Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
===================================================================================================================================================================
УХВАЛА
"22" квітня 2015 р. Справа № 927/556/15
Позивач: Приватне підприємство "П.С.В.", код ЄДРПОУ 34759678, вул. Курська, 23, м. Чернігів, 14021
Відповідач: Чернігівська дирекція УДППЗ "Укрпошта", код ЄДРПОУ 25572588, пр. Миру 28, м. Чернігів, 14000
Про стягнення 39 937, 50 грн.
Суддя В.В. Шморгун
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Приватним підприємством "П.С.В." подано позов до Чернігівської дирекції УДППЗ "Укрпошта" про стягнення з відповідача 39 937,50 грн. боргу за неналежне виконання умов договору №21-363 від 21.10.2014.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 10.04.2015 порушено провадження у справі та розгляд справи призначено на 22.04.2015.
Представники сторін в судове засідання не з'явились. Документів, витребуваних ухвалою суду від 10.04.2015, необхідних для розгляду справи по суті, суду не надали.
Сторони були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень №01788681 від 10.04.2015 (позивачу) та №28644860 від 10.04.2015 (відповідачу).
Про причини невиконання вимог суду не повідомили.
До початку судового засідання від позивача через канцелярію суду надійшла заява №10 від 20.04.2015 про залишення позовної заяви без розгляду та повернення судового збору.
Посилаючись у поданій заяві на право позивача про відмову від позову або зменшення розміру позовних вимог до прийняття рішення по справі, передбачене статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, та положення, викладені у п. 4.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції”, щодо повернення сплачених сум судового збору (за винятком випадку, коли позов залишено без розгляду у зв'язку з повторною неявкою представника позивача на виклик у засіданні господарського суду, якщо таке нез'явлення перешкоджало вирішенню спору) у разі залишення позову без розгляду, позивач у своїй заяві просить суд у зв'язку з неможливістю надати документи, зазначені в ухвалі господарського суду Чернігівської області від 10 квітня 2015, і відмовою від позову - залишити позовну заяву без розгляду та повернути йому судовий збір.
Інших заяв та клопотань від сторін на час розгляду справи до суду не надходило.
Як обґрунтування залишення позову без розгляду, позивач зазначає дві підстави, наслідками застосування яких є різні процесуальні рішення.
Так, відмова від позову відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України тягне за собою припинення провадження у справі, а неподання позивачем без поважних причин витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, відповідно, тягне за собою залишення позову без розгляду (п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України).
У даному випадку заява містить альтернативні за своєю правовою природою підстави, а тому, позивач повинен визначитись щодо конкретної підстави застосування правових наслідків по справі.
Крім того, однією з підстав залишення позову без розгляду, передбаченою у п. 5 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, є ненадання позивачем без поважних причин витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору.
Як зазначено в п. 4.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції”, при вирішенні питання щодо залишення позову без розгляду (стаття 81 ГПК) господарським судам слід мати на увазі, що застосування пункту 5 частини першої цієї статті можливо лише за наявності таких умов:
- додаткові документи вважаються витребуваними, тільки якщо про це зазначено у відповідному процесуальному документі або, в разі оголошення перерви в судовому засіданні, - в протоколі такого засідання;
- витребувані документи чи явка представника позивача дійсно необхідні для вирішення спору, тобто за їх відсутності суд позбавлений можливості вирішити спір по суті;
- позивач не подав документи, витребувані судом при підготовці справи до розгляду (стаття 65 ГПК) або в порядку статті 38 названого Кодексу, чи не направив свого представника в засідання господарського суду без поважних причин. Отже, перш ніж залишити позов без розгляду господарський суд зобов'язаний з'ясувати причини невиконання його вимог позивачем і об'єктивно оцінити їх поважність.
Поважними, з урахуванням конкретних обставин справи, вважаються причини, які за об'єктивних, тобто не залежних від позивача, обставин унеможливлювали або істотно утруднювали вчинення ним відповідних процесуальних дій; при цьому береться до уваги й те, чи вживав позивач заходів до усунення цих обставин або послаблення їх негативного впливу на виконання позивачем процесуальних обов'язків, покладених на нього судом. Відповідні докази подаються позивачем і оцінюються господарським судом за загальними правилами статті 43 ГПК.
У разі неповідомлення позивачем таких причин суд вправі, в залежності від конкретних обставин справи, або залишити позов без розгляду, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
В ухвалі господарського суду про порушення провадження у справі від 10.04.2015, суд зобов'язав надати позивача:
- власне письмове підтвердження того, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, не має справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також не має рішення цих органів з такого спору;
- витяг з ЄДР про включення до Єдиного державного реєстру позивача станом на теперішній час;
- докази направлення відповідачу рахунку-фактури №СФ-0000047 від 16.01.2015 та інші неподані документи по суті спору (за їх наявності);
- оригінали всіх наданих документів (для огляду).
Саме про причини ненадання документів позивач суду не повідомив.
За наведених обставин, суд відкладає розгляд заяви позивача №10 від 20.04.2015 про залишення позовної заяви без розгляду та повернення судового збору до наступного судового засідання.
Відповідно до статті 77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи в разі нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів.
Враховуючи неявку сторін, неподання витребуваних доказів та необхідність позивачу визначитись з предметом і підставами зазначеної заяви, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
При цьому, позивачу роз'яснюється, що відповідно до ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Наслідком припинення провадження у справі з підстав, передбачених ст. 80 Господарського процесуального кодексу України є неповернення сплаченого судового збору. Такі ж наслідки наступають у разі залишення заяви або скарги без розгляду, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням (п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір").
Керуючись ст.ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи відкласти, призначивши судове засідання на 28.04.2015 о 14:00 в приміщенні господарського суду Чернігівської області у м. Чернігові, проспект Миру, 20, каб. № 4.
2. Зобов'язати позивача:
- зазначити причини неподання витребуваних судом документів;
- визначитись з предметом та підставами поданої заяви №10 від 20.04.2015 про залишення позовної заяви без розгляду та повернення судового збору.
3. Зобов'язати відповідача:
- надати положення про підприємство, наказ про призначення керівника та/або інші документи на підтвердження повноважень представляти інтереси юридичної особи в суді;
- надати інформацію про наявність корпоративних прав держави з огляду на приписи ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України;
- забезпечити явку представника з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.
4. Запропонувати відповідачу:
- до початку розгляду справи по суті зазначити, чи є він належним відповідачем у розумінні ч.1 ст.1, ч. 4 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України;
- надати відзив на позов у порядку ст.59 Господарського процесуального кодексу України з поданням доказів (копій та оригіналів для огляду) на підтвердження викладених у ньому обставин та докази направлення цих документів позивачу.
5. При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати оригінал та належним чином завірену копію довіреності, а також документ, що посвідчує особу (паспорт); у разі явки керівника організації - належним чином завірену копію наказу про призначення на посаду, документ, що посвідчує особу (паспорт), та установчі документи.
Суддя Шморгун В.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2015 |
Оприлюднено | 29.04.2015 |
Номер документу | 43745636 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні