ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2015 року № 813/1326/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Сидор Н.Т.,
за участі секретаря судового засідання Бегей О.Р.,
представника позивача Жаби О.І.,
представник відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові до приватного підприємства "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові до приватного підприємства "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 6240,69 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з 2006 року ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" перебуває на обліку в Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Личаківському районі м. Львова. Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за 4-й квартал 2013 року, заборгованість відповідача складає 6240,69 грн. Добровільно заборгованість по страховим внескам відповідач не сплачує, тому позивач вимушений звернутись до суду за захистом інтересів держави.
Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, на підставі ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вважається повідомленим належним чином, оскільки поштовий конверт з судовою кореспонденцією повернувся до суду з відміткою органу поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" перебуває з 2006 року на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Личаківському районі м. Львова як платник обов'язкових страхових внесків. Реєстраційний номер № 1309.
Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 4-й квартал 2013 року загальна заборгованість ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" складає 6240,69 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 23.09.1999 року № 1105-XIV в редакції Закону України від 28.12.2014 року № 77-VІІІ, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.
Згідно з п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 1105-XIV до завершення заходів пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечує у межах компетенції Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Відповідно до пункту 9 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105-XIV, нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом соціального страхування України.
З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Відповідно до ч. 4 п. 7 «Прикінцевих та перехідних положень» зазначеного закону стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, нарахованої та/або не сплаченої у період до 01 січня 2011 року, за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Так, згідно з ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду та несе відповідальність за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Частиною 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Відповідно до п. 4.12 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» №36, затвердженої Постановою Правління ФССНВУ від 12.07.2007року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 року за № 867/14134 (далі - Інструкції) страхові внески сплачуються:
- страхувальниками у день одержання коштів на оплату праці в установах банків.
Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки;
- у разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат;
- при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
Пунктом 4.13 Інструкції встановлено, що нараховані страхові внески, інші платежі, сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Таким чином, внаслідок порушення ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" вимог п. 4.12 Інструкції, заборгованість по сплаті страхових внесків року складає 6240,69 грн.
30.01.2015 року за вих. №174/05 відповідачу виставлена претензія з вимогою про сплату боргу, однак заходів щодо погашення боргу підприємством вжито не було.
Згідно з ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Як встановлено судом, станом на день розгляду справи заборгованість по страховим внескам ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" не погашена.
Отже, ПП "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" не сплачуючи обов'язкові страхові внески, порушує інтереси держави в сфері забезпечення соціального захисту, охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з приватного підприємства "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" заборгованість зі сплати страхових внесків.
Частина 1 ст. 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Львові про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 4, 7-11, 14, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Склоцех Львівської фабрики мистецтв" (79014, м. Львів, вул. Мучна, 32, код ЄДРПОУ 33951886) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові (79032, м. Львів, вул. Пасічна, 102, ЄДРПОУ 25258840) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 6240,69 грн (шість тисяч двісті сорок грн 69 коп.)
Судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 16.04.2015 року.
Суддя Сидор Н.Т.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 22.04.2015 |
Номер документу | 43611041 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні