Ухвала
від 28.04.2015 по справі 911/1821/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну 16тел. 235-24-26


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви без розгляду

"28" квітня 2015 р. Справа № 911/1821/15

Суддя О.В.Конюх , розглянувши позовні матеріали

за позовом фізичної особи-підприємця Мороза Геннадія Сергійовича (юридична адреса: 49019, м. Дніпропетровськ, пров. Гребьонкіна, буд. 17, поштова адреса: 49023, м. Дніпропетровськ, пр. Воронцова, буд. 17, ідентифікаційний номер 2889311396)

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Трейдагропостач-61» (08205, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Центральна, буд. 6-А, ідентифікаційний код 36229943)

про стягнення 121 394,54 грн.

ВСТАНОВИВ:

позивач - фізична особа-підприємець Мороз Геннадій Сергійович, м. Дніпропетровськ, звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 31.03.2015р. до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «Трейдагропостач-61», м. Ірпінь, в якому просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості за Договором поставки від 16.09.2014р. №16/09/14-1 у розмірі 121 394,54 грн. та витрати по сплаті судового збору в сумі 2 427,89 грн.

Згідно із пунктами 3, 6 частини першої ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми та до позовної заяви не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до вимог пункту 5 частини другої ст. 54 ГК України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюются; законодавство, на підставі якого подається позов, документи, що підтверджують за громадянином статус фізичної особи - підприємця . Згідно до ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.

По-перше, в порушення зазначених норм закону, позивачем не подано документи, що підтверджують за позивачем статус фізичної особи - підприємця.

По-друге, додані до позову документи (договір, акт звірки, накладні, банківські виписки) подані позивачем в незасвідчених ксерокопіях, які не приймаються судом в якості належних та допустимих доказів.

Відповідно до роз'яснень Пленуму Вищого господарського суду України, викладених в пункті 2.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України першою інстанцією», копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог. У разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги у вирішенні спору. Подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності).

Таким чином, позовна заява не містить доказів, що підтверджують позов, що є підставою для повернення позовної заяви без розгляду на підставі пункту 3 частини першої ст. 63 ГПК України.

Відповідно до вимог частини першої ст. 56 ГПК України позивач зобов'язаний при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів листом з описом вкладення. Відповідно до пункту 2 частини першої ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За змістом частини другої ст. 34 ГПК України єдиним належним доказом направлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення, з зазначенням адреси і найменуванням адресата та заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до заяви.

До позовної заяви фізичної особи-підприємця Мороза Геннадія Сергійовича замість оригіналу додано ксерокопію опису вкладення у цінний лист від 17.04.2015р. Як вбачається із зазначеного опису, позивачем було надіслано відповідачу: оригінал квитанції про сплату судового збору та копії довіреності, договору, акту звірки, видаткових накладних та банківських виписок, проте відсутні докази надсилання відповідачу власне позовної заяви .

Таким чином, додана позивачем до позовних матеріалів не засвідчена копія опису вкладення у цінний лист, з якої взагалі не вбачається, що відповідачу була надіслана позовна заява, не може бути прийнята судом в якості належного та допустимого доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви з додатками.

Відповідно до вищевикладеного, суд робить висновок про те, що позивачем - фізичною особою-підприємцем Морозом Геннадієм Сергійовичем не подано належних та допустимих доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, що є підставою для повернення позовної заяви без розгляду на підставі пункту 6 частини першої статті 63 ГПК України.

Враховуючи вищевикладене та керуючись пунктами 3, 6 частини першої, частиною третьою статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву від 31.03.2015р. фізичної особи-підприємця Мороза Геннадія Сергійовича разом з доданими до неї матеріалами (всього на 19 аркушах, в тому числі оригінал платіжного доручення від 31.03.2015р. №850 та поштового конверту, в якому надійшли матеріали позовної заяви) повернути заявнику без розгляду .

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя О.В. Конюх

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.04.2015
Оприлюднено07.05.2015
Номер документу43841369
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1821/15

Ухвала від 28.04.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні