МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
20 квітня 2015 року Справа № 814/944/15
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Лісовської Н.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомДПІ у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській обл., вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030
доприватного виробничого підприємства "Санда-Юг", вул. Інженерна, 19, кв. 6, м. Миколаїв, 54001 пронакладення арешту на кошти, що знаходяться в банку, В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області звернулася з адміністративним позовом до приватного виробничого підприємства "Санда-Юг" про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, для забезпечення податкового боргу відповідача в сумі 18987,65 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач має узгоджену заборгованість перед бюджетом, але в нього відсутнє майно, що може бути джерелом погашення боргу.
Представник позивача подав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Згідно ст. 128 ч. 4 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Податковий борг відповідача складає 18586,65 грн., що підтверджено податковою декларацією, податковою вимогою та розрахунком позивача.
Як слідує з листа відділення УДАІ від 12.02.2015 р. № 584 та інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 14.02.2015 р. у відповідача відсутнє майно, яке може бути джерелом погашення боргу.
Підпунктом 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Як слідує з наведеної норми, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення.
Пунктом 94.6 ст. 94 ПК України встановлено, що арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність передумов для накладення арешту на кошти відповідача, а тому позов підлягає задоволенню. В адміністративному позові позивач навів перелік рахунків, на які просить накласти арешт, однак їх зазначення в резолютивній частині постанови звужує права позивача, оскільки відповідач може відкрити нові рахунки, на які дія постанови розповсюджуватися не буде.
Крім того, з позову та матеріалів справи вбачається, що борг відповідача складає 18586,65 грн., у той час як в прохальній частині позову позивач зазначив 18987,65 грн. Доказів збільшення боргу суду не надано, у зв'язку з чим вимоги підлягають задоволенню в частині накладення арешту на кошти відповідача в сумі 18586,65 грн.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Судові витрати у справі відсутні, оскільки на підставі ст. 5 п. 21 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від його сплати.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, приватного виробничого підприємства "Санда-Юг" (вул. Інженерна, 19, кв. 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 23409660) на суму 18586,65 грн.
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає чинності з моменту закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного Адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Н. В. Лісовська
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2015 |
Оприлюднено | 08.05.2015 |
Номер документу | 43881260 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Лісовська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні