Постанова
від 24.04.2015 по справі 826/2854/15
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 квітня 2015 року № 826/2854/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський», Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром», Приватне акціонерне товариство «Вітряний парк Очаківський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль», Товариства з обмеженою відповідальністю «Соларенегро» до треті особиНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Державне підприємство «Енергоринок», Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Віндкрафт Україна», Товариство з обмеженою відповідальністю Вінд Пауер», Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром», Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Краснодонський», Приватне акціонерне товариство «Вітряний парк Очаківський», Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко - Оптіма», Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКФ «Лігена», Товариство з обмеженою відповідальністю «Сивашенергопром» прозобов'язання вчинити певні дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер» (далі по тексту - позивач -1) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не встановлення станом на 28.10.2014р., 27.11.2014р. та 24.12.2014р. «зеленого» тарифу позивачу - 1 на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 28 жовтня 2014 року, 27 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-1 за розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-1 за розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 листопада 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-1 за розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу - ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІНД ПАУЕР», як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, якій станом на 27 серпня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань Позивачу - ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІНД ПАУЕР», як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, якій станом на 24 вересня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу - ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІНД ПАУЕР», як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, якій станом на 28 жовтня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу - ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІНД ПАУЕР», як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року та вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, якій станом на 27 листопада 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 листопада 2014 року;

- зобов'язати відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу - ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІНД ПАУЕР», як виробнику електричної енергії з альтернативних джерел, додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 31 липня 2014 року та вартістю фактично проданої позивачем-1 за договором №9270/02 від 26 грудня 2012 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, якій станом на 24 грудня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 грудня 2014 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський» (далі по тексту - позивач -2) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІТРЯ НИЙ ПАРК ЛУТУГИНСЬКИЙ», на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахова ного згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) та Постанови НКРЕ №1421 від 02.11.12р., станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встанов лення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на вересень, жов тень, листопад, грудень 2014 року, січень 2015 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-2 на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 29 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-2 на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 30 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-2 на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 31 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-2 на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу-2 на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 31 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії, що передбачать здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу-2 додаткових коштів у різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на вересень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на Дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії, що передбачать здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу-2 додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором №№ 10383/17 від 04.04.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на жовтень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії, що передбачать здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу-2 додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на листопад 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії, що передбачать здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу-2 додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором №№ 10383/17 від 04.04.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на грудень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії, що передбачать здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу-2 додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 10383/17 від 04.04.2014 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на грудень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015 року.

Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром» (далі по тексту - позивач -3) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ВИРОБНИЧО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ «ВІТРОЕНЕРГОПРОМ», на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року), станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики з комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на вересень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на жовтень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на листопад 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на грудень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на грудень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 24 грудня 2014 року.

Приватне акціонерне товариство «Вітряний парк Очаківський» (далі по тексту - позивач -4) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ВІТРЯНИЙ ПАРК ОЧАКІВСЬКИЙ», на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року), станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором № 8017/02 від 25.01.2012р., у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором № 8017/02 від 25.01.2012р., у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на вересень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський» (далі по тексту - позивач -5) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІТРЯНИЙ ПАРК НОВОАЗОВСКИЙ», на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року), станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу позивачу на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до алгоритму перерахування коштів з поточного рахунку із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії України, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» перерахувань позивачу додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої позивачем за договором №7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої позивачем за договором №7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який на вересень 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець» (далі по тексту - позивач -6) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру (Зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТРОСТЯНЕЦЬ" (ідентифікаційний код: 37663470) за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9388/02 від 29.01.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль» (далі по тексту - позивач -7) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЕНЕРГОРИНОК» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕНДЖИ ТОМАШПІЛЬ" (ідентифікаційний код: 37248921) за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 9862/09 від 20.08.2013 року в січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Соларенегро» (далі по тексту - позивач -8) звернулось з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідача) з наступними позовними вимогами:

- визнання протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «СОЛАРЕНЕРГО» (37744753) на вересень, жовтень, листопад, грудень 2014 року, відповідно до ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» та Постанови НКРЕ №1421 від 02.11.12р.;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «СОЛАРЕНЕРГО» (37744753) на вересень, жовтень, листопад, грудень 2014 року , відповідно до ст. 17 1 Закон України «Про електроенергетику» та Постанови НКРЕ №1421 від 02.11.12р.;

- зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Правил Оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення ДП «Енергоринок» на користь ТОВ «СОЛАРЕНЕРГО» (37744753) недоотриману різницю в сумі 3 856 151 грн. з ПДВ за продану електроенергію.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що відповідачем допущено бездіяльність стосовно не розгляду питання затвердження розміру "зеленого" тарифу для позивачів, що порушує гарантовані державою права позивачів на застосування "зеленого" тарифу у розмірах перерахованих відповідно до законодавства, на отримання розрахунків за вироблену електроенергію з альтернативних джерел на підставі "зеленого" тарифу, перерахованого відповідно до вимог законодавства та призводить до недоотримання позивачами повної оплати за вироблену електричну енергії з альтернативних джерел за період вересень - грудень 2014 року та січень 2015 року у зв'язку з не переглядом "зеленого" тарифу.

Представник відповідача проти позову заперечував, вважає необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню та зазначив, що у зв'язку зі зміною офіційного курсу євро, до закінчення дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії Комісією не здійснено перегляду рівня "зелених" тарифів, зокрема, беручи до уваги положення розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 764-р та від 01.10.2014 р. № 915-р. Крім того, представник відповідача зазначив, що Комісія не наділена повноваженнями вносити зміни до Правил Оптового ринку електричної енергії, а тому, в силу статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні підстави для задоволення позову.

Треті особи - 1, 2 проти позовних вимог заперечили.

Треті особи - 3 - 11 позовні вимоги підтримали.

В судовому засіданні 20.04.2015р. суд по справі перейшов в письмове провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

І. ТОВ "Вінд Пауер" є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288047, виданої Комісією.

Постановою Комісії № 1632 від 13 грудня 2012 року затверджено ТОВ "Вінд Пауер" "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №9270/02 на продаж електроенергії від 26.12.2012 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ "Вінд Пауер") зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-1 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 липня 2014 року по 31 січня 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

ІІ. ТОВ «Вітряний парк Лутугинський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензіями серії АЕ № 194849 та серії АЕ №288046, виданими Комісією.

Постановою Комісії № 189 від 27 лютого 2014 року затверджено ТОВ «Вітряний парк Лутугинський» "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №10383/14 на продаж електроенергії від 04.04.2014 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Вітряний парк Лутугинський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-2, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-2 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

ІІІ. Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288038, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 589 від 23 липня 2009 року затверджено позивачу-3 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №5745/01 на продаж електроенергії від 27.10.2009 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (Виробничо-енергетичне об'єднання «Вітроенергопром») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що тариф на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, затверджується Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-3, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД в розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до п. 2.3 та фактичних обсягів електроенергії, купленої ДПЕ у ВАД.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-3 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

ІV. ПАТ «Вітряний парк Очаківський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288233, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 85 від 23 грудня 2011 року затверджено позивачу-4 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №8017/02 на продаж електроенергії від 25.01.2012 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ПАТ «Вітряний парк Очаківський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 2.1 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-4, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-4 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

V. ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288039, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 990 від 09 червня 2011 року затверджено позивачу-5 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №7074/04 на продаж електроенергії від 09.06.2011 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Вітряний парк Новоазовський») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що тариф на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, затверджується Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-5, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 2,1 * 0,05385 = 0,1131 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД в розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до п. 2.3 та фактичних обсягів електроенергії, купленої ДПЕ у ВАД.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-5 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

VІ. ТОВ «Ренджи Тростянець» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 288219, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1825 від 27 грудня 2012 року затверджено позивачу-6 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №9388/02 на продаж електроенергії від 29.01.2013 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Ренджи Тростянець») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 4,8 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-6, як виробника електричної енергії з енергії вітру для першої черги фотогальванічної електростанції становить - 731,95коп/кВт год; для першого пускового комплексу другої черги фотогальванічної електростанції - 533,71 коп/кВт год.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-6 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

VІІ. ТОВ «Ренджи Томашпіль» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 194843, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1116 від 15 серпня 2013 року затверджено позивачу-7 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №9862/09 на продаж електроенергії від 20.08.2013 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Ренджи Томашпіль») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 3,5 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-7, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 0, 5846грн./кВт год./10,85546 грн./євро х 1,8 х 3,5 = 0,339255 євро/кВт год.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-7 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

VІІІ. ТОВ «Соларенерго» є членом ринку електроенергії та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що підтверджується Ліцензією серії АЕ № 194740, виданою Комісією.

Постановою Комісії № 1418 від 01 листопада 2012 року затверджено позивачу-8 "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 року.

З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, Комісією погоджено договір №9603/09 на продаж електроенергії від 31.05.2013 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок".

Згідно п. 1.1 даного Договору ВАД (ТОВ «Соларенерго») зобов'язується продавати, а ДПЕ (ДП "Енергоринок") зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.

Пунктом 2.3 Договору визначено, що НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 4,8 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).

Розмір фіксованого мінімального "зеленого" тарифу для позивача-8, як виробника електричної енергії з енергії вітру, складає: - 0,05385 * 1,8 = 0,465264 євро/кВт*г.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.

Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач-8 зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року, в 2015 році перегляд відбувся 31 січня 2015 року. З 31 вересня 2014 року по 31 січень 2015 року «зелений» тариф не переглядався. Постановою Комісії №1072 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію" від 31.07.2014 року був перерахований "зелений" тариф на серпень 2014 року. З вересня по грудень 2014 року та січень 2015 року відповідач не перераховує "зелений" тариф відповідно до вимог ст. 17-1 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 1.4. -1.7. Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Комісії №1421 від 02.11.2012 року.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про не обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці визначає Закон України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 року № 575/97-ВР, який регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Державне управління в електроенергетиці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в електроенергетичному комплексі (ст.8 Закону України "Про електроенергетику").

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про електроенергетику", державне регулювання діяльності в електроенергетиці Державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом формування тарифної політики відповідно до законодавства, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики та інших учасників ринку електричної енергії та встановлення відповідальності за порушення умов і правил здійснення ними діяльності в електроенергетиці та на ринку електричної енергії.

Як встановлено судом, відповідно до вказаних вище ліцензій позивачі здійснюють виробництво електричної енергії.

Позивачі виробляють електричну енергію з альтернативних джерел з використанням енергії вітру на збудованій вітроелектростанції потужністю 200 МВт - Ботієвській ВЕС - позивач -1; потужністю 25 МВт - позивач -2; потужністю - 30,53 МВт - позивач-3; потужністю 37,5МВт та 12,5 МВт - позивач -4; потужністю 57,50 МВт - позивач -5; перша черга фотогальванічної електростанції встановлена потужністю 1 374,45 кВт на території Глибочанської сільради та перший пусковий комплекс другої черги фотогальванічної електростанції встановлено потужністю 2 500 кВт на території Глибанської сільради - позивач-6; фотогальванічна електростанція встановлена потужністю 4 500 кВт на території Гнатківської сільради - позивач-7; потужністю 9,8 МВт - позивач-8.

На підставі вказаних вище ліцензій, з метою здійснення продажу електроенергії, між позивачами та ДП "Енергоринок" укладені вказані вище договори, згідно умов яких позивачі зобов'язуються продавати, а ДП "Енергоринок" зобов'язується купувати електроенергію, вироблену позивачами та здійснювати її оплату відповідно до умов Договору.

Відповідно до умов вказаних Договорів, позивачі зобов'язуються продавати, а ДП "Енергоринок" зобов'язується купувати вироблену електроенергію в точках поставки - на межі балансової належності електричних мереж, що визначені в актах розмежування балансової належності електричних мереж.

Величина тарифу на електроенергію, яку продають позивачі ДП "Енергоринок", не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу для позивачів установлюються шляхом перерахування в євро величини "зеленого" тарифу, розрахованого відповідно до положень вказаних Договорів.

У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.

Вказаними вище Договорами на купівлю-продаж електроенергії встановлена величина тарифу.

В судовому засіданні представники позивачів повідомили, що вони отримали лише частину коштів від виробленої електроенергії з альтернативних джерел.

У зв'язку з тим, що НКРЕКП не перераховано «зелений» тариф на кожний розрахунковий місяць за встановленою формулою та на підставі курсу євро, офіційно встановленого Національним банком України станом на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на розрахунковий місяць, на думку позивачів це призвело до не отримання ними повної оплати за вироблену електроенергію.

На думку суду позивачі фактично просять втрутитись в господарські відносини між ними та ДП «Енергоринок».

Отже, звертаючись з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, позивачі фактично просять надати оцінку умовам Договорів про купівлю-продаж електроенергії та порядку їх виконання.

Частиною 2 ст. 3 ГК України встановлено, що господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.

Статтею 42 ГК України передбачено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Позивачам було відомо, що розрахунки за поставлену електроенергію провадитимуться за заниженими цінами, а тому мали можливість відмовитися від постачання електроенергії за ціною нижчою ніж указано в Договорі (менше за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу).

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною третьою статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах.

Спосіб захисту у сфері публічно-правових відносин визначає позивач та згідно з частиною третьою статті 105 КАС України позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, утриматися від вчинення певних дій, виконати зупинену чи не вчинену дію тощо.

Враховуючи викладене, визначений позивачами спосіб відновлення порушеного права (визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання прийняти рішення), не є належним способом захисту порушених прав.

Юрисдикція адміністративних судів відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень, зокрема щодо оскарження його дій та бездіяльності. Проте ця норма має застосовуватися з урахуванням положень Господарського процесуального кодексу України стосовно юрисдикції судів.

Отже, аналізуючи наведене, суд дійшов висновку, що позивачами при зверненні до суду обрано неналежний спосіб захисту порушених прав.

За таких обставин, підстави для задоволення позову відсутні.

Згідно ч.1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю «Вінд Пауер», Товариству з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Лутугинський», Виробничо-енергетичному об'єднанню «Вітроенергопром», Приватному акціонерному товариству «Вітряний парк Очаківський», Товариству з обмеженою відповідальністю «Вітряний парк Новоазовський», Товариству з обмеженою відповідальністю «Ренджи Тростянець», Товариству з обмеженою відповідальністю «Ренджи Томашпіль», Товариству з обмеженою відповідальністю «Соларенегро» відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя В.В. Амельохін

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.04.2015
Оприлюднено05.05.2015
Номер документу43790468
СудочинствоАдміністративне