Постанова
від 16.04.2015 по справі 807/374/15
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

16 квітня 2015 рокум. Ужгород№ 807/374/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гебеш С. А.

при секретарі судових засідань - Нагорна Л.І.

сторони в судове засідання не з'явились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Приватного багатопрофільного підприємства фірма «Край і К» про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного багатопрофільного підприємства фірма «Край і К» про стягнення податкового боргу.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення з даним адміністративним позовом за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 5 763,91грн. в т.ч. пені в сумі 168,29грн. по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)».

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, згідно якого просить суд розглянути справу за відсутності представника позивача та задовольнити даний адміністративний позов повністю.

Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, письмових заперечень із доказами проти позову суду не надав, про причини своєї неявки суд не повідомляв, хоча належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Приватне багатопрофільне підприємство фірма "Край і К" зареєстроване та знаходиться за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул.. Проектна, буд.3А, код ЄДРПОУ - 20455145, що підтверджується копією відповідного витягу.

Вищевказаний борг виник у Відповідача у зв'язку з наступним.

Так, Відповідачем до ДПІ у м. Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській

області було самостійно подано податкову декларацію від 19.03.2014 №9014687173 з податку на додану вартість з самостійно задекларованою сумою ПДВ до сплати у розмірі 6 350,00грн. Проте самостійно задекларована сума ПДВ Відповідачем сплачено частково у розмірі 2 647,80грн. Залишок несплаченої суми становить 2 947,82грн. та податкову декларацію від 21.04.2014 №9022172897 з податку на додану вартість з самостійно задекларованою сумою ПДВ до сплати у розмірі 569,00грн. Проте самостійно задекларована сума ПДВ Відповідачем залишається несплаченою в повному обсязі, що підтверджується копіями згаданих декларацій, які наявні в матеріалах даної адміністративної справи.

Слід також зазначити, що працівниками ДПІ у м. Ужгороді було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку. За наслідками проведеної перевірки

складено акт перевірки від 16.06.2014 року №1669/07-01-15-01 та винесено податкове повідомлення - рішення від 26.06.2014 року №0009081501 про зобов'язання сплатити штраф з податку на додану вартість у розмірі 1 190,20грн., що підтверджується копіями податкового повідомлення - рішення та акту, які наявні в матеріалах справи.

Дане податкове повідомлення - рішення було отримано Відповідачем особисто - 26.06.2014, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення, яке наявне в матеріалах справи.

Вищенаведене податкове повідомлення - рішення не сплачено та не оскаржувалось Відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку, оскільки доказів про оскарження такого суду не надано.

Також суд зазначає, що працівниками ДПІ у м. Ужгороді було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку. За наслідками проведеної перевірки

складено акт перевірки від 13.01.2014 року №34/07-01-15-01 та винесено податкове повідомлення - рішення від 22.01.2014року №0000421501 про зобов'язання сплатити штраф з податку на додану вартість у розмірі 896,90грн., що підтверджено вказаними вище документами, які наявні в матеріалах даної адміністративної справи.

Дане податкове повідомлення - рішення було отримано Відповідачем особисто - 22.01.2014, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Вищенаведене податкове повідомлення - рішення не сплачено та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку, оскільки докази про оскарження такого в суду станом на день розгляду даної адміністративної справи відсутні.

У відповідності до ст. 129 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, Відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 168,29грн., яка ним залишається непогашеною.

Згідно п. 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до норм чинного законодавства України Відповідачу було вручено податкову вимогу №40-11 від 12.02.2014 року, вручено 12.02.2014р., про що свідчить його особистий підпис на корінці вищезазначеної вимоги.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебуваю його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого плат податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 ст.95 цього Кодексу).

Також, відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на відповідне рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Приватного багатопрофільного підприємства фірма «Край і К» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного багатопрофільного підприємства фірми «Край і К» (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул.. Проектна, буд.3А, код ЄДРПОУ - 20455145) податковий борг на користь відповідного бюджету у розмірі 5 763,91грн. в т.ч. пені в сумі 168,29грн. по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя C.А. Гебеш

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2015
Оприлюднено24.04.2015
Номер документу43662167
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/374/15

Постанова від 16.04.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гебеш С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні