cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15.04.15р. Справа № 904/2093/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросфера", 49083, м.Дніпропетровськ, вул. Собінова, 1
до
відповідача-1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина-Ліссервіс-2009", 41643, Сумська обл., Конотопський р-н, с. Хижки, вул.Завгороднього І.С., б. 29
відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран Поліс", 49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, б. 1
про стягнення 215 207,91 грн.
Суддя Панна С.П.
Представники:
від позивача Жижин Р.В. - адвокат, договір № 32/15 від 02.03.2015 року про надання послуг адвоката у сфері права
від відповідача-1 не з'явився
від відповідача-2 не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агросфера" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина-Ліссервіс-2009" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран Поліс" про солідарне стягнення проіндексованої суми боргу в сумі 123 993,02 грн., процентів за користування товарним кредитом в сумі 83 494,75 грн., пені в сумі 7720,14 грн., судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем-1 умов договору купівлі-продажу № 14217 від 05.05.2014 року в частині своєчасного та повного розрахунку за отриманий товар та невиконанням відповідачем-2 умов договору поруки № 14217-ПОР від 05.05.2014 року в частині погашення заборгованості відповідача-1.
Відповідач-1 мотивований відзив на позовну заяву не надав, в судові засідання 25.03.2015 року, 15.04.2015 року не з'явився.
Відповідача-1 своєчасно та належним чином повідомлено про місце, час і дату розгляду справи, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення за № 4164300007420, № 4164300007365.
Відповідач-2 заявою від 20.0.2015 року за № 1022/2015 позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Відповідачем-2 23.03.2015 року подано до суду клопотання від 23.03.2015 року за № 1026/2015 про розгляд справи № 904/2093/15 без участі представника ТОВ "Гран Поліс".
Клопотання задовольняється господарським судом Дніпропетровської області.
Справа згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглядається за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у справі оголошувались вступна та резолютивна частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
05.05.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агросфера", як продавцем, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Долина-Ліссервіс-2009", як покупцем, укладено договір купівлі-продажу №14217 за умовами п. 1.1 якого продавець зобов'язується передати, а покупець зобов'язується прийняти та сплатити вартість засобів захисту рослин, мікродобрив, відповідно до умов даного договору (додаткових угод та специфікацій до нього).
Конкретний вид товару, його асортимент, кількість, ціна, строк поставки та умови оплати товару наведені у специфікаціях до даного договору. Специфікації є невід'ємною частиною даного договору. Ціна товару встановлена за домовленістю сторін, а сторони визначили грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті - долар США. Оплата вартості товару (виконання зобов'язання) підлягає у гривні згідно розділу 4 цього договору (п. 3.1 договору).
Загальна сума договору складається із суми вартості товару по всіх специфікаціях, підписаних в рамках цього договору, які є його невід'ємною частиною, з урахуванням зміни ціни у спосіб передбачений п. п. 4.7, 4.8 та суми процентів за користування товарним кредитом.
Пунктом 4.2 договору передбачено, що товарний кредит з відстрочкою платежу за даним договором надається на умовах сплати 0,01% річних за користування товарним кредитом. Товарний кредит наданий продавцем покупцю в межах строку визначених Умовами оплати товару у специфікації - є строком правомірного користування товарним кредитом. Користування товарним кредитом за межами строків встановлених Умовами оплати товару - є неправомірне користування покупцем товарним кредитом. У разі несвоєчасної сплати товарного кредиту, покупець продовжує користуватись товарним кредитом (неправомірне користування) по ставці згідно п. 7.2 (протягом 10-ти календарних днів), а далі по ставці згідно п. 7.3 договору.
Нарахування процентів за договором здійснюється на суму товарного кредиту, тобто на суму вартості товару, що передавався на умовах товарного кредиту, за період з моменту фактичного відвантаження товару до дня фактичної оплати покупцем суми вартості товару отриманого на умовах товарного кредиту. Момент фактичного відвантаження товару - дата вказана у видатковій накладній. Якщо буде мати місце факт, що передбачений п. 4.7, п.4.8 даного договору, то відповідно і нарахування процентів за користування товарним кредитом здійснюється на вже проіндексовану згідно п. 4.7 чи п. 4.8 суму вартості товару (боргу) по договору, тобто на ПСП (п. 4.3 договору).
При розрахунку процентів день надання та погашення товарного кредиту вважається як один день, при цьому день надання товарного кредиту не включається до розрахунку, а день погашення - включається. При розрахунку процентів кількість днів в місяці приймається за фактичну кількість днів, а в році - 365. У випадку прострочення погашення товарного кредиту, проценти нараховуються на суму заборгованості по товарному кредиту і за весь період прострочення, до дати його повного фактичного погашення. Дата повного фактичного погашення (оплата заборгованості по товарному кредиту) вважається - дата зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця в сумі, яка дорівнює заборгованості покупця по товарному кредиту (п.4.4 договору).
Приписами п. 4.5 договору передбачено, що сплата процентів за користування товарним кредитом здійснюється покупцем у строк, який визначається:
- датою погашення (сплати) товарного кредиту, що визначена Умовами оплати товару у специфікації, а при наявності несвоєчасного погашення заборгованості за товарним кредитом (неправомірне користування) сплата процентів здійснюється покупцем щоденно і по дату фактичного погашення товарного кредиту;
- датою фактичного дострокового погашення товарного кредиту, у випадку дострокового погашення товарного кредиту. Товар вважається оплаченим покупцем у момент надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця.
Якщо у період часу: з моменту підписання специфікації до відвантаження (поставки товару) та протягом всього строку користування покупцем товарним кредитом (як правомірне користування, так і неправомірне), офіційний курс гривні до іноземної валюти (долар США) зміниться у більшу або меншу сторону від офіційного курсу гривні до іноземної валюти - (Долар США), що визначений у специфікації до договору на момент її підписання, покупець зобов'язаний сплатити продавцю проіндексовану суму вартості товару у гривні до договору, як проданого на умовах товарного кредиту, так і на інших умовах. Проіндексована сума вартості товару у гривні встановлюється як (А1 + А0) х СП = ПСП, де:
А1 - офіційний курс гривні до долару США на дату, коли мала місце його зміна в більшу або меншу сторону по відношенню до А0;
А0 - це (при першій індексації суми вартості товару (боргу)) - офіційний курс гривні до іноземної валюти (Долар США), визначений у специфікації до договору, (при кожній черговій індексації) - це офіційний курс гривні до іноземної валюти (Долар США), який при попередній індексації суми вартості товару (боргу), був на місці показника А1;
СП - сума вартості товару (боргу), яка підлягає індексації (першій чи черговій) станом на дату, коли грошові кошти від покупця (оплата за договором) зараховані на розрахунковий рахунок продавця, / дату, вказану в умовах оплати у специфікації, як останній день строку погашення товарного кредиту, / дату, будь-яку послідуючу, яка йде після дати, вказаної в умовах оплати у специфікації, як строк погашення товарного кредиту;
ПСП - проіндексована сума вартості товару (боргу) (п. 4.7 договору).
За змістом п. 4.8 договору кількість разів при яких може бути заподіяна індексація суми вартості товару у гривні (боргу) є необмеженою і прямо залежить від кількості разів зміни курсу гривні до долару США, згідно пунктів 4.7, п. 4.8 договору, у періоди: починаючи з моменту підписання специфікації до відвантаження (поставки товару покупцю), та протягом всього періоду користування покупцем товарним кредитом (як правомірного користування, так і неправомірного).
Право власності на товар переходить від покупця в момент одержання ним товару, супровідних документів, та підписання накладних на передачу товару (п. 5.1 договору).
Відповідно до п. 5.2 договору базис поставки товару - EXW склад продавця (згідно Інкотермс у редакції 2010 року), якщо інші умови поставки не передбачені у специфікації.
Договір набирає сили з моменту підписання обома сторонами і діє до 31.12.2014 року, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим договором (п. 13.1 договору).
Згідно з п. 1 специфікацій № 1 від 05.05.2014 року сторони встановили наступне: товар за даними специфікаціями по договору продається на умовах надання продавцем покупцю товарного кредиту з відстрочкою платежу. Продавець надає покупцю товарний кредит з відстрочкою платежу з наступним графіком його сплати:
- 12,5% від суми вартості всього товару по специфікації покупець має сплатити до 25.08.2014 року;
- решту 87,5% від суми вартості всього товару по специфікації покупець має сплатити до 25.10.2014 року.
Умовами п. 1 специфікацій № 2 від 20.08.2014 року сторони встановили наступне: товар за даними специфікаціями по договору продається на умовах надання продавцем покупцю товарного кредиту з відстрочкою платежу. Продавець надає покупцю товарний кредит з відстрочкою платежу з наступним графіком його сплати:
- 20% від суми вартості всього товару по специфікації покупець має сплатити до 05.09.2014 року;
- решту 80% від суми вартості всього товару по специфікації покупець має сплатити до 25.10.2014 року.
На виконання умов договору позивачем на адресу відповідача-1 поставлено товар на загальну суму 75007,74 грн., що підтверджується видатковими накладними № 80534/10 від 08.05.2014 року, № 200821/10 від 20.08.2014 року (а. с. 20-21).
В порушення прийнятих на себе за договором зобов'язань, відповідач-1 частково розрахувався з позивачем на суму 7191,97 грн., що підтверджується банківською випискою (а. с. 22-23); сума боргу склала 67815,77 грн., яка підтверджується матеріалами справи та підлягає до стягнення.
Позивачем на підставі п. 4.6, п. 4.8 договору в зв'язку зі зміною курсу гривні до долару США здійснено перерахунок суми боргу з урахуванням зміни курсу валют (Долар США). Розрахунок вартості товару здійснений позивачем з урахуванням зміни ставки міжбанківського валютного курсу, яка підтверджується довідками ПАТ "ПУМБ" від 02.09.2014 року № DNI-52/1013, від 17.09.2014 року № DNI-52/1067, від 16.10.2014 року № DNI-52/1204, від 04.11.2014 року № DNI-52/1279, від 19.03.2015 року № DNI-52/428 (а. с. 25-28). Сума індексації боргу склала 56177,25 грн., яка підтверджується матеріалами справи та підлягає до стягнення.
Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 599 Цивільного кодексу України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
У відповідності з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
За умовами ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 ст. 692 Цивільного кодексу України встановлено наступне: покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Приписами ч. 1 ст. 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
За змістом п. 7.1 договору у випадку порушення термінів оплати, обумовлених у специфікації(ях) до договору, покупець сплачує продавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми простроченої заборгованості на кожен день прострочення оплати. Сторони прийшли до взаємної згоди, що нарахування пені припиняється через рік (365 календарних днів) від дня, коли зобов'язання мало бути виконане.
Якщо покупець прострочив оплату товару, проданого в кредит, на прострочену суму нараховуються 35% річних за користування товарним кредитом від останнього дня строку, коли товар мав бути оплачений та протягом 10-ти календарних днів, тобто до моменту коли починає діяти інша процентна ставка, визначена у п. 7.3 цього договору. Якщо покупець прострочив оплату товару, проданого у кредит, через 10 календарних днів від останнього дня строку, коли товар мав бути оплачений до дня його фактичної оплати, на прострочену суму нараховуються 350% річних за користування товарним кредитом (п. 7.2, п. 7.3 договору).
Частиною 5 ст. 694 Цивільного кодексу України передбачено наступне: якщо покупець прострочив оплату товару, на прострочену суму нараховуються проценти відповідно до статті 536 Цивільного кодексу України від дня, коли товар мав бути оплачений, до дня його фактичної оплати. Договором купівлі-продажу може бути передбачений обов'язок покупця сплачувати проценти на суму, що відповідає ціні товару, проданого в кредит, починаючи від дня передання товару продавцем.
Вимоги позивача по стягненню з відповідача-1 пені за порушення термінів оплати товарного кредиту в сумі 7720,14 грн. за загальний період з 27.08.2014 року до 05.03.2015 року, процентів за користування товарним кредитом в сумі 83494,75 грн. за загальний період з 27.08.2014 року до 05.03.2015 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
05.05.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агросфера", як кредитором, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гран Поліс", як поручителем, укладено договір поруки № 14217-ПОР за умовами п. 1.1 якого предметом договору визначено зобов'язання поручителя перед кредитором відповідати за порушення боржником - ТОВ "Долина-Ліссервіс-2009" (боржник) його зобов'язань перед кредитором по основному договору, передбаченому розділом 2 договору поруки, що включає:
- погашення (сплату) товарного кредиту та будь-якої іншої заборгованості в сумі та у строк згідно основного договору;
- погашення (сплату) суми, на яку збільшено вартість товару, у зв'язку із застосуванням способу зміни ціни на товар (індексація) згідно умов основного договору;
- сплату процентів за користування товарним кредитом у відповідності до основного договору та процентів за користування грошовими коштами;
- сплати неустойки (штрафу, пені), що передбачені умовами основного договору, також сплату усіх можливих судових та/або господарських витрат, пов'язаних з розглядом справ, предметом яких, будуть вимоги кредитора, пов'язані з виконанням основного договору.
Відповідно до п. 1.4 договору поруки, поручитель відповідає солідарно та в повному обсязі по зобов'язанням боржника перед кредитором по основному договору. При цьому кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-якого з них окремо. Цим договором поруки забезпечується виконання зобов'язання у повному обсязі.
Пунктом 2.1 договору поруки передбачено, що під основним договором в цьому договорі поруки розуміють договір купівлі-продажу № 14217 від 05.05.2014 року, укладений між кредитором та боржником.
У разі порушення зобов'язання боржником, кредитор має право на власний вибір, направити поручителю письмову вимогу виконати зобов'язання (або певну його частину) або пред'явити до поручителя позов (п. 4.1 договору поруки).
Згідно з п. 5.1 договору поруки у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник.
Враховуючи невиконання відповідачем-1 прийнятих на себе за договором купівлі-продажу зобов'язань та невиконанням відповідачем-2 зобов'язань відповідача-1, суд вважає вимоги позивача про солідарне стягнення з відповідачів проіндексованої суми боргу в сумі 123 993,02 грн., процентів за користування товарним кредитом в сумі 83 494,75 грн., пені в сумі 7720,14 грн. - обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем 14.04.2015 року подано до суду клопотання від 14.04.2015 року за № 18/04/15, яким останній просить суд стягнути з відповідача-1 витрати на послуги адвоката в сумі 5000 грн.
Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до складу судових витрат входить оплата послуг адвоката.
Пунктом 6.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" зазначено, що витрати позивачів та відповідачів, третіх осіб, пов'язані з оплатою ними послуг адвокатів, адвокатських бюро, колегій, фірм, контор та інших адвокатських об'єднань з надання правової допомоги щодо ведення справи в господарському суді, розподіляються між сторонами на загальних підставах, визначених частиною п'ятою статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
Відшкодування цих витрат здійснюється господарським судом шляхом зазначення про це у рішенні, ухвалі, постанові за наявності документального підтвердження витрат, як-от: угоди про надання послуг щодо ведення справи у суді та/або належно оформленої довіреності, виданої стороною представникові її інтересів у суді, платіжного доручення або іншого документа, який підтверджує сплату відповідних послуг, а також копії свідоцтва адвоката, який представляв інтереси відповідної сторони, або оригіналу ордера адвоката, виданого відповідним адвокатським об'єднанням, з доданням до нього витягу з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій.
02.03.2015 року між Адвокатським об'єднанням "Адвокатське бюро "Баррістер", як виконавцем, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агросфера", як замовником, укладено договір про надання послуг адвоката у сфері права № 32/15 (а. с. 44).
Право Жижина Р.В. на зайняття адвокатською діяльністю підтверджується наявною у матеріалах справи копією свідоцтва від 13.02.2003 року № 1180, яке видане на підставі рішення Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 13.02.2003 року.
Пунктом 2.1 договору про надання послуг адвоката у сфері права передбачено, що замовник доручає, а виконавець приймає на себе зобов'язання надати замовнику послуги адвоката щодо захисту порушених майнових прав і законних інтересів замовника та представництва інтересів останнього у господарському суді Дніпропетровської області з питання стягнення з ТОВ "Долина-Ліссервіс-2009" проіндексованої суми вартості товару (боргу), процентів за користування товарним кредитом та пені по товарному кредиту по договору купівлі-продажу від 05.05.2014 року № 14217.
Вартість послуг (гонорару), передбачених у п. 2.1 цього договору, замовник і виконавець погоджують у додатку до цього договору (п. 6.1 договору про надання послуг адвоката у сфері права).
У додатку № 1 від 10.03.2015 року до договору про надання послуг адвоката у сфері права сторони погодили, що вартість послуг адвоката (гонорару) складає 5000,00 грн.
Закінчення виконання виконавцем зобов'язань по цьому договору визначається датою підписання акту наданих послуг адвоката в сфері права (п. 3.2 договору про надання послуг адвоката у сфері права).
На виконання вищезазначених умов договору між замовником і виконавцем складено акт приймання-передачі наданих послуг адвоката в сфері права від 14.04.2015 року, який підписано з обох сторін без претензій замовника до виконаних послуг.
Ці послуги сплачені позивачем у повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням від 10.04.2015 року № 2744.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, господарський суд має враховувати, що розмір відшкодування судових витрат, не пов'язаних зі сплатою судового збору, не повинен бути неспіврозмірним, тобто явно завищеним порівняно з ціною позову. У зв'язку з цим суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема ціни позову, може обмежити даний розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для даної справи.
Так, у визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема: встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо. Докази, які підтверджують розумність витрат на оплату послуг адвоката, повинна подавати сторона, що вимагає відшкодування таких витрат (п. 6.5 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").
Оскільки адвокат представляв інтереси замовника, здійснював підготовку позовної заяви, проводив розрахунки проіндексованої суми вартості товару (боргу), процентів за користування товарним кредитом та пені, надавав клопотання про долучення до матеріалів справи документів, які мають значення для справи, а також здійснював інші послуги у сфері права, визначені в акті приймання-передачі послуг адвоката від 14.04.2015 року, господарський суд, оцінивши правові послуги, надані АО "Баррістер" - ТОВ "Агросфера" вважає, що вимоги позивача про стягнення судових витрат на послуги адвоката в сумі 5000 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають стягненню, однак, дані витрати підлягають стягненню як з відповідача-1, так і з відповідача-2 порівну виходячи з наступного:
В силу ч. 5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Аналогічна правова позиція викладена у п. 6.3, п. 6.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".
Отже, витрати позивача на оплату послуг адвоката є однією зі складових частин судових витрат, а тому їх розподіл між сторонами у справі повинен визначатися судом відповідно до загальних правил, встановлених ч. 5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, а розмір судового збору може покладатися судом на винну сторону.
При цьому слід врахувати, що за змістом п. 4.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року за № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" у разі коли позов немайнового характеру задоволено повністю стосовно двох і більше відповідачів або якщо позов майнового характеру задоволено солідарно за рахунок двох і більше відповідачів, то судові витрати також розподіляються між відповідачами порівну . Солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено.
Оскільки ТОВ "Долина-Ліссервіс-2009" та ТОВ "Гран Поліс" відповідають по зобов'язанням за договором купівлі-продажу від 05.05.2014 року № 14217 солідарно та в повному обсязі, то обов'язок по сплаті витрат на послуги адвоката та судового збору покладається на відповідачів порівну.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 525, 526, 599, 655, 692, 712 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина-Ліссервіс-2009" (41643, Сумська обл., Конотопський р-н, с. Хижки, вул.Завгороднього, І.С., б. 29, код ЄДРПОУ 36278562) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран Поліс" (49083, м. Дніпропетровськ, вул.Собінова, б. 1, код ЄДРПОУ 34985628) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросфера" (49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, б. 1, код ЄДРПОУ 31320991, р/р 26005962504310 ПАТ "ПУМБ", МФО 334851) 123993 (сто двадцять три тисячі дев'ятсот дев'яносто три) грн. 02 коп. - проіндексована сума боргу, 83494 (вісімдесят три тисячі чотириста дев'яносто чотири) грн. 75 коп. - процентів за користування товарним кредитом, 7720 (сім тисяч сімсот двадцять) грн. 14 коп. - пені, про що видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина-Ліссервіс-2009" (41643, Сумська обл., Конотопський р-н, с. Хижки, вул.Завгороднього, 1С, б. 29, код ЄДРПОУ 36278562) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросфера" (49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, б. 1, код ЄДРПОУ 31320991, р/р 26005962504310 ПАТ "ПУМБ", МФО 334851) 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн. 00 коп. - витрат на послуги адвоката, 2152 (дві тисячі сто п'ятдесят дві) грн. 08 коп. - судового збору, про що видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран Поліс" (49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, б. 1, код ЄДРПОУ 34985628) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросфера" (49083, м.Дніпропетровськ, вул. Собінова, б. 1, код ЄДРПОУ 31320991, р/р 26005962504310 ПАТ "ПУМБ", МФО 334851) 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн. 00 коп. - витрат на послуги адвоката, 2152 (дві тисячі сто п'ятдесят дві) грн. 08 коп. - судового збору, про що видати наказ.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено - 20.04.2015 року.
Суддя С.П.Панна
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 24.04.2015 |
Номер документу | 43664763 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні