Рішення
від 01.04.2015 по справі 910/4721/15-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2015Справа №910/4721/15-г

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аланта Тур"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел"

про стягнення 30 500,00 грн.

Суддя Нечай О.В.

Представники сторін:

від позивача: Шамро О.В., керівник

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарського суду міста Києва були передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Аланта Тур" (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел" (далі - відповідач) про стягнення 30 500,00 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 02.03.2015 р. було порушено провадження у справі № 910/4721/15-г, розгляд справи призначено на 01.04.2015 р.

24.03.2015 р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва представником позивача було подано письмові пояснення.

У судове засідання 01.04.2015 р. представник позивача з'явився, надав суду свої пояснення по суті спору, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 01.04.2015 р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:

25.08.2011 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Аланта Тур" (далі - турагент, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел" (далі -туроператор, відповідач) було укладено Агентський договір № 0825/3 (далі - Договір), відповідно до якого турагент зобов'язується за дорученням та від імені туроператора за винагороду здійснювати посередницьку діяльність по укладанню договорів на туристичне обслуговування з третіми особами (п. 2.1 Договору).

Відповідно до п. п. 3.1.2 п. 3.1 Договору туроператор зобов'язаний прийняти до розгляду замовлення, що надходять від турагента, за умови відповідності таких замовлень правилам тарифів та положенням цього Договору, і направляти підтвердження або відмову від прийняття замовлення до виконання.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 5 Закону України «Про туризм» учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.

Суб'єктами, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність (далі - суб'єкти туристичної діяльності), є, зокрема:

- туристичні оператори (далі - туроператори) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність;

- туристичні агенти (далі - турагенти) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем була надіслана, а відповідачем була підтверджена заявка № 287227 по наданню туристичних послуг гр. Луценко Ю.В.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про туризм» суб'єкти туристичної діяльності мають право виробляти і реалізовувати туристичні послуги згідно із законодавством.

Після підтвердження позивачем заявки на реалізацію туристичного продукту за Договором, відповідач виставив позивачу рахунок-фактуру № SF - 287227 від 15.01.2015 р. на суму 28 466,10 грн., з призначенням платежу «Туристичні послуги за межами України».

Судом встановлено, що позивачем були оплачені послуги згідно з виставленим рахунком-фактурою, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією платіжного доручення № 1001116765 від 15.01.2015 р.

Позивачем зазначено в позовній заяві про отримання від відповідача електронного листа 16.01.2015 р. про зупинення відправки туристів, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

Оскільки відповідач не виконав зобов'язання по організації туру, 17.01.2015 р. позивач звернувся до відповідача з листом від 17.01.2015 р. № 17/01 щодо повернення невикористаних коштів за рахунком-фактурою № SF-287227 від 15.01.2015 р.

Згідно з п. 7.4. Договору у випадку невиконання з вини туроператора своїх зобов'язань, передбачених цим Договором, відповідальність туроператора перед турагентом та (чи) туристом обмежується подвійною вартістю турпродукта.

Закон України «Про туризм» містить визначення терміну «туристичний продукт» та визначає, що туристичний продукт - попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Аналогічне тлумачення зазначеного терміну містить п. 1.4 Договору.

При цьому, суд зазначає про те, що обов'язок реалізації та надання туристичних послуг, згідно з вимогами чинного законодавства України та умовами Договору, покладено на туроператора, а тому, враховуючи наявність доказів невиконання відповідачем своїх зобов'язань за Договором, позивач має право на отримання відшкодування в межах подвійної вартості туристичного продукту.

Матеріалами справи підтверджується, що туристичний продукт, який мав реалізувати відповідач, коштував 30 500,00 грн., а тому позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь 30 500,00 грн., що складається з оплаченої позивачем на користь відповідача вартості послуг за Договором в розмірі 28 466,10 та агентської винагороди, визначеної позивачем, згідно з п. 4.6 Договору.

Статтею 4 Договору встановлюється порядок замовлення турпродуктів та порядок розрахунків між сторонами.

Згідно з п.п. 4.6.1 п. 4.6 Договору за надання посередницьких послуг за цим Договором туроператор сплачує турагенту винагороду одним з двох нижчевказаних способів, зокрема п.п. 4.6.1.1 Договору встановлено, що при виплаті агентської винагороди шляхом надання турагенту права самостійно утримувати агентську винагороду з отриманих від замовника коштів, рахунок фактура виставляється туроператором за мінусом агентської винагороди, розмір та порядок нарахування якої визначається Додатком № 2 до цього Договору. В такому випадку турагент самостійно вираховує кінцеву суму агентської винагороди, як різницю між визначеною туроператором вартістю замовлення та фактичною ціною, яка встановлена в Договорі між турагентом та замовником. Турагент повністю сплачує виставлений туроператором рахунок, самостійно утримуючи належну йому агентську винагороду з коштів, отриманих від замовника.

Відповідно до ч. 3 ст. 303 Господарського кодексу України у разі порушення агентського договору суб'єктом, якого представляє комерційний агент, останній має право на одержання винагороди у розмірах, передбачених агентським договором, а також на відшкодування збитків, понесених ним внаслідок невиконання або неналежного виконання договору другою стороною.

Відповідно до ст. ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і у відповідний термін, згідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Статтею 599 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Обов'язок доказування визначається предметом спору. За загальним правилом тягар доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України 21.04.2008 р. 10/121/06.

Враховуючи те, що позивачем свої зобов'язання за Договором були виконані належним чином, та доведені суду всі обставини, на які він посилається у своїй позовній заяві, у суду відсутні підстави вважати, що зобов'язання відповідача за Договором припинилося його належним виконанням, що свідчить про можливість притягнення відповідача до відповідальності, передбаченої Договором.

Судом встановлено, що відповідач порушив свої зобов'язання за Договором не з вини позивача, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними позивачем первинними документами.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з відповідача 30 500,00 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 4, 49, 82 - 85 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел" (04210, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, будинок 6-А; ідентифікаційний код 33782884) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аланта Тур" (03115, м. Київ, проспект Перемоги, будинок 136, офіс 34; ідентифікаційний код 37013256) 30 500 (тридцять тисяч п'ятсот) грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп.

Повне рішення складено 06.04.2015 р.

Суддя О.В. Нечай

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.04.2015
Оприлюднено29.04.2015
Номер документу43743926
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/4721/15-г

Рішення від 01.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 02.03.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні