошенко А.Г. відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ у Черкаській області в межах виконавчого провадження ВП 40309446 на вказані рахунки був накладений арешт. Листом від 23.01.2015 року ліквідатор звернувся до відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ у Черкаській області про зняття арешту для закриття рахунків. Ухвалою господарського суду Черкаської області від 10.03.2015 року по справі №925/837/14 знято арешти з рахунків.
В зв'язку з проведенням ліквідаційної процедури банкрута ПП «Оптіма-Грейн», відсутністю руху коштів понад трьох років на рахунку вказаного підприємства, відсутністю залишків коштів на рахунку, відсутністю арештів, ліквідатор звернувся з листами в банки про закриття рахунків. Вказані рахунки ліквідатором не використовувалися в зв'язку з відсутністю ліквідаційної маси.
Згідно інформації Тальнівської ОДПІ встановлено, що ПП «Оптіма-Грейн» не являється засновником учасником інших юридичних осіб.
Згідно Витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-яке майно належне боржнику не виявлено, також не виявлено зареєстровані обтяження щодо конкретного майна банкрута.
Документи архівного зберігання в т.ч. по заробітній платі відсутні.
Згідно зі статтею 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.
Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону.
Якщо майна банкрута вистачило для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, він вважається таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання таких органів та продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) до їх призначення у встановленому порядку.
Господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів менший, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
Якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство, то ліквідатор здійснює дії щодо припинення обігу акцій, передбачені законодавством.
Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Відповідно до статті 83 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо:
1)боржник не внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
2)юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
3)у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того ж боржника;
4)затверджений звіт керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому цим Законом;
5)затверджена мирова угода в порядку, передбаченому цим Законом;
6)затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом;
7)боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами;
8)до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог;
9)згідно із законом справа не підлягає розгляду в господарських судах України;
10)підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку, про що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
11)господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника;
12)в інших випадках, передбачених законом.
Провадження у справі про банкрутство може бути припинено у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 5, 9 і 10 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (до та після визнання боржника банкрутом); у випадках, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 і 11 частини першої цієї статті - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 6 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом.
Про припинення провадження у справі про банкрутство виноситься ухвала.
У випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Господарський суд приймає до уваги ту обставину, що комітет кредиторів банкрута 16.03.2015 року затвердив звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
На підставі зазначеного, керуючись статтями 46, 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Затвердити звіт ліквідатора банкрута - Білика Олександра Анатолійовича та ліквідаційний баланс приватного підприємства «Оптіма-Грейн» станом на 16.03.2015 року.
2.Ліквідувати приватне підприємство «Оптіма-Грейн» (20400, Черкаська область, м. Тальне, вул. Катеринопільська, буд. 2, код 36780003), як юридичну особу у зв'язку з його банкрутством.
3.Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
4.Провадження у справі припинити.
Копії ухвали суду надіслати: ліквідатору, Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору, відділу державної виконавчої служби Тальнівського районного управління юстиції, Тальнівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, органу державної статистики.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.
Повна ухвала складена 14.04.2015 року
Суддя С.С.Боровик
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2015 |
Оприлюднено | 21.04.2015 |
Номер документу | 43588736 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Боровик С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні