Рішення
від 29.04.2015 по справі 904/1765/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29.04.15р. Справа № 904/1765/15

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Импекс Л", (м. Запоріжжя)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Італійська Сушка", (м. Дніпропетровськ)

про стягнення 13 343,66 грн.

Суддя Дубінін І.Ю.

Представники:

Від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Импекс Л" (далі-позивач) звернулося до господарського суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Італійська Сушка" (далі-відповідач) про стягнення 13 343,66 грн.

Сума позову складається з суми основного боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором поставки № 171 від 28.10.2014р., в частині повного та своєчасного розрахунку за поставлений товар.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Импекс Л" 19.03.15р. надало до суду оригінал витягу з Держреєстру на відповідача.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 20279113 станом 18.03.2015 року юридичне місцезнаходження відповідача (Товариство з обмеженою відповідальністю "Импекс Л") - 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, Жовтневий район, вул. Набережна Перемоги, буд. 31-Д - куди і направлялись ухвали суду.

Представником позивача 02.04.2015р. подано бухгалтерську довідку № 25, в якій зазначено, що станом на 02.04.15р. заборгованість відповідача перед позивачем за договором поставки № 171 від 28.10.14р. становить у сумі 13 343,66 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, але надіслав до суду клопотання, в кому просить суд розглядати справу за його відсутністю, згідно доказів, які знаходяться у матеріалах справи.

Відповідач тричі у судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані судом документи не надав, причину неявки суду не повідомив, але був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання.

За таких обставин господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.

Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

При цьому, суд вважає достатніми матеріали справи для слухання справи у відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

28 жовтня 2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Італійська Сушка", як покупець та Товариством з обмеженою відповідальністю "Імпекс Л", як продавець, було укладено договір поставки № 171, відповідно до якого продавець здійснювало постачання продуктів харчування та сировини для виробництва продуктів харчування. Строк дії даного договору складав до 31 грудня 2014 року.

01 січня 2015 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Італійська Сушка", як покупець та Товариством з обмеженою відповідальністю "Імпекс Л", як продавець, було укладено новий договір поставки № 11.

Згідно п. 1.1. договору, по цьому договору постачальник зобов'язується поставити (передати у власність) покупцеві товар, а покупець прийняти і оплатити його на умовах, визначених цим договором.

Кількість поставленого товару, ціна за одиницю товару, асортимент вказується в накладній, складеної постачальником на підставі заявки покупця за цінами, що діють на дату поставки замовлених товару (п. 2.1. договору).

Відповідно до п. 2.1.1. договору, покупець зобов'язаний попередньо направити постачальнику заявку на поставку товару за допомогою факсимільного або електронного зв'язку, у випадку її відсутності - телефонограмою, в якій вказати:

а) юридична назва фірми;

б) асортимент товару, що замовляється;

в) кількість товару по кожній позиції асортиментного ряду;

г) терміни та адресу поставки.

Пунктом 2.5. договору встановлено, що право власності на товар переходить від постачальника к покупцеві при передачі товару, що засвідчується підписом, печаткою або штампом покупця на видаткової накладної.

Покупець зобов'язаний здійснити оплату за отриманий від постачальника товар протягом 14 календарних днів з дня отримання товару від постачальника. Всі наступні поставки товару постачальником будуть здійснюватися тільки після повного погашення простроченої заборгованості покупця за попередню поставку згідно умов цього договору (п. 3.1. договору).

Покупець проводить оплату за отриманий від постачальника товар, шляхом безготівкового перерахування коштів на розрахунковий розрахунок постачальника, зазначений в рахунку фактурі, при цьому постачальник зобов'язаний письмово інформувати покупця про зміну своїх банківських реквізитів (п. 3.2. договору).

Позивач зазначає, що на протязі 2014 року та в продовж 2015 року до 02.02.2015 року відповідач неодноразово приймав товар від позивача, претензій щодо кількості, асортименту та якості товару не висував.

10 лютого 2015 року між сторонами був підписаний акт звірки взаємних розрахунків (а.с. 41), згідно якого заборгованість покупця станом на 10.02.15р. становила у розмірі 25 584,46 грн.

Відповідач після підпису вищевказаного акту звірки 11 лютого 2015 року повернув частину отриманого від Товариства з обмеженою відповідальністю "Импекс Л" товару на загальну суму 9 775,80 грн. та 19 лютого 2015 року зробив оплату на суму 1 000,00 грн.

20 лютого 2015 року відповідач також повернув частину отриманого від Товариства з обмеженою відповідальність "Импекс Л" товару на загальну суму 1 465,00 грн.

Таким чином, на час подання позову, а саме: 04 березня 2015 року, заборгованість відповідача складає у сумі 13 343,66 грн.

Позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням погасити свою заборгованість перед Товариством з обмеженою відповідальність "Импекс Л", однак на даний час заборгованість так і не погашена, що змусило позивача звернутись з даним позовом до суду.

На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за отриманий товар у сумі 13 343,66 грн.

Доказів виконання по оплаті за договором поставки № 11 від 01.01.2015р. у сумі 13 343,66 грн. на момент розгляду спору відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.

Приймаючи рішення господарський суд виходить із наступного.

Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).

Частиною 6 ст. 265 Господарського кодексу України встановлено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений строк оплати товару.

Згідно зі ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння змiна його умов не допускається, якщо iнше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, iнших актiв цивiльного законодавства. Якщо у зобов'язаннi встановлений строк (термiн) його виконання, то воно пiдлягає виконанню у цей строк (термiн).

Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).

Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

При викладених обставинах вимогу позивача щодо стягнення суми боргу за поставлений товар у розмірі 13 343,66 грн. слід визнати обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.

Викладене є підставою для задоволення позовних вимог у повному обсязі. Судові витрати по справі слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 599, 610, 611, 612, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 193, 218 Господарського кодексу України, ст. 49, ст. 75, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Італійська Сушка" (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 31-Д; код ЄДРПОУ 38530203) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Импекс Л" (69037, м. Запоріжжя, вул. Миру, 2; код ЄДРПОУ 22133368) - 13 343 (тринадцять тисяч триста сорок три) грн. 66 коп. основного боргу, 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 30.04.15р.

Суддя І.Ю. Дубінін

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення29.04.2015
Оприлюднено08.05.2015
Номер документу43876971
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1765/15

Рішення від 29.04.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дубінін Ігор Юрійович

Ухвала від 02.04.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дубінін Ігор Юрійович

Ухвала від 19.03.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дубінін Ігор Юрійович

Ухвала від 05.03.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дубінін Ігор Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні