Ухвала
від 30.04.2015 по справі 910/9920/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

30.04.2015Справа № 910/9920/15

Суддя Селівон А.М., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сканді"

до Оболонської РДА у м.Києві

про про визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сканді» подано позов до Оболонської РДА у м. Києві про визнання права власності.

Згідно п. 5 ч.2 ст.54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист.

Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи мають право звертатися до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Стаття ст. 15 Цивільного кодексу України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. За загальним правилом у разі порушення цивільного права чи інтересу у потерпілої особи виникає право на застосування конкретного способу захисту, який залежить від виду порушення та від наявності чи відсутності між сторонами зобов'язальних правовідносин.

Вважаючи свої права порушеними, позивач зобов'язаний обрати спосіб захисту порушеного права, що відповідає вказаним нормам.

Згідно із ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди вирішують господарські спори в порядку позовного провадження.

Суд зазначає, що позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб'єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі. Предмет позову - це певна матеріально - правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними зокрема, ст.16 Цивільного кодексу України та ст.20 Господарського кодексу України. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.

Суд вважає за необхідне вказати на те, що предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов'язання утриматись від їх вчинення.

Натомість, як встановлено зі змісту поданих позовних матеріалів, в позовній заяві б/н від 17.04.15 р. позивачем зазначено про проведення товариством внутрішньої реконструкції приміщень за адресою м. Київ, вул. Богатирська, 2а, частина з яких здійснена відповідно отриманого дозволу Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва.

При цьому з вказаної позовної заяви не вбачається зміст позовних вимог до відповідача – Оболонської РДА у м. Києві, наявні тільки вимоги про прийняття позовної зави до розгляду та її задоволення судом.

Крім того, відсутнє посилання на докази в обґрунтування позовних вимог, які мали б бути визначені позивачем і на які є посилання в найменуванні позовної заяви, а саме «про визнання права власності».

Отже, визначити позовні вимоги позивача, а саме предмет та конкретні обставини, що стали підставою для звернення позивача до суду, з метою правильного вирішення господарського спору не виявляється можливим.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи – платника податків за його наявності.

В порушення вказаної норми позивачем в позовній заяві б/н від 17.04.15 р. не зазначено ідентифікаційного коду відповідача – Оболонської РДА у м. Києві.

При цьому, посилання на установчі документи, можливі зміни до них, офіційні документи та відповідні довідки (витяги) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо офіційно зареєстрованого у єдиному державному реєстрі найменування відповідача, його організаційно - правової форми та ідентифікаційного коду в позові відсутні, як і не додавались позивачем вказані документи до позову.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

У відповідності до п.3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п. 3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України.

Позивачу роз'яснюється, що відповідно до ч.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

          Позовну заяву і додані до неї документи повернути позивачу без розгляду.

Додаток: на 8 арк.

          Суддя Селівон А.М.                                                                       

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.04.2015
Оприлюднено12.05.2015
Номер документу43962582
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9920/15

Ухвала від 13.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 30.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Селівон А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні