ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
22 квітня 2015 рокум. Ужгород№ 807/459/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Закарпатського державного обласного підприємства по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
17 березня 2015 року, Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закарпатського державного обласного підприємства по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка" про стягнення податкового боргу у розмірі 964,78 грн.
Позов мотивовано тим, що за Закарпатським державним обласним підприємством по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка" рахується податковий борг по платежу 50 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» у розмірі 964,78 грн. який є несплачений, відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги та стягнути заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак в позовній заяві вказав, що просить суд розглянути заяву без його участі за наявними матеріалами у справі.
У відповідності до ч.4 ст. 122 КАС України , особа, яка бере участь у справі , має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Кореспонденція направлена відповідачу повернулася до суду з відмітками на конвертах " за закінченням терміну зберігання". Згідно ч.11 ст.35 КАСУ у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається , що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до статті 128 частини 6 КАС України , якщо немає перешкод для розгляду у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час, і місце судового розгляду, суд, має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 10 КАС України , письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов наступного.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Закарпатське державне обласне підприємство по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва «Агропромтехніка» внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та зареєстроване за адресою - 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Мукачівська, буд. 42, код ЄДРПОУ - 22078876 (а.с.8-9).
Закарпатське державне обласне підприємство по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва «Агропромтехніка» перебуває на обліку в ДПІ у м. Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області.
Станом на 11.03.2015 року за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 964,78 грн. по платежу 50 18010500 "Земельний податок з юридичних осіб", що підтверджується розрахунком податкового боргу ( а.с. 7).
Вищевказаний податковий борг виник у зв'язку з наступним.
Відповідно поданої до інспекції декларації за 2013 рік з плати за землю ( земельний податок та /або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1300001541 від 11.02.2013 року (а.с.11-12) відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по земельному податку у розмірі 3859,00 грн., із щомісячною сплатою у розмірі 321,58 грн. - січень-листопад, та 321,62 грн. - грудень, однак у зв'язку з несвоєчасною сплатою самостійно задекларованого зобов'язання товариство допустило заборгованість за жовтень - грудень 2013 р. у розмірі - 964,78 грн.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст. 287 Податкового Кодексу України - податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового ( звітного) місяця.
Згідно п. 287.3. ст. 287 Податкового Кодексу України - податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 Податкового Кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Підпунктом 56.11. ст. 56 Податкового Кодексу України зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виставлення вимоги) (ст.59 Податкового кодексу України) з метою погашення заборгованості відповідачу було надіслано першу податкову вимогу № 1/788 від 10.07.2008 року та другу податкову вимогу №2/1097 від 15.09.2008 року (а.с.13,14).
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України ; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України , у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Заборгованість Закарпатського державного обласного підприємства по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка" крім іншого підтверджується обліковою карткою (а.с.10).
Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа - підприємець , то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160,163,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Закарпатського державного обласного підприємства по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
2. Стягнути за рахунок коштів Закарпатського державного обласного підприємства по технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва "Агропромтехніка", (88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Мукачівська, буд. 42, код ЄДРПОУ - 22078876) податковий борг по платежу 50 18010500 "Земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 964,78 грн. ( дев'ятсот шістдесят чотири гривні, 78 копійок.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України
СуддяТ.В. Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2015 |
Оприлюднено | 29.04.2015 |
Номер документу | 43732361 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні