Справа № 366/958/15-ц
Провадження № 2/366/209/15
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2015 року смт.Іванків
Іванківський районний суд Київської області у складі: головуючого судді - Корчкова А.А., за участю секретаря судового засідання Онищенко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мусійківської сільської ради Іванківського району Київської області, третя особа Управління Держземагенства у Іванківському районі Київської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2015 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить суд визнати за ним право приватної власності на земельну ділянку площею 0.2500 га (кадастровий номер НОМЕР_2), цільове призначення - для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та на земельну ділянку площею 0.7873 га (кадастровий номер НОМЕР_1), цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, які розташовані в АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами та земельних ділянок площею 0.2500 га та 0.7873 га, які розташовані в АДРЕСА_1. За часів життя, ОСОБА_2 склала заповіт, відповідно до якого все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося заповідає позивачу. Спадщину після смерті ОСОБА_2 позивач прийняв, подавши заяву про прийняття спадщини до Іванківської районної державної нотаріальної контори, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельні ділянки було відмовлено, оскільки правовстановлюючі документи на вказані земельні ділянки видані після смерті спадкодавця.
В судове засідання позивач не з'явився, подав до суду заяву в якій просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій вказав, що позовні вимоги визнають, заперечень не мають, просили розгляд справи проводити без участі їх представника.
Третя особа у судове засідання не з'явилася, до суду надіслали лист, в якому вказали, що не заперечують проти визнання права власності на вказані земельні ділянки за позивачем, просили розгляд справи проводити без участі їх представника.
Суд, встановивши обставини справи, що підтвердженні засобами доказування, дослідивши матеріали цивільної справи та оцінивши докази в їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_3.
Після померлої ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, що складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудам, а також земельної ділянки площею 0,2500 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку та земельної ділянки площею 0.7873 га для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1. Це підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом, постановою державного нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, а також рішенням Мусійської сільської ради Іванківського району №IV-16/77 від 23.11.2011 року.
Відповідно до заповіту все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 Даний заповіт посвідчений секретарем виконавчого комітету Мусійківської сільської ради 01 березня 2006 року та зареєстровано в реєстрі за №1.
На спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими будівлями та спорудам державним нотаріусом Іванківської районної нотаріальної контори ОСОБА_1 видано свідоцтво на спадщину за заповітом від 29.11.2014 року .
При цьому постановою державного нотаріуса від 20 лютого 2014 року ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельні ділянки, оскільки правовстановлюючі документи на вказані земельні ділянки видані після смерті спадкодавця.
Інших спадкоємців за заповітом, за законом, чи таких, що мають право на обов'язкову частку у спадщині після смерті ОСОБА_2 немає, що підтверджується довідкою державного нотаріуса Іванківської районної державної нотаріальної контори №50-01-16 від 20.02.2014 року.
У відповідності до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Однією з таких підстав є спадкування майна, втому числі за заповітом відповідно до ст. 12 ЦК України.
Пленум Верховного Суду України у п. 10 Постанови № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» роз'яснив, що відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
З матеріалів справи вбачається, що за життя ОСОБА_2 розпочала процедуру реєстрації за собою права власності на земельну ділянку площею 0,2500 га, кадастровий номер НОМЕР_2, та земельну ділянку площею 0.7873 га (кадастровий номер НОМЕР_1), на що вказує рішення Мусійської сільської ради Іванківського району №IV-16/77 від 23.11.2011 року «Про затвердження технічної документації по складанню державних актів на право приватної власності». Проте, спадкодавець не встигла отримати свідоцтво про право власності на вказане нерухоме майно оскільки померла.
Враховуючи, що процедура реєстрації права власності на земельні ділянки є тривалою та не залежить від особи, не отримання спадкодавцем свідоцтва про право власності у зв'язку з його смертю, не може бути підставою для втрати права на земельну ділянку його спадкоємцями.
Прийнявши в установленому законом порядку спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, ОСОБА_1 набув речові права на успадковані земельні ділянки - право володіння та право користування ними з часу її відкриття. Тобто померла фактично набула право власності на земельні ділянки, але отримати правовстановлюючого документу за життя не встигла, тому підстав для припинення права власності або його не визнання в розумінні норм цивільного законодавства, а також не включення земельної ділянки до складу спадщини відсутні.
Суд, з врахуванням встановлених обставин та досліджених доказів приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 про визнання за ним права приватної власності на земельні ділянки площею 0.2500 га та 0.7873 га, які розташовані в АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання щодо судових витрат вирішується судом відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 392, 1216, 1217, 1218, 1222, 1223, 1233-1236, 1268, 1269, 1270, 1297 ЦК України, статтями 57, 60, 64, 88, 174, 213- 215, 292, 294, 296 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Мусійківської сільської ради Іванківського району Київської області, третя особа Управління Держземагенства у Іванківському районі Київської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0.2500 га (кадастровий номер НОМЕР_2), цільове призначення - для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та на земельну ділянку площею 0.7873 га (кадастровий номер НОМЕР_1), цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, які розташовані в АДРЕСА_1 (п'ятнадцять).
Стягнути з Мусійківської сільської ради Іванківського району Київської області (код 04358075) на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1007 (одна тисяча сім) гривень 27 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя А.А. Корчков
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2015 |
Оприлюднено | 11.06.2015 |
Номер документу | 43776815 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Корчков А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні