ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2015 р. Справа № 804/3146/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Боженко Н.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «ЕГЄР» про стягнення заборгованості у розмірі 14321,39 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція м.Дніпропетровська звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості з Приватного підприємства «Егєр» у сумі 14321,39 грн..
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що внаслідок несвоєчасної сплати податкового зобов'язання у відповідача виник податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств, податку на додану вартість, орендної плати за землю на загальну суму 14321,39 грн..
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд розглянути справу без участі представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, яку повернуто до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам - за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Частиною 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «Егєр» (код ЄДРПОУ 34959289) зареєстроване виконавчим комітетом Орджонікідзевської міської ради Дніпропетровської області та перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ Дніпропетровської області.
Отже, відповідач належним чином зареєстрований як суб'єкт господарювання та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють сплату податків в Україні.
Матеріалами справи підтверджено, що ПП «Егєр» має податковий борг на загальну суму 14321,39 грн., що утворився на підставі наступного.
Так, заборгованість з податку на додану вартість у загальній сумі складає 12309,79 грн..
15.05.2014р. фахівцями Нікопольської ОДПІ було складено акт камеральної перевірки №1532/0409-1530/34959289. На підставі зазначеного акту Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 24.06.2014 р. №000269409, яким ПП «Егєр» визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 69,79 грн.
15.07.2014р. фахівцями Нікопольської ОДПІ було складено акт камеральної перевірки №2125/2202. На підставі зазначеного акту Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 22.08.2014р. №0003522202, яким ПП «Егєр» визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 12240,00 грн..
Вищезазначені акти та податкові повідомлення-рішення направлялися на адресу відповідача поштою та повернулися з позначкою «у зв'язку із закінченням терміну зберігання».Даних про оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень - рішень до суду не надано, а тому вони є узгодженими та чинними на час розгляду справи.
Заборгованість з податку на прибуток у загальній сумі складає 1018,00 грн..
07.07.2014р. фахівцями Нікопольської ОДПІ складено акт камеральної перевірки №1997/0409-1530/34959289.
На підставі вищезазначеного акту перевірки Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 22.08.2014р. №000350409, яким визначено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 1020,00грн., з урахуванням часткової сплати - 2,00 грн. сума боргу складає 1018,00 грн..
Вищезазначені акт та податкове повідомлення-рішення направлялися на адресу відповідача поштою та повернулися з позначкою «у зв'язку із закінченням терміну зберігання». Даних про оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень - рішень до суду не надано, а тому вони є узгодженими та чинними на час розгляду справи.
Заборгованість з орендної плати за землю складає у загальній сумі 993,60 грн..
Так, 14.04.2014р. фахівцями Нікопольської ОДПІ складено акт камеральної перевірки №1217/0409-1540/34959289.
На підставі вищезазначеного акту перевірки Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 29.05.2014 р. №000254409, яким визначено суму грошового зобов'язання з орендної плати в сумі 170,00 грн..
30.01.2014р. фахівцями Нікопольської ОДПІ складено акт камеральної перевірки №323/25-1540/34959289.
На підставі вищезазначеного акту перевірки Нікопольською ОДПІ винесено податкові повідомлення-рішення від 14.03.2014р. №0000512500 яким визначено суму грошового зобов'язання з орендної плати в сумі 170,00 грн. та №0000502500, яким визначено суму грошового зобов'язання з орендної плати в сумі 653,60 грн..
Вищезазначені акти та податкові повідомлення-рішення направлялися на адресу відповідача поштою та повернулися з позначкою «у зв'язку із закінченням терміну зберігання». Даних про оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень - рішень до суду не надано, а тому вони є узгодженими та чинними на час розгляду справи.
Відповідно до пункту 58.3 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо, зокрема, його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно до п.36.1, п.36.2 ст.36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом (п.54.3.5 ст.54 Податкового кодексу України).
Пунктом 59.1 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог п.59.1 ст.59 ПК України на адресу ПП «Егєр» направлялася податкова вимога від 05.02.2013р. №5, що отримана особисто директором 05.02.2013 р..
Згідно п.59.5 ст.59 Податкового Кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до ст.95 Податкового Кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі п.4 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, відповідних доказів не надано, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Егєр» про стягнення заборгованості у розмірі 14321,39грн. - задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Приватного підприємства «Егєр» (код ЄДРПОУ 34959289) відкритих у банківських установах на користь державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у сумі 12 309, 79 грн. (дванадцять тисяч триста дев'ять грн. 79коп.), з податку на прибуток у сумі 1018,00 грн. (одна тисяча вісімнадцять грн. 00 коп.), з орендної плати за землю у сумі 993,60грн. (дев'ятсот дев'яносто три грн. 60 коп.), а всього - 14 321 (чотирнадцять тисяч триста двадцять одна) гривня 39 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Н.В. Боженко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2015 |
Оприлюднено | 23.04.2015 |
Номер документу | 43636386 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Боженко Наталія Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні