ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
20.04.2015Справа № 910/10004/15
Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "ПЕРШИЙ ТЕРМОМЕТРОВИЙ ЗАВОД" (м. Київ)
до Товариство з обмеженою відповідальністю "ПЕРШИЙ ТЕРМОМЕТРОВИЙ ЗАВОД" (м. Москва)
про стягнення 1 202 316,34 рос.руб., що еквівалентно 519 064,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший термометровий завод" (м. Київ) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Перший термометровий завод" (м. Москва) про стягнення 1 202 316,34 рос.руб, що еквівалентно 519 064,00 грн. за Контрактом № 1 від 06.11.2014р.
Згідно з частинами першою і третьою статті 4 Господарського процесуального кодексу України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до частини першої статті 124 Господарського процесуального кодексу України підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ст. 125 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
19.12.1992р. Україна приєдналася до Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992р. (постанова Верховної Ради України від 19.12.1992 № 2889-XII "Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності").
Згідно з підпунктом "в" частини першої статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, компетентний суд держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав має право розглядати зазначені в статті 1 цієї Угоди спори, якщо на території цієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав виконано або має бути повністю або частково виконано зобов'язання з договору, що є предметом спору.
Відповідно до частини 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992р. компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.
З даного позову вбачається, що спір між сторонами виник внаслідок неналежного виконання зобов'язань Товариством з обмеженою відповідальністю "Перший термометровий завод" (м. Москва) за Контрактом поставки № 1 від 06.11.2014р.
Додатковою угодою № 1 від 03.04.2015р. до Контракту № 1 від 06.11.2014р. сторони погодили, що всі спори, розбіжності, що виникнуть з даного Контракту, або у зв'язку з ним, в тому числі, які стосуються його тлумачення, виконання, порушень, припинення або недійсності, підлягають вирішенню в Господарському суді міста Києва відповідно до господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вищевикладене, даний позов підлягає розгляду Господарським судом міста Києва.
Угода про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992р. регулює також порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Російської Федерації.
Так, згідно зі статтею 5 Угоди компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.
Таким чином, для належного повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Перший термометровий завод" (м. Москва) про час і місце розгляду даної справи останньому необхідно вручити копію даної ухвали в нотаріально засвідченому перекладі на російську мову через компетентний суд Російської Федерації.
Керуючись статтями 61, 64, 65, 86, 124, 125 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на 29.07.15 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 22 .
3. Зобов'язати позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший термометровий завод" (м. Київ) в термін до 18.05.2015 подати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову ухвали Господарського суду міста Києва від 20.04.2015 про порушення провадження у справі № 910/10004/15-г та позовної заяви № б/н від 17.04.2015р. у двох примірниках.
4. Нотаріально засвідчену копію ухвали Господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі від 20.04.2015р., копію позовної заяви з доданими до неї документами російською мовою надіслати для вручення відповідачу в порядку, передбаченому Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992р., через Арбітражний суд міста Москви (115225, м. Москва, вул. Велика Тульська, буд. 17).
5. Зобов'язати позивача надати суду:
- довідку про стан заборгованості відповідача за Контрактом № 1 від 06.11.2014р. станом на 22.07.15;
- відомості про наявність на території України філій, представництв або інших відокремлених підрозділів відповідача;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в судовому засіданні.
6. Зобов'язати відповідача надати суду:
- відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- контррозрахунок суми, заявленої до стягнення;
- належним чином засвідчені копії установчих документів;
- відомості про відкриті рахунки в банківських установах.
7. За відсутності витребуваних доказів надати обґрунтовані письмові пояснення з даного приводу.
8. Учасникам судового процесу оформити письмові докази відповідно до ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
9. Учасникам судового процесу завчасно подати витребувані судом докази з супровідним листом через відділ діловодства Господарського суду міста Києва (п. 2.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції”).
10. Явку повноважних представників сторін для дачі пояснень з витребуваними ухвалою суду документами визнати обов'язковою.
11. Попередити сторони, що за ухилення від вчинення дій, покладених на них господарським судом, можуть бути застосовані санкції, встановлені приписами п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України.
12. Попередити позивача про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України правові наслідки. Попередити відповідача, що у випадку неподання відзиву на позовну заяву, документів витребуваних ухвалою суду, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами відповідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Пукшин Л.Г.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2015 |
Оприлюднено | 27.04.2015 |
Номер документу | 43685941 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні