ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"16" квітня 2015 р. Справа № 924/541/15
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Кочергіної В.О., розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Термопласт" смт.Летичів Хмельницької області
про стягнення 79695грн. заборгованості за перевезення вантажу у міжнародному сполученні
Представники сторін: не викликались
ВСТАНОВИВ:
14.04.2015р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовная заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 м. Дніпропетровськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Термопласт" смт.Летичів про стягнення 79695грн. заборгованості.
Ухвалою господарського суду від 16.04.2014р. порушено провадження у справі №924/541/15 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 м. Дніпропетровськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Термопласт" смт.Летичів про стягнення 79695грн. заборгованості за перевезення вантажу у міжнародному сполученні.
У матеріалах позовної заяви міститься клопотання позивача (вх. №05-08/975/15 від 14.04.2015р.) про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти на банківських рахунках, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Термопласт" до розгляду справи по суті.
Розглянувши подане клопотання про вжиття заходів забезпечення позову судом враховується наступне.
Відповідно до ст.66 Господарського процесуального кодексу України заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з ініціативи господарського суду як гарантія реального виконання рішення суду. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття заходів може утруднити чи зробити неможливим невиконання рішення господарського суду.
Згідно ст. 67 ГПК України позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу.
Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Питання про забезпечення позову може вирішуватися господарським судом як без проведення окремого судового засідання, так і в засіданні з викликом представників сторін, інших учасників судового процесу із заслуховуванням їх думки.
У п.3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" (із змінами і доповненнями) роз'яснено, що умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви
Враховуючи те, що при поданні клопотання про вжиття заходів забезпечення позову заявником не зазначено доводів та не подано доказів в підтвердження існування фактичних обставин, які можуть призвести до утруднення чи неможливості виконання судового рішення, суд приходить до висновку, що клопотання є необгрунтованим, не підтвердженим належними і допустимими доказами та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
У клопотанні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти на банківських рахунках, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Термопласт" до розгляду справи по суті (вх. №05-08/975/15 від 14.04.2015р.) відмовити.
Суддя В.О. Кочергіна
Віддруковано 3 примірників:
1 - до справи;
2 - позивачу рекомендованим з повідомленням (АДРЕСА_1);
3 - відповідачу рекомендованим з повідомленням (Хмельницька обл., м. Летичів, вул. 50-річчя Жовтня, б. 103).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2015 |
Оприлюднено | 23.04.2015 |
Номер документу | 43616382 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Кочергіна В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні