Постанова
від 15.04.2015 по справі 804/4056/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2015 р. Справа № 804/4056/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтепаненко В.В. при секретаріНовченко Є.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до товариства з обмеженою відповідальністю компанії з управління активами, адміністратору пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю компанії з управління активами, адміністратору пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» про стягнення штрафу у розмірі 8500,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем допущено порушення Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», у зв'язку з чим до Компанії з управління активами, адміністратора пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» застосовано штрафну санкцію у розмірі 8500,00 грн., яка у добровільному порядку не сплачується.

Позивач у судове засідання не прибув, надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Відповідач за цим адміністративним позовом повідомлений відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України шляхом направлення рекомендованим поштовим відправленням повістки на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується реєстром на відправлення рекомендованої кореспонденції за 27 березня 2015 року №192. Шляхом пошуку поштового відправлення за допомогою сервісу УДППЗ «Укрпошта» з'ясовано, що поштове відправлення за штрихкодовим ідентифікатором 4900026339559 повернуто за зворотною адресою за закінченням встановленого терміну зберігання. Заяв, клопотань або заперечень на позов до суду не надходило. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши наявні документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, складено акт відносно відповідача про правопорушення законодавства про фінансові послуги від 13.10.2014 року №14/3/64-нпз, відповідно до якого Адміністратором несвоєчасно подано інформацію до Нацкомфінпослуг, а саме паперову та електронну форми звітності про здійснення діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів за І півріччя 2014 року подано 31.07.2014 року (паперова форма зареєстрована за вх. №13/2/14 від 01.08.2014 року), тобто після кінцевого терміну подання - 25.07.2014 року.

14 жовтня 2014 року (вих. №8173/14-8 від 13.10.2014 року) на адресу відповідача направлено вказаний акт, який отримано 29.10.2014 року, що підтверджується підписом відповідальної особи.

Постановою від 04.11.2014 року №14/3/64-нпз до Компанії з управління активами, адміністратора пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» застосовано штрафну санкцію у розмірі 8500,00 грн.

Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення вказану постанову отримано відповідачем 17.11.2014 року.

Відповідно до частини 1 статті 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Згідно абзацу першого пункту 1.5 розділу І Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 20.11.2012 року №2319 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за №2112/22424, Нацкомфінпослуг як колегіальний орган або уповноважені особи Нацкомфінпослуг обирають і застосовують заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, враховуючи наслідки порушення та застосування таких заходів.

В силу пункту 3 частини першої статті 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Пунктом 2 частини 1 статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» закріплено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за: неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За приписами частини 1 статті 42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються Головою, іншими членами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також уповноваженими комісією посадовими особами після розгляду матеріалів, що засвідчують факт правопорушення.

Частиною третьою статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

Частина 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Дослідивши зібрані по справі докази та враховуючи те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення або оскарження станом на день розгляду справи не надано, а судом самостійно на виконання вимоги статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України не виявлено, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Керуючись статтями 11, 70-72, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до товариства з обмеженою відповідальністю компанії з управління активами, адміністратору пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» про стягнення штрафу - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю компанії з управління активами, адміністратору пенсійного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Управління фондових активів» (52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н., смт. Солоне, вул. Кірова, буд. 253 а, код за ЄДРПОУ 32465747) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, штраф у сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень нуль копійок).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Степаненко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.04.2015
Оприлюднено24.04.2015
Номер документу43671934
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/4056/15

Постанова від 15.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Степаненко Вячеслав Віталійович

Ухвала від 20.03.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Степаненко Вячеслав Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні