Рішення
від 15.04.2015 по справі 723/441/15-ц
СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 723/441/15-ц

РІШЕННЯ

Іменем України

15 квітня 2015 року Сторожинецький районний суд Чернівецької області

в складі:головуючого судді Казюка О.О.,

при секретарі Антофій О.Г.,

за участю прокурора Дячука Д.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сторожинець цивільну справу за заявою прокурора Сторожинецького району, що діє в інтересах держави в особі Черешської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області, заінтересованих осіб - Чернівецької обласної дирекції Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль», Черешського психоневрологічного будинку-інтернату, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання відумерлою спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник прокурор Сторожинецького району, що діє в інтересах держави в особі Черешської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області звернувся в суд із вищезазначеною заявою, посилаючись на наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП - НОМЕР_1), який на підставі путівки Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації №25 від 30.05.2011 року з 03.06.2011 року перебував на повному державному забезпечені в Черешському психоневрологічному будинку-інтернаті в с.Череш Сторожинецького району Чернівецької області.

До складу спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4 входять кошти в розмірі 3132,07 грн., які були нараховані йому як пенсія та знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_2 у ПАТ "Райффайзен Банк Аваль". З приводу прийняття спадщини ніхто із його спадкоємців до нотаріальної контори не звертався. Поховання померлого здійснювалося за рахунок Черешського психоневрологічного будинку-інтернату, інформація щодо можливих спадкоємців у даному закладі відсутня.

Відповідно до ст.1277 ЦК України уразі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини

У зв'язку із тим, що з моменту відкриття спадщини, яка ніким не прийнята, пройшло більше півтора року, заявник просив визнати відумерлою спадщину, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_4, а саме кошти в сумі 3132,07 грн., що перебувають на рахунку у Чернівецькій обласній дирекції ПАТ «Райффайзен банк Аваль».

В процесі розгляду справи ухвалою суду в якості заінтересованих осіб притягнуті спадкоємці померлого ОСОБА_4 - ОСОБА_2 (дружина) та ОСОБА_3 (син).

В судовому засіданні прокурор заяву підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені вище.

В судове засідання представник заінтересованої особи - ПАТ «Райффайзен банк Аваль» не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив цивільну справу розглянути у його відсутності та винести рішення на підставі наявних в ній доказів.

В судове засідання представник заінтересованої особи - Черешського психоневрологічного будинку-інтернат не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив цивільну справу розглянути у його відсутності, просить задовільнити заяву прокурора.

В судове засідання представник заінтересованої особи - Черешської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив цивільну справу розглянути у його відсутності, просить задовільнити заяву прокурора.

В судове засідання заінтересовані особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з'явилися, надали до суду заяви, в яких просили цивільну справу розглянути у їх відсутності, не заперечують проти задоволення заяви прокурора про визнання спадщини відумерлою.

Суд вважає, що заява прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні дослідженими доказами встановлено, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП - НОМЕР_1), який на підставі путівки Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації №25 від 30.05.2011 року з 03.06.2011 року перебував на повному державному забезпечені в Черешському психоневрологічному будинку-інтернаті в с.Череш Сторожинецького району Чернівецької області помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3. Після його смерті відкрилась спадщина, а саме кошти в розмірі 3132,07 грн., які були нараховані йому як пенсія та знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_2 у ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", що підтверджується випискою з рахунку від 19.01.2015 року. Згідно інформаційної довідки зі спадкового реєстру №39738780 від 26.02.2015 року спадкова справа після смерті ОСОБА_4 не відкривалася, а також відсутня інформація про заповіти, складені від його імені.

Статтею 1220 ЦК України визначено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи. У відповідності до ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкоємцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено термін у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Відповідно до ст.ст.1227, 1228 ЦК України, суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкоємцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини. Вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або розробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Відповідно до ст.278 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.

Зважаючи на те, що спадкоємці першої черги за законом померлого ОСОБА_4 - дружина ОСОБА_2, син - ОСОБА_3 спадщину після смерті спадкодавця не прийняли та відмовилися від її прийняття, подавши до суду заяву про визнання заяви прокурора, суд вважає, що є всі підстави визнати спадщину відумерлою та передати її територіальній громаді - Черешській сільській раді Сторожинецького району Чернівецької області.

Керуючись ст.ст.1220, 1221, 1227, 1228, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.57, 60, 88, 212-215, 278 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву прокурора Сторожинецького району, що діє в інтересах держави в особі Черешської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області, заінтересованих осіб - Чернівецької обласної дирекції Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль», Черешського психоневрологічного будинку-інтернату, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання відумерлою спадщини задовільнити.

Визнати відумерлою спадщину, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме грошові кошти в сумі 3132,07 грн., що перебувають на рахунку НОМЕР_2 у Чернівецькій обласній дирекції ПАТ «Райффайзен банк Аваль».

Передати у власність територіальної громади в особі Черешської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області грошові кошти в сумі 3132,07 грн., що перебувають на рахунку НОМЕР_2 у Чернівецькій обласній дирекції ПАТ «Райффайзен банк Аваль», шляхом їх перерахування на р/р 31417574700253 в УДК у Сторожинецькому районі, МФО 856135, код зо ЄДРПОУ 21439763.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ

СудСторожинецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення15.04.2015
Оприлюднено22.04.2015
Номер документу43601811
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —723/441/15-ц

Ухвала від 21.06.2016

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Казюк О. О.

Рішення від 15.04.2015

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Казюк О. О.

Ухвала від 16.02.2015

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Казюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні