Рішення
від 02.03.2015 по справі 759/20792/14-ц
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

ун. № 759/20792/14-ц

пр. № 2/759/1460/15

02 березня 2015 року Святошинський районний суд м. Києва в складі

головуючого судді Коваль О.А.

при секретарі Лазаренко Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до Повного товариства «Ломбард Констант» (ПП «Ювелірний дім Константа» і компанія), ОСОБА_2, Приватного підприємства «Ювелірний дім Константа», Приватного підприємства «Аурум Констант» про стягнення кредитної заборгованост,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ "Універсал Банк" звернувся до суду з позовом про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за кредитним договором у розмірі 115 467 грн. 41 коп., обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що 26.07.2012 року між позивачем та Повним товариством «Ломбард Констант» (ПП «Ювелірний дім Константа» і компанія) (Відповідач-1) біло укладено кредитний договір № BL13965, згідно умов якого Відповідачу-1 було встановлено ліміт кредитної лінії в межах суми 100 000,00 грн. до 30.06.2013 року з фіксованою процентною ставкою у розмірі 23 % річних. В подальшому умови вказаного договору уточнювались та доповнювались шляхом укладення низки Додаткових угод.

Крім того, 26.07.2012 року шляхом укладення відповідних договорів, для забезпечення виконання Відповідачем-1 своїх грошових зобов'язань ОСОБА_2 (Відповідач-2), Приватне підприємство «Ювелірний дім Константа» (Відповідач-3), Приватне підприємство «Аурум Констант» (Відповідач-4) виступили у якості поручителів.

Відповідач скористався кредитними ресурсами, але взяті на себе зобов'язання так і не виконав, внаслідок чого виникла заборгованість, яка станом на 14.11.2014 року складає 115 467 грн. 41 коп. та складається з: 99 999 грн. 04 коп. - заборгованість по тілу кредиту; 15 380 грн. 39 коп. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 87 грн. 98 коп. - заборгованість по підвищеним відсоткам.

Представник позивача у судовому засіданні, позов підтримала в повному обсязі, просила його задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечувала.

Відповідач-1, представник ПТ «Ломбард Констант» (ПП «Ювелірний дім Константа» і компанія), у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений, у розумінні статті 74 ЦПК України, належним чином, зокрема через направлення телеграми та судових повісток, за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, як це передбачено нормами цивільного процесуального кодексу України

Відповідачі ОСОБА_2, ПП «Ювелірний дім Константа», ПП «Аурум Констант» зареєстровані у встановленому законом порядку на території Автономної Республіки Крим, а саме в м. Сімферополь в судове засідання не з'явилися, про розгляд справи з урахуванням листа УДППЗ «Укрпошта» від 11 квітня 2014 № 30-380 щодо тимчасового зупинення приймання до пересилання поштових відправлень, адресованих одержувачам, які проживають у населених пунктах Автономної Республіки Крим та місті Севастополі, ВССУ тимчасово зупинив пересилання поштових відправлень, адресованих таким одержувачам, повідомлялися через розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Святошинського районного суду м. Києва: http://sv.ki.court.gov.ua., доступ до якого є вільним для користувачів мережі інтернет та через оголошення в газеті «Урядовий кур'єр».

Отже, судом були вчинені всі можливі та необхідні дії для повідомлення відповідачів про час та місце слухання справи, у зв»язку з чим, враховуючи строки розгляду справи, визначені ЦПК України, суд вважає за можливе розглядати таку без участі відповідачів за наявними у справі доказами, ухваливши по справі за згодою представника позивача відповідно до ст.ст. 224-226 ЦПК України заочне рішення.

Судом встановлено, що 26.07.2012 року між ПАТ "Універсал Банк" та Відповідачем-1 ПТ «Ломбард Констант» (ПП «Ювелірний дім Константа» і компанія) було укладено кредитний договір № BL13965, згідно якого позивач встановив Відповідачу-1 ліміт кредитної лінії в розмірі 100 000 грн. 00 коп., строк дії якого 12 місяців, тобто з 26.07.2012 року по 30.06.2013 року, як це передбачено п.п. 1.1., 1.2., 1.2.1., 1.2.2, цього договору.

Згідно п. 1.2.3. вказаного кредитного договору погашення грошових зобов'язань позичальника за цим договором повинно здійснюватися наступним чином: - другого робочого дня кожного поточного місяця (починаючи з першого місяця встановлення ліміту кредитної лінії). Позичальником мають бути сплачені проценти за користування кредитом, нараховані відповідно до умов цього договору, - не пізніше дати вказаної в п. 1.2.2. цього договору, позичальник зобов'язується повернути всю суму кредиту, наданого в межах ліміту кредитної лінії, - всі вищевказані грошові зобов'язання позичальника сплачуються шляхом перерахування/переказу сум існуючих грошових зобов'язань позичальника на рахунок банку, вказаний у п. 1.1.2. цього договору.

Пунктом 1.3.1 кредитного договору визначено, що банк здійснює видачу позичальнику кредитних коштів шляхом надання окремих Траншів на підставі його письмової заяви(зразок якої наведений у Додатку №1 до цього договору) та надання документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, шляхом списання коштів із рахунку банку, вказаного у п. 1.2.2. цього договору, та перерахування їх на вказаний у п. 1.1.1. цього договору поточний рахунок позичальника у відповідній валюті. При цьому, датою надання кожного окремого Траншу є дата його фактичного перерахування на поточний рахунок, зазначений у п. 1.1.1. цього договору.

За користування кредитними коштами, наданими у межах ліміту кредитної лінії та строку кредитування, визначених цим договором, встановлюється фіксована процентна ставка в розмірі 23% річних. Сторони погодили, що тип процентної ставки за цим договором визначається як фіксована (незмінювана) процентна ставка, як це передбачено п. 1.5.1 договору.

А п. 1.5.2.2. кредитного договору передбачено, що за продовження строку дії ліміту кредитної лінії на кожні наступні 12 місяців, починаючи з другого року строку дії цього договору , у розмірі 1% від суми ліміту кредитної лінії, встановленої цим договором.

У відповідності до п.п. 1.5.3., 1.5.4. нарахування процентів здійснюється щоденно з метою за методом нарахування процентів «факт/360». Проценти нараховуються за фактичну кількість днів користування позичальником кредитними коштами, виходячи з фактичної кількості днів у місяці й 360 днів у році.

Сплата процентів здійснюється щомісячно, кожного другого робочого дня місяця, що слідує за місяцем користування позичальником кредитними коштами.

Якщо сума нарахованих процентів не є кратною «5», то сума до сплати округляється до найближчої суми, кратної «5» у більшу сторону, але в будь-якому випадку до суми не меншої ніж сума заборгованості по сплаті процентів, при цьому існуючий залишок коштів зараховується на погашення основної суми кредиту згідно умов цього договору.

Цільовим використанням кредиту, згідно п. 1.6. цього договору є фінансування поточних витрат.

Виконання зобов'язань позичальника за цим договором забезпечується наступним чином, а саме: в день укладення цього договору приймається застава нерухомості та порука (п. 2.1. Договору).

Банк має право вимагати від позичальника дострокового повернення всієї наданої йому суми кредиту та сплати плати за користування кредитною лінією, змінивши при цьому термін/строк повернення кредиту та/або терміни/строки погашення (в сторону зменшення) в порядку, визначеному цим договором, у разі порушення позичальником умов цього договору та/або настання будь-якої події, що може погіршити фінансовий стан позичальника та/або вплинути на його здатність або бажання виконувати власні зобов'язання за цим договором (п. 3.1.2.).

Як це передбачено п. 3.1.3 договору, у випадку непогашення кредиту та/або процентів у терміни/строки, передбачені цим договором, банк відповідно до вимог чинного законодавства України, має право видавати наказ про примусову оплату суми заборгованості позичальника за цим договором.

Позичальник зобов'язаний дотримуватись умов цільового використання кредиту, у строк, визначений цим договором, виконати свої зобов'язання по своєчасному погашенню суми заборгованості позичальника перед банком, а також сплачувати плату за користування кредитною лінією на користь банку відповідно до умов цього договору (3.4.1., 3.4.2. Договору).

У випадку невиконання та/або неналежного виконання позичальником умов п. 3.4.6. цього договору, кредитор має право стягнути з позичальника штраф, а позичальник при цьому зобов'язується сплатити такий штраф в розмірі 1 000,00 грн., що становить 1% від розміру кредиту, зазначеного в п. 1.1. договору за кожен випадок невиконання та/або неналежного виконання зобов'язання, починаючи з 4-го місяця кредитування; умов п. 3.4.3 цього договору, кредитор має право стягувати з позичальника штраф, а позичальник при цьому зобов'язується сплатити такий штраф в розмірі 1 000,00 грн., що становить 1% від розміру кредиту, зазначеного в п. 1.1. договору за кожен випадок такого невиконання та/або неналежного виконання зобов'язання. (3.4.7., 3.4.7.1, 3.4.7.2. Договору).

Пунктом 4.2. кредитного договору передбачено, що за користування кредитними коштами понад строк кредитування, встановлений цим договором, та/або у разі прострочення термінів/строків сплати процентів та/або винагороди, визначених цим договором, банк має право додатково стягувати пеню. У разі непогашення такої заборгованості, пеня стягується за кожен день прострочення починаючи з першого дня прострочення , відповідно до умов договору та чинного законодавства України, зокрема нормативно-правових актів НБУ.

Розділом 5 вказаного кредитного договору визначено порядок дострокового повернення кредиту за вимогою банку.

Банк направляв Відповідачу-1 вимогу від 22.09.2014 року про наявність простроченої заборгованості, яку слід сплатити у розмірі та строки, зазначені в цій вимозі, та попереджено про всі можливі негативні наслідки у разі невиконання такої. Проте, така вимога виконана так і не була.

25.06.2013 року між позивачем та Відповідачем-1 було укладено Додаткову угоду №1, згідно якого було змінено певні пункти основного договору, а саме п. 1.1. викладено у наступній редакції: «Банк встановлює позичальнику ліміт кредитної лінії: - з 25 червня 2013 року по 31 березня 2014 року в межах суми 250 000 грн.; - з 01 квітня 2014 року по 30 червня 2014 року в межах суми 1000 000,00 грн., а позичальник зобов'язується прийняти, належним чином використовувати і повернути банку кредитні кошти надані в межах ліміту кредитної лінії та сплатити плату за користування кредитною лінією в порядку та на умовах, зазначених у цьому договорі».

В тому числі було змінено та викладено у новій редакції зазначені нижче пункти кредитного договору від 26.07.2012 року.

Пункт 1.2.2. - позичальник зобов'язаний повернути всю суму кредиту, наданого а межах такого ліміту кредитної лінії, не пізніше «30» червня 2014 року, якщо інший термін повернення суми кредиту та сплати інших грошових зобов'язань позичальника не встановлюється згідно умов цього договору та/або відповідних додаткових угод до нього.

Згідно п. 1.5.1 - за користування кредитними коштами, наданими у межах ліміту кредитної лінії та строку кредитування, визначених цим договором, встановлюється фіксована процентна ставка в розмірі 24,5% річних.

У п. 1.5.2.2. визначено, що за продовження строку дії ліміту кредитної лінії у розмірі 1% від суми ліміту кредитної лінії (ліміт кредитної лінії - 100 000,00 грн.).

А п. 1.5.2.3 визначено, що за збільшення кредитного ліміту кредитної лінії у розмірі 1,5% від суми збільшення кредитного ліміту кредитної лінії (ліміт кредитної лінії - 150 000,00 грн.), встановленої цим договором.

У якості забезпечення належного виконання боржником своїх зобов'язань за кредитним договором, 26.07.2012 року між позивачем та ОСОБА_2 було укладено договір поруки №BL13965-П1 з приводу того, що Відповідач-2 поручається перед кредитором за виконання Відповідачем-1 усіх його зобов'язань перед банком, що виникли з кредитного договору №BL13965 від 26.07.2012 року (п. 1.1. Договору поруки)

Пунктом 1.2.1. даного договору поруки сума Основного договору/розмір ліміту кредитування - 100 000,00 грн.; та термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржника а Основним договором - не пізніше 30 червня 2013 року, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Згідно п. 1.3. того ж договору поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, за всіма зобов'язаннями останнього за Основним договором, включаючи повернення основної суми боргу, сплату процентів, комісій, винагороди/плати, відшкодування можливих збитків, сплату пені та інших штрафних санкцій, передбачених умовами Основного договору.

Відповідальність поручителя і боржника є солідарно (п. 1.4 Договору поруки).

Як передбачено п. 2.4. Договору поруки, у випадку невиконання поручителем вимог кредитора, кредитор має право вимагати від поручителя сплати пені із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення поручителем виконання своїх зобов'язань за договором, за кожен день прострочення.

Цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами. Порука припиняється якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку/терміну виконання боржником основного зобов'язання за Основним договором не пред'явить вимоги до поручителя. (п.п. 4.1., 4.2. договору поруки).

25.06.2013 року між позивачем та Відповідачем-2 було укладено Додаткову угоду № 1 до договору поруки №BL13965-П1 від 26.07.2012 року, згідно якого було внесено певні зміни до останнього, шляхом викладення деяких його пунктів у новій редакції.

Тами чином,згідно п. 1.2.1. сума Основного договору/ розмір ліміту кредитування - 250 000,00 грн.; термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржником за Основним договором - не пізніше «30»червня 2014 рок, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Сторони погодили внести зміни до вищевказаного договору шляхом викладення підпункту (а) пункту 5.7. вищевказаного договору в наступній редакції% « поручителю відомо про те, що кредитор є частиною європейської банківської групи Eurоbank, яка включає в себе іноземні філії, дочірні компанії та афілійованих осіб.

Сторони також погодили, що станом на дату укладення цієї Додаткової угоди заборгованість позичальника за сумою кредиту за договором становить 99 998,33 грн. А також, що інші умови договору залишаються без змін і діють у частині, що не суперечить цій Додатковій угоді.

Крім того, банком Відповідачу-2 (поручителю) направлялось повідомлення/вимога від 22.09.2014 року про наявність у боржника простроченої заборгованості, яку слід сплатити у розмірі та строки, зазначені в цій вимозі, та попереджено про всі можливі негативні наслідки у разі невиконання такої. Проте, вказана вимога банку залишилась без відповіді.

26.07.2012 року між позивачем та Відповідачем-3, Приватним підприємством Ювелірний дім було укладено договір поруки №BL13965-П2 для забезпечення належного виконання боржником своїх зобов'язань перед банком, що виникли з кредитного договору №BL13965 від 26.07.2012 року.

Пунктом 1.2.1. даного договору поруки сума Основного договору/розмір ліміту кредитування - 100 000,00 грн.; та термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржника а Основним договором - не пізніше 30 червня 2013 року, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Згідно п. 1.3. того ж договору поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, за всіма зобов'язаннями останнього за Основним договором, включаючи повернення основної суми боргу, сплату процентів, комісій, винагороди/плати, відшкодування можливих збитків, сплату пені та інших штрафних санкцій, передбачених умовами Основного договору.

Відповідальність поручителя і боржника є солідарно (п. 1.4 Договору поруки).

Як передбачено п. 2.4. Договору поруки, у випадку невиконання поручителем вимог кредитора, кредитор має право вимагати від поручителя сплати пені із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення поручителем виконання своїх зобов'язань за договором, за кожен день прострочення.

Цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами. Порука припиняється якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку/терміну виконання боржником основного зобов'язання за Основним договором не пред'явить вимоги до поручителя. (п.п. 4.1., 4.2. договору поруки).

25.06.2013 року між позивачем та Відповідачем-3 було укладено Додаткову угоду № 1 до договору поруки №BL13965-П2 від 26.07.2012 року, згідно якого було внесено певні зміни до останнього, шляхом викладення деяких його пунктів у новій редакції.

Тами чином,згідно п. 1.2.1. сума Основного договору/ розмір ліміту кредитування - 250 000,00 грн.; термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржником за Основним договором - не пізніше «30»червня 2014 рок, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Сторони погодили внести зміни до вищевказаного договору шляхом викладення підпункту (а) пункту 5.7. вищевказаного договору в наступній редакції% « поручителю відомо про те, що кредитор є частиною європейської банківської групи Eurоbank, яка включає в себе іноземні філії, дочірні компанії та афілійованих осіб.

Сторони також погодили, що станом на дату укладення цієї Додаткової угоди заборгованість позичальника за сумою кредиту за договором становить 99 998,33 грн. А також, що інші умови договору залишаються без змін і діють у частині, що не суперечить цій Додатковій угоді.

Крім того, банком Відповідачу-3 (поручителю) направлялось повідомлення/вимога від 22.09.2014 року про наявність у боржника простроченої заборгованості, яку слід сплатити у розмірі та строки, зазначені в цій вимозі, та попереджено про всі можливі негативні наслідки у разі невиконання такої. Проте, вказана вимога залишилась без відповіді.

Також, 26.07.2012 року між позивачем та Відповідачем-4, Приватним підприємством Аурум констант було укладено договір поруки №BL13965-П3 для забезпечення належного виконання боржником своїх зобов'язань перед банком, що виникли з кредитного договору №BL13965 від 26.07.2012 року, згідно п. 1.1 якого Відповідач-3 виступає поручителем.

Пунктом 1.2.1. даного договору поруки сума Основного договору/розмір ліміту кредитування - 100 000,00 грн.; та термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржника а Основним договором - не пізніше 30 червня 2013 року, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Згідно п. 1.3. того ж договору поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, за всіма зобов'язаннями останнього за Основним договором, включаючи повернення основної суми боргу, сплату процентів, комісій, винагороди/плати, відшкодування можливих збитків, сплату пені та інших штрафних санкцій, передбачених умовами Основного договору.

Відповідальність поручителя і боржника є солідарно (п. 1.4 Договору поруки).

Як передбачено п. 2.4. Договору поруки, у випадку невиконання поручителем вимог кредитора, кредитор має право вимагати від поручителя сплати пені із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення поручителем виконання своїх зобов'язань за договором, за кожен день прострочення.

Цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами. Порука припиняється якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку/терміну виконання боржником основного зобов'язання за Основним договором не пред'явить вимоги до поручителя. (п.п. 4.1., 4.2. договору поруки).

25.06.2013 року між позивачем та Відповідачем-4 було укладено Додаткову угоду № 1 до договору поруки №BL13965-П3 від 26.07.2012 року, згідно якого було внесено певні зміни до останнього, шляхом викладення деяких його пунктів у новій редакції.

Тами чином, згідно п. 1.2.1. сума Основного договору/ розмір ліміту кредитування - 250 000,00 грн.; термін повного виконання всіх грошових зобов'язань боржником за Основним договором - не пізніше «30»червня 2014 рок, враховуючи умови Основного договору стосовно автоматичної пролонгації строку користування кредитом/кредитною лінією на умовах Основного договору, якщо згідно умов Основного договору не буде застосовано інші терміни виконання таких зобов'язань.

Сторони погодили внести зміни до вищевказаного договору шляхом викладення підпункту (а) пункту 5.7. вищевказаного договору в наступній редакції% « поручителю відомо про те, що кредитор є частиною європейської банківської групи Eurоbank, яка включає в себе іноземні філії, дочірні компанії та афілійованих осіб.

Сторони також погодили, що станом на дату укладення цієї Додаткової угоди заборгованість позичальника за сумою кредиту за договором становить 99 998,33 грн. А також, що інші умови договору залишаються без змін і діють у частині, що не суперечить цій Додатковій угоді.

Крім того, банком Відповідачу-4 (поручителю) направлялось повідомлення/вимога від 22.09.2014 року про наявність у боржника простроченої заборгованості, яку слід сплатити у розмірі та строки, зазначені в цій вимозі, та попереджено про всі можливі негативні наслідки у разі невиконання такої. Проте, вказана вимога так і не була виконана.

Із наявних у матеріалах справи виписки з особового рахунку ПТ Ломбард Констант за період з 26.07.2012 року по 17.11.2014 року вбачається, що Відповідач-1 скористався кредитними ресурсами, проте свої зобов'язання за кредитним договором належним чином не виконав внаслідок чого станом на 14.11.2014 року виникла заборгованість у розмірі 115 467 грн. 41 коп., яка складається з: 99 999 грн. 04 коп. - заборгованість по тілу кредиту; 15 380 грн. 39 коп. - заборгованість по відсоткам за користування кредитом; 87 грн. 98 коп. - заборгованість по підвищеним відсоткам, що підтверджується відповідним розрахунком заборгованості банку.

Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання мають виконуватися належним чином та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно зі ст. 554 ЦК України поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків.

Отже, позивач має право пред'явити свої вимоги і до ОСОБА_2, ПП «Ювелірний дім Константа», ПП«Аурум Констант», як до поручителів - солідарних боржників.

Відповідно до статей 610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків.

Стаття 1049 ЦК України зобов'язує позичальника повернути позику у строк та в порядку, що встановлені законом.

Відповідно до статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Згідно ч. 2 вказаної статті, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфу щодо позики.

Отже, з огляду на викладене вище, вимоги позивача є обґрунтованими та підтверджуються зібраними по справі доказами, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем понесені наступні судові витрати по даній справі - судовий збір в розмірі 1 154 грн. 68 коп. Зазначені витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 509, 525 - 527, 554, 610, 611, 1049, 1054 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 59, 60, 80, 88, 209, 212, 213, 215, 218 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути солідарно з Повного товариства «Ломбард Констант» (ПП «Ювелірний дім Константа» і компанія) (Код ЄДРПОУ: 37594580), ОСОБА_2 (і.н. НОМЕР_1), Приватного підприємства «Ювелірний дім Константа» (Код ЄДРПОУ: 37594402), Приватного підприємства «Аурум Констант» (Код ЄДРПОУ:37594376) на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» (Код ЄДРПОУ:21133352, п/р 29098000202458 в ПАТ «Універсал Банк», МФО 322001) заборгованість за Кредитний договором № BL13965 від 26.07.2012 року та Договору поруки № BL13965-П1 від 26.07.2012 року, Договору поруки № BL13965-П2 від 26.07.2012 року, Договору поруки № BL13965-П3 від 26.07.2012 року в розмірі 115 467 (сто п»ятнадцять тисяч чотириста шістдесят сім) грн. 41 (сорок одна) коп. та судовий збір в розмірі 1 154 ( одна тисяча сто п»ятдесят чотири) грн. 68 (шістдесят вісім) коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення суду.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м.Києва через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя:

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.03.2015
Оприлюднено23.04.2015
Номер документу43655205
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/20792/14-ц

Ухвала від 09.06.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Ухвала від 07.02.2017

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Кириленко Т. В.

Рішення від 02.03.2015

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Ухвала від 11.12.2014

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Рішення від 02.03.2015

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Ухвала від 03.02.2015

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні