cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
21 квітня 2015 р.
Справа № 902/438/15
за позовом :Дочірнього підприємства Вінницький облавтодор ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (вул. 40- річчя Перемоги, 27, м. Вінниця)
до :Відділу культури і туризму м. Липовець, Вінницької області ( вул. Шевченка,2, м. Липовець, Вінницької області)
про стягнення 5 358,24 грн. згідно договору № 24 від 16.05.2013р.
Головуючий суддя Яремчук Ю.О.
Cекретар судового засідання Головаченко Т.В.
Представники
позивача : Сидорюк Д.А.,
відповідача : не з'явився
ВСТАНОВИВ :
Подано позов Дочірнім підприємством Вінницький облавтодор ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України» до Відділу культури і туризму м. Липовець, Вінницької області про стягнення 5358,24 грн. згідно договору № 24 від 16.05.2013 року.
Ухвалою суду від 02.04.2015 року порушено провадження у справі з призначенням судового засідання на 21 квітня 2015 року.
В судове засідання 21.04.2015 року з'явився представник позивача, який позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення копія якого міститься в матеріалах справи.
Поряд з цим, зважаючи на достатність у справі доказів для прийняття законного, об'єктивного та обґрунтованого рішення, суд дійшов висновку розглядати справу за відсутності представника відповідача.
При цьому суд констатує, що відповідачем не подано жодного клопотання, заяви, телеграми, в тому рахунку і щодо перенесення розгляду справи, її відкладення чи неможливості забезпечити участь в судовому засіданні свого представника.
Беручи до уваги приписи ст.69 ГПК України щодо строків вирішення спору та той факт, що неявка в засідання суду відповідачів або їх представників, належним чином та відповідно до законодавства повідомлених про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами, згідно ст. 75 ГПК України.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
16 травня 2013 року між позивачем та відповідачем було укладено договір № 24.
Відповідно до п.1.1. договору Виконавець зобов'язується надати транспортні послуги, а Замовник послуги зобов'язується прийняти їх та оплатити на умовах даного договору.
Згідно п.2.1. договору послуги надаються надавачем послуг згідно товаротранспортних накладних про надання транспортних послуг та шляхових листів.
Відповідно до умов договору позивачем були надані послуги передбачені договором, що стверджується наявним в матеріалах справи актом здачі-приймання робіт № 26 від 30.05.2013 року на загальну суму 5358,24 грн. та товарно - транспортними накладними, копії яких містяться в матеріалах справи.
Натомість відповідач порушив умови договору та розрахунки за виконані послуги не здійснив.
Непроведення відповідачем розрахунків спонукало позивача звернутися з позовом до суду.
З врахуванням встановлених обставин, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Згідно із ч. 1 ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно із ч.1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною 1 ст. 306 Господарського кодексу України (далі - ГК України) визначено, що перевезенням вантажів у цьому Кодексі визнається господарська діяльність, пов'язана з переміщенням продукції виробничо-технічного призначення та виробів народного споживання залізницями, автомобільними дорогами, водними та повітряними шляхами, а також транспортування продукції трубопроводами.
Відповідно до ст. 307 ГК України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити ввірений їй другою стороною (вантажовідправником) вантаж до пункту призначення в установлений законодавством чи договором строк та видати його уповноваженій на одержання вантажу особі (вантажоодержувачу), а вантажовідправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Умови перевезення вантажів окремими видами транспорту, а також відповідальність суб'єктів господарювання за цими перевезеннями визначаються транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами.
Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін (ст.632 ЦК України).
Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно зі ст.526 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України, ч.7 ст.193 Господарського кодексу України)
Відповідно до ст.527 Цивільного кодексу України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Кожна зі сторін у зобов'язанні має право вимагати доказів того, що обов'язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред'явлення такої вимоги.
Згідно із ст.629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Дослідивши вищезазначені документи, суд вважає вимогу позивача про стягнення з відповідача 5358,24 грн. суми основного боргу правомірною та обґрунтованою, з огляду на що задовольняє її у повному розмірі.
Як визначає ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст.ст. 34, 43 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення для господарського суду не є обов'язковим.
За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.
З огляду на вищевикладене, заявлені позивачем до стягнення позовні вимоги підлягають задоволенню судом повністю.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України, пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 4-3, 4-5, 22, 32, 33, 34, 36, 43, 44, 49, 80, 82, 84, 85, 86, 87, 115, 116 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відділу культури і туризму м. Липовець, Вінницької області ( вул. Шевченка,2, м. Липовець, Вінницької області, код ЄДРПОУ 02226719) на користь Дочірнього підприємства Вінницький облавтодор ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (вул. 40- річчя Перемоги, 27, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 32054743) 5358,24 грн. заборгованості, 1827,00 грн. витрат на сплату судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Копію рішення надіслати відповідачу.
Повне рішення складено 22 квітня 2015 р.
Суддя Яремчук Ю.О.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу ( вул. Шевченка,2, м. Липовець, Вінницької області)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2015 |
Оприлюднено | 29.04.2015 |
Номер документу | 43742361 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Яремчук Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні