Рішення
від 14.04.2015 по справі 927/1921/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

Господарський суд Чернігівської області

Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua

========================================================================================================================================================================

Іменем України

РІШЕННЯ

14 квітня 2015 року справа № 927/1921/14

позивач: об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70",

юридична адреса: вул. Рокосовського, 70, кв. 207, м. Чернігів, 14034

відповідач-1: приватне підприємство "Мрія-Сервіс",

юридична адреса: вул. Пухова, 49, м. Чернігів, 14030;

поштова адреса: вул. Червоногвардійська, 4, кв. 49, м. Чернігів, 14000

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1: приватне підприємство "Керуюча компанія "Мрія-Сервіс",

юридична адреса: просп. Перемоги, 205, м. Чернігів, 14027

відповідач-2: командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю

"Поліссяєвробуд", юридична адреса: вул. Ціолковського, 30, м. Чернігів, 14001

предмет спору: про зобов"язання вчинити дії

Суддя Л.М.Лавриненко

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

від позивача: Хайтов П.В., довіреність №114 від 14.01.2015 року, представник,

Кулініч К.В., довіреність № 113 від 14.01.2015р., представник

від відповідача-1: не з'явився

від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні

відповідача-1: не з'явився

від відповідача-2: Радич О.Ю., довіреність від 06.01.2015 року, представник

СУТЬ СПОРУ:

Позивачем - об"єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70" було подано позов до відповідачів: 1). приватного підприємства "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" та 2). командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд", відповідно до якого позивач просить суд: 1. зобов"язати приватне підприємство "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступну документацію: - інвентаризаційна справа (6 шт., тобто з 1 по 6 під"їзди); секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання передачі житлового будинку; секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання в експлуатацію державною комісією (оригінали - 6 шт.); секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; -проектно-кошторисна документація, секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; технічні паспорти ліфтового господарства з 1 по 6 під"їзди; - картки реєстрації особи (форма А) та адресні картки (форма Б) - на мешканців будинку. 2. зобов"язати командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступну документацію: а) технічний паспорт на багатоквартирний (багатоповерховий) житловий будинок №70 по вул.Рокосовського в м. Чернігові; б) проектно-кошторисну документацію зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж: водопостачання (холодної та гарячої води); каналізації; центрального опалення; теплопостачання; електропостачання; водовідведення; централізованого опалення тощо; в) акти на герметизацію вводів будинку: водопровід; каналізація; телефонний кабель; зовнішня тепломережа; електрокабеля. г) акти гідравлічних випробувань і прийому теплових мереж, водозабезпечення, каналізації (внутрішньодомових). д) інструкції з обслуговування теплового пункту, що обслуговує житловий будинок за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70, та інструкції щодо наявного у ньому устаткування. е) паспорти теплових установок, що знаходяться у тепловому пункті, який обслуговує житловий будинок за адресою: м. Чернігів, вул.Рокосовського, 70.

Крім того позивач просив стягнути солідарно з приватного підприємства "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" та командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" на користь об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70" витрати на правову допомогу у розмірі 3000,00 грн.

Відповідач-1 в поданому через канцелярію суду листі за підписом директора ПП "КК Мрія-Сервіс" Антошина В.Л., повідомив суд, що між даним підприємством та позивачем відсутні будь-які юридичні відносини. Документи, які вимагає позивач на підприємстві відсутні та ніколи не існували. В той же час засновники зазначеного ОСББ мають заборгованість перед підприємством майже на суму 200000 грн.

Представник позивача в письмових поясненнях підтримав заявлені позовні вимоги та вказав на те, що не може конкретизувати дати складання або затвердження, реєстраційні номери та інші реквізити вищевказаних документів, оскільки відповідачі на неодноразові звернення позивача не надавали інформацію стосовно даних документів. Позивач також зазначає про те, що доказами, що витребовувана документація знаходиться у відповідачів є акт передавання-приймання документації, складений між відповідачами, а також норми ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, затверджений постановою КМУ №461 від 13.04.2011 року, Порядку передачі житлового комплексу з балансу на баланс, затверджений постановою КМУ №1521 від 11.10.2012 року, відповідно до яких відповідач-2 як забудовник повинен був мати всю технічну та проектну документацію, відповідно до якої був збудований та зданий в експлуатацію багатоповерховий житловий будинок. Крім того, відповідач-1 в своєму листі вказує, що передача технічної документації можлива після сплати позивачем боргу, що свідчить про наявність у відповідача-1 такої документації. В якості нормативно-правового обґрунтування позовних вимог позивач посилається на п.2 та п.5 Порядку передачі житлового комплексу з балансу на баланс, затверджений постановою КМУ №1521 від 11.10.2012 року, ст.ст.1,4,11 ЗУ "Про об"єднання співвласників багатоквартирного будинку", ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, затверджений постановою КМУ №461 від 13.04.2011 року.

Відповідач-2 в поданому відзиві на позов проти заявлених позовних вимог заперечував та зазначив, що документи, які витребовує позивач були передані відповідачем-2 відповідачу-1, що підтверджується актом від 31.05.2010 року приймання-передачі житлового будинку в м.Чернігові по вул. Рокосовського, 70 з балансу на баланс та переліком до нього. Стосовно передачі технічного паспорту на багатоквартирний (багатоповерховий) житловий будинок №70 по вул.Рокосовського в м.Чернігові зазначає, що згідно переліку до акту від 31.05.2010 року було передано відповідачу-1 6 шт. інвентаризаційних справ, які є тотожними документами щодо технічних паспортів і містять всю інформацію про технічну характеристику будинку на дату проведення технічної інвентаризації будинку. Вимоги щодо передачі актів на герметизацію вводів будинку: водопровід; каналізація; телефонний кабель; зовнішня тепломережа; електрокабеля; актів гідравлічних випробувань і прийому теплових мереж, водозабезпечення, каналізації (внутрішньодомових); інструкції з обслуговування теплового пункту, що обслуговує житловий будинок за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70, та інструкції щодо наявного у ньому устаткування; паспортів теплових установок, що знаходяться у тепловому пункті, який обслуговує житловий будинок за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70 є безпідставними, оскільки вказані документи є необхідними для підтвердження належного функціонування устаткування та прийняття будинку в експлуатацію та складення відповідного акту державною комісією, який є підставою для укладення договорів про постачання на цей об"єкт необхідних для його функціонування ресурсів води, газу, тепла та електроенергії. Щодо стягнення 3000,00 грн. на правову допомогу відповідач-2 заперечує посилаючись на те, що до складу судових витрат, відповідно до ст. 44 Господарського процесуального кодексу України, входять витрати на оплату послуг тільки адвоката, проте в Єдиному реєстрі адвокатів України немає інформації до належності представника позивача до адвокатів України.

Подана позивачем в судовому засіданні 27.01.2015 року заява про „уточнення" позовних вимог, якою позивач фактично зменшує позовні вимоги в частині стягнення в солідарному порядку з відповідачів витрат на правову допомогу, відмовляючись від них, а також доповнює обґрунтування позовних вимог та обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, тим самим частково змінюючи підставу позову, і частково зменшує та збільшує, а також конкретизує позовні вимоги до відповідача - 2 в частині витребування документів, була розцінена судом як заява про часткову зміну підстав позову, зменшення позивачем заявлених позовних вимог стосовно стягнення в солідарному порядку з відповідачів витрат на правову допомогу, та зменшення і збільшення, а також конкретизація позовних вимог до відповідача-2 в частині витребування документів, та прийнята судом до розгляду, оскільки це не протирічить діючому законодавству та не порушує нічиї права та охоронювані законом інтереси.

В судовому засіданні 12.02.2015 року була прийнята заява позивача про зменшення позовних вимог до відповідача-1 та відповідача-2, відповідно до якої позивач просить : 1) зобов"язати приватне підприємство "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступної документації: -інвентаризаційна справа (6 шт., тобто з 1 по 6 під"їзди); секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання передачі житлового будинку; секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання в експлуатацію державною комісією (оригінали - 6 шт.) секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; -проектно-кошторисна документація, секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; технічні паспорти ліфтового господарства з 1 по 6 під"їзди; - картки реєстрації особи (форма А) на мешканців багатоквартирного будинку по вул. Рокосовського,70, які були зведені з 01.06.2010 року; - адресні картки (форма Б) на квартири з №1 по №24, окрім квартир №№3,4,41,42, загальна кількість карток 210 одиниць, які були заведені з 01.06.2010 року. 2) зобов"язати командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступну документацію: - схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення; - виконавчі креслення контурів заземлення; паспорти котельного господарства; 3) стягнути з приватного підприємства "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" та командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" на користь позивача судовий збір. Враховуючи рішення конституційного суду України у справі №1-4/2013 від 11.07.2013 року позивач зменшує вимоги в частині солідарного стягнення з відповідачів витрат на правову допомогу у розмірі 3000,00 грн.

Відповідач-2 в поданих у судовому засіданні 12.02.2015 року письмових поясненнях посилався на Державні будівельні норми А.2.2-3-2004 (проектування, склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва), затверджені Наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 20.01.2004 року №8 (чинні з 01.07.2004 по 01.07.2012); Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об"єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу", встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1999 року №2328 (який діяв на момент здійснення будівництва з 2003 по 2008р.р.); постанову Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 року №1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів" та зазначав, що акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об"єкта є підставою для укладення договорів про постачання на об"єкт, необхідних для його функціонування, ресурсів води, газу, тепла та електроенергії і включення даних про цей об"єкт до державної статистичної звітності. Відповідач-2 також зазначав, що будівництво котельні та теплопункту не здійснювалось, відповідно вони не передавались в експлуатацію. Послуги централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання до будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові надає ПАТ "Облтеплокомуненерго". Факт передачі будинку з балансу на баланс (від відповідача-2 до відповідача-1) встановлений в акті від 31.05.2010 року приймання-передачі житлового будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові. У разі відсутності документів, передбачених п. 2.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13, відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача (тобто відповідача-1).

Ухвалою суду від 12.02.2015 року, відповідно до ч. 3 ст. 24 Господарського процесуального кодексу України, було здійснено заміну первісного відповідача по справі: приватного підприємства "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" належним відповідачем - приватним підприємством "Мрія-Сервіс" (юридична адреса: 14030, м. Чернігів, вул. Пухова,49; поштова адреса: 14000, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська,4, кв.49)

Ухвалою суду від 12.02.2015 року, відповідно до ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, було залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1: приватне підприємство "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" (юридична адреса: просп. Перемоги, 205, м. Чернігів, 14027), оскільки рішення з даного спору може вплинути на права та обов"язки сторін по справі.

У судовому засіданні 24.02.2015 року була прийнята заява позивача про зменшення позовних вимог до відповідача-1 та відповідача-2, яка розцінена судом як заява про зменшення позивачем заявлених позовних вимог, в частині витребування документів з відповідача-1, та зміну предмету позову, в частині витребування документів з відповідача-2, та відповідно до поданої заяви позивач просить суд: 1) зобов"язати приватне підприємство "Мрія-Сервіс" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступних документів: - інвентаризаційні справи з 1 по 6 під'їзди (секції А, Б, В, Г, Д, Е) будинку по вул. Рокосовського, 70; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції А, від 26.12.2003 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Б, від 21.10.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції В, від 09.12.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Г, від грудня 2003 року (дата невідома); - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Д, від 25.09.2008 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Е, від січня 2008 року (дата невідома); - проектно-кошторисна документація секції А, Б, В, Г, Д, Е або з 1-ого по 6-й під'їзд. Дата складання та реєстраційний номер невідомі; - технічний паспорт на ліфт секції А, тип ПАС 500/10, реєстраційний номер №1884, рік установки 2004; - технічний паспорт на ліфт секції Б, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1934, рік установки 2005; - технічний паспорт на ліфт секції В, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1940, рік установки 2006; - технічний паспорт на ліфт секції Г, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2006, рік установки 2007; - технічний паспорт на ліфт секції Д, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2009, рік установки 2008; технічний паспорт на ліфт секції Е, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2008, рік установки 2008; - картки реєстрації особи (форма А) на мешканців багатоповерхового будинку по вул. Рокосовського, 70, які були заведені з 01.06.2010 року; - адресні картки (форма Б) на квартири з № 1 по № 214, окрім квартир №№ 3, 4, 41, 42, загальна кількість карток 210 одиниць, які були заведені з 01.06.2010 року. 2) зобов"язати командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання оригінали наступних документів: - робоча (виконавча) документація у складі: - архітектурно-будівельна частина (опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, холодне водопостачання і водовідведення, секція А, Б, В, Г, Д, Е); - електротехнічна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е); технічний паспорт, інструкція з експлуатації та програмне забезпечення (EСL карта) на шафу автоматики та модуль опалення житлових приміщень, виробник "Danfoss", заводський номер 320 ІР 54; - технічний паспорт на інструкцію з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006. 3) стягнути з приватного підприємства "Керуюча компанія Мрія-Сервіс" та командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір'я-70" судовий збір.

В судовому засіданні 24.02.2015 року суд перейшов до розгляду справи по суті.

В поданих 05.03.2015 року письмових поясненнях позивач, посилаючись на ДБН А.2.2.3-2004 "Склад, порядок розробки, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" вказує, що оскільки будинок, розташований за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70, відноситься до ІІІ категорії складності, то його проектування здійснюється у дві стадії: - проект та - робоча документація. До складу робочої документації для будівництва повинні входити робочі креслення, які розробляються згідно з вимогами нормативних документів - комплексу А.2.4. "Система проектної документації для будівництва" (СПДБ). П.7.9. ДБН А.2.2.3-2004 встановлює, що робочі креслення, кошторисна документація, специфікація обладнання, виробів і матеріалів, креслення металевих конструкцій (КМ), трубопроводів, повітроводів, а також проектна документація на будівництво об'єктів передаються замовникові у чотирьох примірниках. Наказ №578/5 від 12.04.2012 року Міністерства юстиції "Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів" п. 1418, п. 1458, п. 1463 встановлює для схем інженерних мереж, схем комунікацій, виконавчих схем комунікацій (водопроводу, каналізації, опалення, силової та світлової електромережі) термін зберігання - постійно. Враховуючи вищевикладене позивач вважає, що відповідач-2, як замовник будівництва багатоповерхового будинку за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70 повинен мати робочу (виконавчу) документацію.

В поданому в судовому засіданні 05.03.2015 року відзиві відповідач-2 вказує на те, що: 1) з вимог позивача до відповідача-2 неможливо встановити, що саме та в якому оформленні позивач вимагає від відповідача-2; 2) посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України №1521 від 11.10.2002 року, Наказ №13 від 02.02.2009 року Міністерства з питань житлово-комунального господарства України "Про затвердження Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд" відповідач-2 вказує на те, що остання секція "Е" будинку за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70, була здана державній приймальній комісії 24.01.2008 року, тому вказані документи вже є технічно застарілими станом на лютий 2015 року (згідно п. 3.6. Наказу №13 від 02.02.2009 року). Факт передачі будинку з балансу на баланс (від відповідача-2 до відповідача-1) встановлений в акті від 31.05.2010 року приймання-передачі житлового будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові. У разі відсутності документів, передбачених п. 2.2. наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13, відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача, тобто відповідача-1; 3) відповідач-2 заперечує стосовно вимоги позивача про витребування з відповідача-2 робочої (виконавчої) документації, посилаючись на те, що креслення, схеми внутрішньо будинкових мереж централізованого постачання холодної і гарячої води, водовідведення, електропостачання, централізованого опалення входять в проектно-кошторисну документацію, яка була передана відповідачем-2 до відповідача-1 згідно акту від 31.05.2010 року та переліку від 31.05.2010 року; 4) стосовно централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання, то дані послуги для житлового будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові надає ПАТ "Облтеплокомуненерго", житловий будинок обслуговує котельня по вул. Бєлова, 6а, що належить територіальній громаді м. Чернігова та орендується ПАТ "Облтеплокомуненерго"; 5) відповідач-2 вказує, що на дату розгляду даної справи у відповідача-2 немає доказів передачі відповідачу-1 технічного паспорту, інструкції з експлуатації та програмного забезпечення (ECL карта) на шафу автоматики та модуль опалення житлових приміщень, виробник "Danffos", заводський номер 320 ІР 54, яка розташована у будинку за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70; 6) станом на дату розгляду справи 05.03.2015 року, у відповідача-2 немає можливості надати пояснення про технічний паспорт та інструкцію з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006, який розташований у будинку за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 70, оскільки позивачем не зазначено, яке підприємство є виробником вищевказаного модульного індивідуального теплового пункту.

В судовому засіданні 30.03.2015 року була прийнята заява позивача про зменшення розміру позовних вимог, в якій посилаючись на передачу від відповідача-2 позивачу наступних документів: -копію паспорту "Електронний регулятор температури ЕCL 300 і датчики температури ESMT, ESM-10, ESM-11, ESMB, ESMC, ESMU" виробника "Danfoss Trada d.o.o.", який розташований за адресою: м.Чернігів, вул.Рокосовського, 70 - 1 примірник; -програмний диск з інформацією на шафу автоматики та модуль опалення житлових приміщень, виробник "Danfoss Trada d.o.o." заводський номер 320 IP 54, який розташований за адресою: м.Чернігів, вул.Рокосовського, 70 - 1 примірник; -копія Посібнику користувача (Керівництво по установці) "Регулятор котла зі зміщувальним контуром і контролем ГВС ЕLC Comfort" на шафу автоматики та модуль опалення житлових приміщень, виробник "Danfoss Trada d.o.o.", заводський номер 320 IP 54, який розташований за адресою: м.Чернігів, вул.Рокосовського, 70 - 1 примірник, просить зменшити позовні вимоги в частині вимог до відповідача-2 та 1) зобов"язати приватне підприємство "Мрія-Сервіс" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання оригінали наступних документів: - інвентаризаційні справи з 1 по 6 під'їзди (секції А, Б, В, Г, Д, Е) будинку по вул. Рокосовського, 70; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції А, від 26.12.2003 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Б, від 21.10.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції В, від 09.12.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Г, від грудня 2003 року (дата невідома); - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Д, від 25.09.2008 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Е, від січня 2008 року (дата невідома); - проектно-кошторисна документація секції А, Б, В, Г, Д, Е або з 1-ого по 6-й під'їзд. Дата складання та реєстраційний номер невідомі; - технічний паспорт на ліфт секції А, тип ПАС 500/10, реєстраційний номер №1884, рік установки 2004; - технічний паспорт на ліфт секції Б, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1934, рік установки 2005; - технічний паспорт на ліфт секції В, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1940, рік установки 2006; - технічний паспорт на ліфт секції Г, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2006, рік установки 2007; - технічний паспорт на ліфт секції Д, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2009, рік установки 2008; технічний паспорт на ліфт секції Е, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2008, рік установки 2008; - картки реєстрації особи (форма А) на мешканців багатоповерхового будинку по вул. Рокосовського, 70, які були заведені з 01.06.2010 року; - адресні картки (форма Б) на квартири з № 1 по № 214, окрім квартир №№ 3, 4, 41, 42, загальна кількість карток 210 одиниць, які були заведені з 01.06.2010 року. 2) зобов"язати командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" передати шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання оригінали наступних документів: -робочий проект у складі: - архітектурно-будівельна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е); -сантехнічна частина (опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, холодне водопостачання і водовідведення, секція А, Б, В, Г, Д, Е); - електротехнічна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е); -технічний паспорт та інструкцію з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт, тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006; 3) стягнути з приватного підприємства "Мрія-Сервіс" та командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір'я-70" судовий збір.

Ухвалою суду від 30.03.2015р. за заявою позивача було продовжено строк вирішення спору на 15 днів.

Представники позивача та відповідача-2 в судовому засіданні 14.04.2015 року надали письмові клопотання про відмову від фіксації судового засідання технічними засобами, які задоволено судом.

Представник відповідача-2 в судовому засіданні зазначив, що не заперечує стосовно позовних вимог в частині передачі позивачу технічного паспорта та інструкцію з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006.

Суд вжив всіх заходів щодо попередження відповідача - 1 про розгляд даної справи, але ухвали суду від 12.02.2015р., 24.02.2015 року, 05.03.2015р, 19.03.2015р., 30.03.2015р. про відкладення розгляду справи, направлені на адреси відповідача-1, вказані позивачем в клопотанні про заміну первісного відповідача належним відповідачем, а також згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації відповідача-1: юридична адреса: 14030, м. Чернігів, вул. Пухова, 49 - повернулись до суду з відміткою "організація не знаходиться"; поштова адреса: 14000, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 4, кв. 49 - повернулись до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Судом також було вжито всіх заходів щодо повідомлення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - 1 про розгляд даної справи, а саме: ухвала суду від 12.02.2015р. про відкладення розгляду справи, направлена на юридичну адресу приватного підприємства Керуюча компанія "Мрія-Сервіс", відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації пр. Перемоги, 205, м.Чернігів, була отримана 16.02.2015р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення від 16.02.2015р. № 1402701843236, ухвала суду від 24.02.2015р. повернулась з відміткою «за закінченням терміну зберігання», ухвала суду від 05.03.2015р. була отримана 10.03.2015р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення від 06.03.2015р. № 1402701854610, ухвала суду від 19.03.2015 року про відкладення розгляду справи була отримана 23.03.2015р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення від 23.03.2015р. № 1402701873410, ухвала суду від 30.03.2015р. повернулась до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Частиною 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України визначено, що ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Згідно п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. зазначено, що в разі якщо ухвалу про порушення провадження по справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи те, що суд неодноразово відкладав розгляд даної справи, спливає строк розгляду справи, встановлений ст. 69 Господарського процесуального кодексу України, участь в засіданні суду (як і інші права, передбачені статті 22 ГПК України) є правом, а не обов'язком сторони, а тому господарський суд вважає за можливим прийняти рішення по даній справі за наявними у справі документами на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, присутніх в судовому засіданні, дослідивши докази, які мають суттєве значення для вирішення спору, господарський суд встановив:

Враховуючи, що позивачем було зменшено позовні вимоги до відповідача-1 і відповідача-2 та змінено предмет позову в частині витребування документів з відповідача-2, суд розглядає дану справу з урахуванням заяв позивача про зменшення позовних вимог та зміну предмету позову до відповідача-2.

Відповідно до актів державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об»єкту: -від 26.12.2003 року (І черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому №368 від 29.12.2003 року; -від 21.10.2005 року (ІІ черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому від 21.11.2005 року №269 та зареєстрованого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м.Чернігова 21.11.2005 року №111; -від 09.12.2005 року (ІІІ черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому від 19.12.2005 року №310 та зареєстрованого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м.Чернігова 19.12.2005 року №134; -від 19.12.2006 року (секція «Г» ІV черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому від 22.01.2007 року №13 та зареєстрованого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м.Чернігова 22.01.2007 року №11; -від 25.09.2008 року (секція «Д» П-комплекс ІV черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому від 20.10.2008 року №287 та зареєстрованого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м.Чернігова 20.11.2008 року №766; -від 24.01.2008 року (секція «Е» П-комплекс ІV черга будівництва), затвердженого рішенням міськвиконкому від 19.02.2008 року №36 та зареєстрованого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю м.Чернігова 18.02.2008 року №34 (а.с. 77-100), був прийнятий в експлуатацію житловий будинок №70 по вул.Рокосовського в місті Чернігові (посекційно, всього 6 секцій) ( а.с.77-100 т.1).

Як вбачається із вищезазначених актів, замовником будівництва житлового будинку по вул.Рокосовського, 70 у м. Чернігові виступило відкрите акціонерне товариство «ПМК - 210».

25.07.2011р. державним реєстратором Чернігігвської міської ради за реєстраційним номером 10641050007007813 було здійснено державну реєстрацію меморандуму командитного товариства «Товариства з обмеженою відповідальністю «Поліссяєвробуд».

Згідно п.1.2 вказаного меморандуму, командитне товариство «Товариство з обмеженою відповідальністю «Поліссяєвробуд» створено в результаті припинення реорганізації (перетворення) відкритого акціонерного товариства « ПМК-210». Всі права та обов»язки відкритого акціонерного товариства «ПМК-210» в результаті реорганізації (перетворення) перейшли до командитного товариства «Товариства з обмеженою відповідальністю «Поліссяєвробуд».

Як вбачається із матеріалів наданих відповідачем-2 доказів, 25.05.2010 року листом №18 ПП «Мрія-Сервіс» звернулось до голови правління ВАТ «ПМК-2010» з проханням передати на баланс ПП «Мрія-Сервіс» для організації і проведення робіт по обслуговуванню жилого фонду житлового будинку по вул.Рокосовського, буд.70, а також надати необхідну технічну та іншу документацію по цій будівлі (а.с.72 т.1).

За приписами ст.1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" у разі якщо у новозбудованому будинку власники квартир, приміщень протягом двох місяців після підписання акта державної приймальної комісії не створюють об'єднання і не приймають на баланс основні фонди, сільська, селищна, міська рада може своїм рішенням призначити балансоутримувача. Призначений балансоутримувач здійснює свої повноваження по забезпеченню управління будинком до прийняття будинку на баланс об'єднанням. Витрати на здійснення цих функцій управління розподіляються між власниками пропорційно площі приміщень, що перебувають у їх власності. Передача майна з балансу на баланс відбувається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

31.05.2010 року між ВАТ «ПМК-2010» та ПП «Мрія-Сервіс» (виконавець) було укладено договір на утримання будинків і прибудинкових територій, відповідно до п. 1 якого предметом даного договору є передача замовником виконавцю функцій з утримання житлових будинків, зокрема за адресою: вул.Рокосовського,70 і прибудинкових територій, надання житлово-комунальних послуг та проведення розрахунків з квартиронаймачами і власниками житлових приміщень з 01.06.2010 року.

Пунктом 3 договору від 31.05.2010 року на утримання будинків і прибудинкових територій передбачено, що замовник зобов»язується забезпечити виконавця технічною та проектно-кошторисною документацією на будівлі та споруди, які віднесені до житлового фонду.

31.05.2010 року між ВАТ «ПМК-2010» та ПП «Мрія-Сервіс» було підписано акт приймання-передачі житлового будинку м.Чернігові по вул.Рокосовського, буд.70, на обслуговування приватному підприємству «Мрія-Сервіс» (а.с.73-74 т.1).

Відповідно до переліку документації по житлових будинках, що передаються на обслуговування приватному підприємству «Мрія-Сервіс» від ВАТ «ПМК-2010» зокрема, по житловому будинку по вул.Рокосовського, 70 було передано: інвентаризаційна справа (6 шт), акт приймання-передачі житлового будинку, акт приймання в експлуатацію державною комісією (оригінали - 6 шт), проектно-кошторисна документація (а.с.75 т.1).

31.05.2010 року між первісним кредитором - відкритим акціонерним товариством «ПМК-2010» та новим кредитором - приватним підприємством «Мрія-сервіс» було укладено договір про відступлення права вимоги, відповідно до п. 1.1. якого первісний кредитор передає належне йому право вимоги боргів за надані житлово-комунальні послуги по обслуговуванню будинку і прибудинкової території, які виникли у власників квартир, зокрема у будинку в м.Чернігові по вул.Рокосовського, буд.70, а новий кредитор приймає право вимоги, що належне первісному кредитору.

Відповідно до п. 1.2. договору від 31.05.2010 року про відступлення права вимоги, новий кредитор займає місце первісного кредитора в зобов»язаннях, що виникли перед первісним кредитором в обсязі та на умовах, що існують на момент укладення договору.

Пунктом 2.1.2. договору від 31.05.2010 року про відступлення права вимоги визначено, що первісний кредитор зобов»язаний передати новому кредитору усі необхідні документи, які засвідчують права, що передаються, в термін до 25.06.2010 року та інформацію яка важлива для їх здійснення.

Відповідно до акту приймання-передачі №1 від 01.07.2010 року, первісний кредитор ВАТ «ПМК-210» передає, а новий кредитор ПП «Мрія-Сервіс» приймає право вимоги заборгованості за надані житлово-комунальні послуги станом на 01.07.2010 року по будинку по вул.Рокосовського,70 у сумі 88700,44 грн. (а.с.70 т.1).

За таких обставин, суд доходить висновку, що КТ ТОВ «Поліссяєвробуд» передало на обслуговування приватному підприємству «Мрія-Сервіс» від ВАТ «ПМК-2010» житловий будинок по вул.Рокосовського, 70 та відповідну документацію.

Частинами 1-4 статті 4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року, з наступними змінами, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. Створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об'єднання створюється як організація для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об'єднання визначається цим Законом та іншими законами України. В одному житловому комплексі може бути створене тільки одне об'єднання. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Частиною 13 статті 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року, з наступними змінами визначено, що установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

Згідно статті 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року, з наступними змінами, до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання відноситься: затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об'єднання; питання про використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів об'єднання; затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту; затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перевищує визначену в статуті об'єднання; визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення членів об'єднання і правління; визначення обмежень на користування об'єктами, які перебувають у спільній власності об'єднання; прийняття рішень про передачу в оренду об'єктів, які перебувають у спільній власності членів об'єднання, фізичним і юридичним особам; затвердження угод про заснування товариств або участі у товариствах.

Зборами власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, буд.70 від 30.03.2013 року, на яких були присутніми власниками квартир - 154 (з загальної чисельності співвласників будинку - 251), було прийнято рішення про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №70 на вул.Рокосовського у м.Чернігові та ухвалено назву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - «Сузір"я-70», що підтверджується витягом з протоколу №2 Установчих зборів власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, буд.70 від 30.03.2013 року , копія якого додана до матеріалів справи (а.с.23 т.1).

Відповідно до п.1.1. статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70», затвердженого Установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (протокол №2 від 30.03.2013 року), Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №70 по вул.Рокосовського в місті Чернігові створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку №70, що розташований по вулиці Рокосовського в місті Чернігові, відповідно до Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70», як юридична особа (ідентифікаційний код 38939706) зареєстровано Державною реєстраційною службою України 17.10.2013 року, номер запису 10641020000010414, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ №101730, копія якої додана до матеріалів справи (а.с.13 т.1).

Статтею 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року, з наступними змінами визначено, що об'єднання після набуття статусу юридичної особи може: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс.

Частиною 6 статті 11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що передача майна відбувається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року №1521 «Про реалізацію Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку» затверджено Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, який регулює процедуру передачі житлового комплексу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача.

Пунктом 2 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс визначено, що загальні збори об'єднання вирішують питання зокрема про прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання.

17 травня 2014р. загальними зборами власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, буд.70 Об'єднанням співвласників багатоквартирного «Сузір'я-70» було прийнято рішення (протокол №5) про прийняття на власний баланс основних фондів (житловий комплекс з житловими та нежитловими приміщення) багатоквартирного будинку №70 по вул.Рокосовського в місті Чернігові. Делегувати правлінню ОСББ «Сузір'я-70» право сформувати частину комісії з приймання-передачі житлового комплекту, та у двомісячний термін, від дня направлення відповідно звернення до попереднього балансоутримувача, отримати житловий комплекс на баланс ОСББ «Сузір'я -70».

Таким чином, Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" і зазначений Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс пов'язують передачу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку житлових комплексів тільки з прийняттям об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку відповідного рішення, встановлюють обов'язковість такої передачі та не покладають на об'єднання співвласників багатоквартирного будинку обов'язок встановлювати балансоутримувача будинку.

Разом з тим, прийняття такого рішення об»єднанням співвласників квартир житлового будинку є правом, яке узгоджується з приписами Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002 р. «Про реалізацію Закону України «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Законом України від 24.06.2004 року "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Житловим комплексом у розумінні ст. 1 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» є не тільки квартири, а єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком разом із спорудами та інженерними мережами.

Таким чином, зі змісту зазначених норм законодавства вбачається можливість об'єднання співвласників багатоквартирного будинку прийняти на власний баланс весь житловий комплекс за умови прийняття про це рішення загальними зборами об'єднання, а відповідне рішення породжує у попереднього балансоутримувача обов'язок передати зазначене майно з балансу на баланс у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 18.12.2012р. у справі №11/123.

Відповідно до пункту 5 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002 р., передбачено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Як свідчать матеріали справи, позивачем 26.05 2014р. за № 9 було направлено на адресу комантидтного товариства «Товариства з обмеженою відповідальністю «Поліссяєвробуд» листа, в якому відповідач-2 був повідомлений про створення об»єднання співвласників багатоквартирного будинку , та позивач просив відповідача-2 призначити представників до складу комісії та передати документацію по вказаному будинку, перелік якої визначено в листі. Факт отримання відповідачем-2 вказаного листа підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 27.05.2014 (а.с.29-30 т.1).

26.05.2014 року рекомендованим листом №9 Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70» (позивач) повідомило керівництво командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" (відповідач-2) та приватного підприємства "Керуюча компанія "Мрія-Сервіс" (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1) про прийняття рішення про взяття основних фондів житлового комплексу за адресою м.Чернігів, вул.Рокосовського,70 на баланс ОСББ «Сузір'я-70», та просило призначити представників до складу комісії та передати документацію по вказаному будинку, перелік якої визначено в листі.

Представник відповідач-2 в судовому засіданні щодо факту отримання вказаного листа не заперечував.

Факт отримання ПП "Керуюча компанія "Мрія-Сервіс" листа, підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №01676674 від 26.05.2014 року, проте інформація щодо уповноважених представників для роботи в складі комісії з приймання-передачі будинку не надійшла, зазначена документація не була передана.

Відповідно до п.1.2., Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 02.02.2009 року №13, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.04.2009 року за №377/16393, об»єкт управління - це окремий житловий будинок, споруда або група будинків і споруд, які становлять цілісний житловий комплекс, разом з прилеглими до них прибудинковими територіями, що надається в управління.

Управління будинком - дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Пунктами 2.1.,.2.2. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд передбачено, що для приймання-передачі об'єкта в управління утворюється відповідна комісія у складі представників попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком,власників, співвласників та особи, що буде здійснювати управління будинком. Комісію очолює представник сторони, яка приймає. Комісія визначає технічний стан об'єкта відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі об'єкта в управління (з управління) (далі - акт приймання-передачі об'єкта). Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі об'єкта, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони - юридичної особи.

При передачі об'єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах): щодо технічного стану об'єкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56 ( z0393-98 ), зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833; паспорт об'єкта та земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта; акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції; щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.

Відповідно до п. 2.3. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, у разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатку до акту приймання-передачі.

Таким чином, у зв»язку зі створенням Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70» по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові та прийняття об»єднання рішення про взяття багатоквартирного будинку по вул. Рокосовського, 70 на свій баланс, у замовника будівництва - КТ ТОВ «Поліссяєвробуд» виникло зобов»язання передати вказаний будинок на баланс позивача та передати відповідну документацію, визначену Порядком передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002 р. та Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 02.02.2009 року №13, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.04.2009 року за №377/16393.

Оскільки під час розгляду справи було встановлено, що замовник будівництва КТ ТОВ «Поліссяєвробуд» передав житловий будинок, що розміщений по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові, на обслуговування приватному підприємству «Мрія-Сервіс», та ні позивачем, ні відповідачем не було надано належних та допустимих доказів, які підтверджують, що будинок по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові було передано на обслуговування та баланс приватному підприємству «Керуюча компанія «Мрія-Сервіс», а тому з урахуванням вищезазначених обставин, ухвалою суду від 12.02.2015р. було здійснено заміну первісного відповідача по справі приватне підприємство «Керуюча компанія «Мрія-Сервіс» на приватне підприємство «Мрія-Сервіс».

Витребувані у ПП «Мрія-Сервіс» та ПП «Керуюча компанія «Мрія-Сервіс» ухвалами суду від 15.01.2015р., 27.01.2015р., 12.02.2015р., 24.02.2015р., 05.03.2015р., 19.03.2015р., 30.03.2015р., документи, які підтверджують, на підставі чого функції щодо утримання житлового будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові та прибудинкової території виконувало приватне підприємство "Керуюча компанія "Мрія-Сервіс"; статут товариства; документи, які підтверджують перехід прав та обов"язків від відповідача-1 до приватного підприємства "Керуюча компанія "Мрія-Сервіс" щодо утримання житлового будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові та прибудинкової території; документи, які підтверджують, яка саме документація по житловому будинку по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові була передана приватному підприємству "Мрія-Сервіс" від ВАТ "ПМК-210", та відповідно від відповідача-1 до приватного підприємства Керуюча компанія "Мрія-Сервіс"; суду не надано.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

В силу ст.13 Цивільного кодексу України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою - п'ятою цієї статті, суд може зобов'язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом.

Також ч. 1 ст. 14 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що підписаний 31.05.2010 року акт не свідчить про передачу відповідачем-2 (КТ ТОВ «Поліссяєвробуд») відповідачу-1 (ПП "Мрія-Сервіс") житлового комплексу або його частини саме на баланс, а передача житлового будинку в управління не є перешкодою для здійснення дій для передачі на баланс від забудовника до ОСББ (позивача).

Пунктом 7 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002 р., визначено, що датою передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс є дата підписання акта приймання-передачі.

03.07.2014 року між КТ ТОВ «Поліссяєвробуд» та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70» було підписано акт приймання-передачі житлового комплексу з балансу на баланс за адресою м.Чернігів, вул.Рокосовського,70 (а.с.24-26).

Таким чином, на час розгляду справи балансоутримувачем житлового будинку по вул.Рокосовського,70 у м. Чернігові є позивач по справі.

За приписами Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України 02.02.2009 року за №13, зареєстрованого в МЮ України 27.04.2009 року за №377/16393, передбачено, що управління будинком може здійснюватись як органами створеними співвласниками (ОСББ) так і іншими особами, які уповноважені від імені власників, співвласників будинку виконувати функції з управління будинком й у разі здійснення управління будинком відповідно до договору із власниками, співвласниками усіх житлових і нежитлових приміщень об'єкта або за їх дорученням із балансоутримувачем.

Наданий суду акт від 31.05.2010 року між КТ ТОВ «Поліссяєвробуд» та ПП "Мрія-Сервіс" оцінюється судом як вчинення дій колишнім балансоутримувачем (відповідачем-2 ) та ПП "Мрія-Сервіс" саме на виконання приписів Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України 02.02.2009 року за №13, зареєстрованого в МЮ України 27.04.2009 року за №377/16393.

Позивачем 03.02.2015р. за № 127 було направлено листа на адресу відповідача-1 - приватного підприємства «Мрія-Сервіс», відповідно до якого позивач повідомив відповідача-2 про прийняття на свій баланс житлового будинку по вул.Рокосовського, 70 у м. Чернігові, та просив передати документацію по вказаному будинку, перелік якої визначено в листі. Факт направлення вказаного листа підтверджується фіскальним чеком та описом вкладення до цінного листа від 03.02.2015р. ( а.с.48-50 т.2).

Відповідач-1 - приватне підприємство «Мрія-Сервіс» вимог позивача не виконав, та технічну документацію на будинок по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові позивачу не передав

Статтею 16 Цивільного кодексу України та статтею 20 Господарського кодексу України визначено переліки способів захисту порушених прав.

Частиною 1 статті 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Частина 2 ст. 16 Цивільного кодексу України визначає, що способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Згідно статті 20 Господарського кодексу України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

Частина 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно частини 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що реалізація позивачем права на прийняття житлового будинку за адресою м.Чернігів, вул.Рокосовського,70 на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сузір'я-70» кореспондується з обов'язком попередньої особи, на обслуговуванні якої знаходився цей будинок, та яка отримала від замовника будівництва відповідні документи, а саме - відповідача-1 приватного підприємства «Мрія-Сервіс» вчинити дії по передачі позивачу шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання оригіналів наступних документів: - інвентаризаційна справа (6 шт., тобто з 1 по 6 під"їзди); секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання передачі житлового будинку; секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; - акт приймання в експлуатацію державною комісією (оригінали - 6 шт.) секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; -проектно-кошторисна документація, секції А,Б,В,Г,Д,Е або з 1-ого-6-ого під"їзду; технічні паспорти ліфтового господарства з 1 по 6 під"їзди; - картки реєстрації особи (форма А) на мешканців багатоквартирного будинку по вул. Рокосовського,70, які були зведені з 01.06.2010 року; - адресні картки (форма Б) на квартири з №1 по №24, окрім квартир №№3,4,41,42, загальна кількість карток 210 одиниць, які були заведені з 01.06.2010 року. Тому позовні вимоги позивача до відповідача-1 є в цій частині доведеними.

У відповідності до пунктів 2.1.,.2.2. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд , замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, в тому числі і паспорти котельного господарства, котлові книги.

Оскільки замовником будівництва - командитним товариством "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" не подано доказів передачі приватному підприємству «Мрія-Сервіс» паспортів котельного господарства, котлових книг, і відповідач-2 не заперечив щодо позовних вимог позивача в частині передачі технічного паспорту та інструкції з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт, тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача в цій частині до відповідача- 2 підлягають також задоволенню.

Вимоги позивача до відповідача-2 (командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд") щодо передачі, шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання, робочого проекту у складі: - архітектурно-будівельна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е); -сантехнічна частина (опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, холодне водопостачання і водовідведення, секція А, Б, В, Г, Д, Е); - електротехнічна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е) задоволенню не підлягають з наступних підстав:

Додатком Б до Державних Будівельних Норм А.2.2.-3-2004 (Проектування Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва), які затверджені наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 20.01.2004р. № 8 (чинні з 01.07.2004р. по 01.07.2012р.) визначено, що проектна документація - це затверджені у встановленому порядку текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні об»ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об»єктів будівництва.

У відповідності до п.2.4 ДБН А.2.2.-3-2004, кількість стадій проектування визначають замовник та проектувальник. Об»єкт будівництва - житловий будинок по вул. Рокосовського, 70 у м. Чернігові, у відповідності до п.1.4 Додатку 2 «Категорії складності об»єктів цивільного призначення» відноситься до об»єктів 3 категорії складності.

Згідно п.2.5 ДБН А.2.2.-3-2004 передбачає такі стадії проектування, як проект і робоча документація. Робоча документація розробляється для виконання будівельно-монтажних робіт, куди входять робочі креслення, які розробляються згідно з вимогами нормативних актів. (Розділ 7 ДБН А.2.2.-3-2004).

Додатком Б до Державних Будівельних Норм А.2.2.-3-2004 визначено, що складовою частиною проектної документації є: ескізний проект, техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок, проект, робочий проект та робоча документація.

ДБН А.2.2-3-2004 встановлює склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації на нове будівництво, втому числі і цивільного призначення. До складу таких вихідних даних належить: архітектурно-планувальне завдання; технічні умови щодо інженерного забезпечення об»єкта; завдання на проектування; інші вихідні дані .

Технічні умови щодо інженерного забезпечення об»єкта надаються замовникові в Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1999р. № 2328, яка діяла на момент здійснення будівництва.

Згідно Постанови КМУ від 20.12.99 N 2328, технічні умови - це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта архітектури, які мають відповідати його розрахунковим параметрам, у тому числі водопостачання, каналізації, тепло-, енерго-, газопостачання, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телебачення, диспетчеризації, пожежної безпеки, а також особливих умов. Перелік технічних умов щодо інженерного забезпечення конкретного об'єкта архітектури визначається в архітектурно-планувальному завданні.

З урахуванням вищевикладеного суд доходить висновку, що робочий проект у складі: - архітектурно-будівельна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е); -сантехнічна частина (опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, холодне водопостачання і водовідведення, секція А, Б, В, Г, Д, Е); -електротехнічна частина (секція А, Б, В, Г, Д, Е) є невід»ємною частиною проектно- кошторисної документації.

Судом було встановлено, що згідно акту приймання-передачі житлового будинку м.Чернігові по вул.Рокосовського, буд.70, на обслуговування приватному підприємству «Мрія-Сервіс» від 31.05.2010 року, відповідачем-2 була передана приватному підприємству «Мрія-Сервіс» проектно-кошторисна документація вцілому по житловому будинку по вул.Рокосовського, 70 (а.с.75 т.1).

Посилання позивача на розділ 7 ДБН А.2.2.-3-2004 судом до уваги не приймається, оскільки вказаним розділом визначено для чого розробляється робоча документація, що входить до складу саме робочої документації, яким чином вона складається та ким підписується, а відповідно до додатку Б до Державних Будівельних Норм А.2.2.-3-2004 та п. 2.5 ДБН А.2.2.-3-2004 робоча документація є невід»ємною частиною проектно- кошторисної документації.

З урахуванням вищевикладеного, а також приймаючи до уваги, що проектно- кошторисна документація в цілому була передана відповідачем-2 відповідачу-1, фактичну відсутність цієї документації у відповідача-2 , а також враховуючи, що судом задоволені позовні вимоги позивача до відповідача-1 щодо витребування проектно-кошторисної документації вцілому, позовні вимоги позивача до відповідача-2 в цій частині є необґрунтованими.

У відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України з відповідача-1 - приватного підприємства «Мрія-Сервіс» підлягає стягненню на користь позивача 1218 грн. судового збору, оскільки спір виник з вини відповідача-1 щодо заявлених до нього позовних вимог.

З відповідача-2 (командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд"), відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 609 грн., пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст.11,13,14,16,385,1212 Цивільного кодексу України; ст.20 Господарського кодексу України, ст.ст.1,4,6,10,11 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»; Законом України від 24.06.2004 року "Про житлово-комунальні послуги"; ст.ст.32,33,34,44,49,75,82-85 Господарського процесуального кодексу України; ст.4 Закону України „Про судовий збір"; господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги щодо приватного підприємства "Мрія-Сервіс" задовольнити повністю.

2. Зобов"язати приватне підприємство "Мрія-Сервіс", юридична адреса: просп. Перемоги, 205, м. Чернігів, 14027 (код ЄДРПОУ 38340862) передати об"єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70", юридична адреса: вул. Рокосовського, 70, кв. 207, м. Чернігів, 14034 (р/р26002300971953 в ПАТ «Ощадбанк», МФО 353553, код ЄДРПОУ 38939706, номер свідоцтва 101730, ІПН 10000000039616) шляхом оформлення відповідних актів приймання-передавання наступні документи: - інвентаризаційні справи з 1 по 6 під'їзди (секції А, Б, В, Г, Д, Е) будинку по вул. Рокосовського, 70, у м. Чернігові: - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції А, від 26.12.2003 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Б, від 21.10.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції В, від 09.12.2005 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Г, від грудня 2006 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Д, від 25.09.2008 року; - акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту секції Е, від січня 2008 року; - проектно-кошторисну документацію секції А, Б, В, Г, Д, Е або з 1-ого по 6-й під'їзд.; - технічний паспорт на ліфт секції А, тип ПАС 500/10, реєстраційний номер №1884, рік установки 2004; - технічний паспорт на ліфт секції Б, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1934, рік установки 2005; - технічний паспорт на ліфт секції В, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №1940, рік установки 2006; - технічний паспорт на ліфт секції Г, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2006, рік установки 2007; - технічний паспорт на ліфт секції Д, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2009, рік установки 2008; технічний паспорт на ліфт секції Е, тип ПАС 400/10, реєстраційний номер №2008, рік установки 2008; - картки реєстрації особи (форма А) на мешканців багатоповерхового будинку по вул. Рокосовського, 70, які були заведені з 01.06.2010 року; - адресні картки (форма Б) на квартири з № 1 по № 214, окрім квартир №№ 3, 4, 41, 42, загальна кількість карток 210 одиниць, які були заведені з 01.06.2010 року.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

3. Стягнути з приватного підприємства "Мрія-Сервіс", юридична адреса: просп. Перемоги, 205, м. Чернігів, 14027 (ЄДРПОУ 38340862, відомості про банківські реквізити відсутні) на користь об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70", юридична адреса: вул. Рокосовського, 70, кв. 207, м. Чернігів, 14034 (р/р26002300971953 в ПАТ «Ощадбанк», МФО 353553, код ЄДРПОУ 38939706, номер свідоцтва 101730, ІПН 10000000039616) 1218,00 грн. судового збору .

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

4. Позовні вимоги щодо командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" задовольнити частково.

5. Зобов"язати командитне товариство "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд", юридична адреса: вул. Ціолковського, 30, м. Чернігів, 14001 (код ЄДРПОУ 01037809) передати об"єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70", юридична адреса: вул. Рокосовського, 70, кв. 207, м. Чернігів, 14034 (код ЄДРПОУ 38939706), шляхом оформлення відповідного акту приймання-передавання: технічний паспорт та інструкцію з експлуатації на модульний індивідуальний тепловий пункт, тип ТСО, заводський номер 100677, дата випуску 10/2006 .

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

6. Стягнути з командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд", юридична адреса: вул. Ціолковського, 30, м. Чернігів, 14001 (код ЄДРПОУ 01037809, відомості про банківські реквізити відсутні) на користь об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сузір"я-70", юридична адреса: вул. Рокосовського, 70, кв. 207, м. Чернігів, 14034 (р/р 26002300971953 в ПАТ «Ощадбанк», МФО 353553, код ЄДРПОУ 38939706, номер свідоцтва 101730, ІПН 10000000039616) 609,00 грн. судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

7. В решті позовних вимог до командитного товариства "Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссяєвробуд" відмовити.

Повне рішення підписано 16.04.2015 року

Суддя Л.М. Лавриненко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення14.04.2015
Оприлюднено22.04.2015
Номер документу43616454
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/1921/14

Ухвала від 19.03.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 15.01.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 24.02.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 12.02.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 05.03.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 27.01.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Рішення від 14.04.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 30.03.2015

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

Ухвала від 23.12.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні