ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2015 р. Справа № 804/3917/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського територіального управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Повного товариства «Кристал» Шевчук та Марченков про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Повного товариства «Кристал» Шевчук та Марченков, в якому позивач просить стягнути з Повного товариства «Кристал» Шевчук та Марченков (вулиця Солончакова, 49, м. Дніпропетровськ, 49024, код за ЄДРПОУ 30295797) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у сумі 17 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг встановлено порушення ПТ «Кристал» Шевчук та Марченков законодавства про фінансові послуги, у зв'язку із чим було складено акт про правопорушення законодавства про фінансові послуги. У визначений термін порушення законодавства про фінансові послуги усунені не були, у зв'язку з чим до відповідача було застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн. про що винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, який останнім в добровільному порядку не сплачено.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України позов прийнято до розгляду в скороченому провадженні та ухвалою суду відповідачу запропоновано у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття надати до суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.
Відповідач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до пункту 1 Положення про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011р. № 1070, органом, що уповноважений здійснювати державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Як вбачається із матеріалів справи, Повне товариство «Кристал» Шевчук та Марченков зареєстровано як юридична особа; основний вид економічної діяльності: інші види кредитування.
Судом встановлено, що Нацкомфінпослуг, розглянувши справу про порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, провадження у якій розпочато актом про правопорушення законодавства про фінансові послуги ПТ «Кристал» Шевчук та Марченков від 01.10.2014 р. № 122/16/03-ЛБ, встановлено порушення ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», пункту 2.2 та пункту 2.3 розділу 2 Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг щодо неподання звітних даних у строки, встановлені Нацкомфінпослуг, а саме: неподання звітних даних за перше півріччя 2014 року та порушення пункту 2.6 розділу 2 Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг щодо неподання до Нацкомфінпослуг аудиторського висновку та річної фінансової звітності за 2013 рік.
01.10.2014 р. Нацкомфінпослуг встановлено порушення ПТ «Кристал» Шевчук та Марченков законодавства про фінансові полсуги про що складено акт про правопорушення законодавства про фінансові послуги № 122/16/03-ЛБ.
Зазначений акт направлений на адресу позивача рекомендованим листом від 02.10.2014 року.
Так, згідно Положення про порядок внесення інформації про ломбарди до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 18.12.2003 року № 170 (надалі - Положення № 170) ломбард повинен відповідати вимогам цього Положення та законодавства про діяльність ломбардів як на дату подання ним заяви, так і протягом усього строку знаходження інформації про нього в Реєстрі.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Відповідно до пункту 2.2 Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, звітним періодом для складання звітності, яка подається до Нацкомфінпослуг, є календарний рік. Проміжна звітність складається щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року. Ломбарди складають звітність за станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Відповідно до пункту 2.3 Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ломбард подає до Нацкомфінпослуг звітність, передбачену цим Порядком, у паперовій та електронній формах. Паперова та електронна форми звітності подаються з дотриманням вимог щодо строків, обсягів та формату, що установлюються Нацкомфінпослуг.
Відповідно до пункту 2.6 Порядку складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до 01 червня року, наступного за звітним, ломбард подає до Нацкомфінпослуг аудиторський висновок та річну фінансову звітність, яка підтверджена аудиторською фірмою або аудитором, інформація про яких унесена до реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що ведеться Нацкомфінпослуг .
Пунктом 2.2.3 Положення №170 визначено, що обов'язковою умовою є наявність на останній день місяця власного капіталу в розмірі не менше ніж 200000 грн.
Пунктом 2.1.11 Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.04.2005 р. № 3981, передбачено, що для надання фінансових послуг ломбард повинен відповідати таким вимогами, зокрема: мати власний капітал у розмірі не менше 200000 грн.
Статтею 39 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (далі - Закон № 2664) вказано, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Згідно пункту 2.4 Положення № 2319 рішення про накладення штрафної санкції на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг.
У відповідності до частини 1 статті 41 Закону № 2664 національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує до учасників ринків фінансових послуг штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпорядження, рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про усунення порушення щодо надання фінансових послуг - у розмірі від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, за розглядом акту про правопорушення законодавства про фінансові послуги № 122/16/03-ЛБ від 01.10.2014 року, позивачем 23.10.2014 року винесено постанову № 122/16/03/01-ЛБ про накладення штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, якою застосовано до ПТ «Кристал» Шевчук та Марченков штраф у розмірі 17000,00 грн.
27.10.2014 року вказана постанова була направлена на адресу відповідача.
Доказів оскарження постанови від 23.10.2014 року № 122/16/03/01-ЛБ про накладення штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг матеріали справи не містять.
Відповідно до частини 3 статті 41 Закону № 2664 штрафи, накладені національною комісією, стягуються у судовому порядку.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача штрафної санкції в сумі 17000,00 грн., натомість відповідачем не було надано суду доказів щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові, та доказів добровільної сплати зазначеної суми боргу на момент розгляду справи, отже, позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Повного товариства «Кристал» Шевчук та Марченков про стягнення штрафу у сумі 17000,00 грн. - підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єктом владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг - задовольнити повністю.
Стягнути з Повного товариства «Кристал» Шевчук та Марченков (вулиця Солончакова, 49, м. Дніпропетровськ, 49024, код за ЄДРПОУ 30295797) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у сумі 17 000,00 грн.
Стягнути з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1644,33 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 22.04.2015 |
Номер документу | 43610388 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні