Рішення
від 05.02.2007 по справі 14/18-пд-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/18-ПД-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

05.02.2007                                                                Справа №  14/18-ПД-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Гридасова Ю.В. при секретарі Вецало М.В., розглянув у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Постачтехкомплект", м. Херсон,

до Херсонської міської Ради, м. Херсон,  

про визнання договору дійсним та визнання права власності,

за участю представників

позивача: Долгополов О.В., представник, дов. від 11.12.2006р.,

відповідача:  Мороз А.І., нач. ю/в, дов. № 9-62-9/21 від 28.11.2006р.

Позивач у позовній заяві, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просить визнати дійсним Договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2, кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062 вартістю 549240грн.00коп. без ПДВ, який укладений між ТПВ "Постачтехкомплект", як .покупцем, і Херсонською міською радою, як продавцем, від 17.04.06 р. Визнати за ТПВ "Постачтехкомплект" право власності на земельну ділянку площею 0.3461 га. розташовану за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2, кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062, посилаючись на положення ст. ст. 128, 158 ЗК України, ст. ст. 220, 334 ЦК України.

Представник позивача на засіданні суду підтримав вимоги, викладені у позовній заяві, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог.

Представник відповідача в ході судового засідання заперечував проти позовних вимог, відповідно до відзиву на позовну заяву, посилаючись на наступні обставини.

Відповідно до положень ст. ст. 626, 627 Цивільного кодексу України (ЦК) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обоє 'язків. Відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Аналіз інших норм ЦК України, які стосуються загальних умов укладення договорів, доводить, що вони досить детально визначають порядок укладення договорів та умови їх чинності.

Так, слід зазначити, що у відповідності до ст. 628 ЦК зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК).

Херсонською міською радою заперечується укладення договору купівлі продажу земельної ділянки площею 0, 3461 га., розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностудентська, 2 та наголошується на тому, що з цього приводу відсутнє будь-яке визначення та погодження істотних умов договору.

Цивільним кодексом України встановлено положення у відповідності до яких договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Одночасно, зазначено, що договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною (ст. 638 ЦК). При цьому, істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Ціна, як істотна умова, в договорі встановлюється за домовленістю сторін (ст. 632 ЦК). Зокрема, також відповідно до ч. 3 ст. 180 ГК України, при укладенні господарського договору сторони зобов'язанні у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Частина 4 вказаної статті визначає, що умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування, а також вимоги до якості. Більш того, згідно з ч. 8 вказаної статті, у разі, якщо сторони не дійшли згоди щодо всіх істотних умов   господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся).

Отже, виходячи із змісту обґрунтувань позову, Відповідач вважає за необхідне зауважити на тому, що Позивачем не тільки проігноровано вище наведені вимоги законодавства, котрі визначають поняття укладення договору та його природу, але й нормативні положення котрі складають вимоги до ціни предмету договору, питання про який порушив позивач, а саме згідно до ст. 128 Земельного кодексу України вартість земельної ділянки визначається на підставі її грошової та експертної оцінки, яка проводиться за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Одночасно з цим, Закон України "Про оцінку земель" у ст. 1 зазначає, що вартість земельної ділянки це еквівалент цінності земельної ділянки, виражений у ймовірній сумі грошей, яку може отримати продавець; ціна земельної ділянки - фактична сума грошей, сплачена за перехід прав на земельну ділянку або на подібну до неї земельну ділянку від продавця до покупця.

Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 р. N 1531 якою затверджено Методику експертної грошової оцінки земельних ділянок встановлено, що експертна грошова оцінка, на результати якої посилається позивач, як на підтвердження узгодженості питання ціни договору, передбачає визначення ринкової (імовірної ціни продажу на ринку) або іншого виду вартості об'єкта оцінки (заставна, страхова, для бухгалтерського обліку тощо), за яку він може бути проданий (придбаний) або іншим чином відчужений на дату оцінки відповідно до умов угоди.

Таким чином, результати експертної грошової оцінки є лише приблизним визначенням ціни продажу земельної ділянки, яка не може бути нижчою ніж встановленої такою оцінкою, що в свою чергу, виключає можливість розцінювати останню як вже встановлену Херсонською міською радою ціну конкретної земельної ділянки як істотну умову договору купівлі продажу.

Не дозволяють, на думку Відповідача, розцінювати пред'явлені позивачем вимоги, як обґрунтовані нормами чинного законодавства і положення ст. 640 ЦК, у відповідності з якими договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції (ст. 640 ЦК). Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною (642 ЦК).

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу, від імені якого це право здійснюють органи державної влади і органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією, іншими законодавчими актами України.

Стаття 12 Земельного кодексу України зазначає, на тому що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, в тому числі передача земельних ділянок комунальної власності громадянам та юридичним особам відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України, землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.

За змістом ст. 127 Земельного кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності громадянам та юридичним особам, які мають право на набуття земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього кодексу.

Згідно зі ч. 2 ст. 14 Конституції України право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради з доданням до неї передбачених п. 2 ст. 128 Земельного кодексу України документів.

Відповідний орган (в даному випадку Херсонська міська рада) розглядає заяву і приймає рішення про продаж земельної ділянки.

У разі позитивного розгляду заяви, рішення про продаж земельної ділянки є підставою для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Згідно ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Таким чином, вирішення питань про передачу землі у власність є виключним правом ради як суб'єкта права власності на землю.

Відповідно до ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради. Таким чином, вирішення питання стосовно продажу земельних ділянок і прийняття з цього приводу відповідних рішень повинно проводитися тільки на пленарному засіданні ради, тобто на її сесії, як колегіального органу.

Проте, на думку Відповідача, слід зазначити про те, що Херсонською міською радою, як можливим продавцем земельної ділянки комунальної форми власності, ніяких рішень стосовно продажу позивачу спірної земельної ділянки не приймалося, що в свою чергу, згідно ст. ст. 26, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повністю виключає можливість направлення позивачу з цього приводу листів, що могли бути розцінені останнім як прийняття пропозиції щодо продажу землі. Також, не було жодних дій з боку Херсонської міської ради, які могли б свідчити про вчинення нею дій відповідно до вказаних у пропозиції умов договору, які засвідчували її бажання укласти договір.

З цього приводу, звертають на себе увагу і положення ст. 648 ЦК, які, на думку Відповідача, повністю проігноровані позивачем, але за змістом яких договір купівлі продажу земельної ділянки комунальної форми власності може виникнути лише на підставі відповідного правового акта органу місцевого самоврядування - Херсонської міської ради, обов'язкового для сторін, і зміст повинен повністю відповідати такому акту.

Як свідчить аналіз вищенаведених положень цивільного законодавства, Господарського кодексу України, досягнення згоди з усіх істотних умов договору є обов'язковим для визнання договору укладеним, адже це, на думку Відповідача, насамперед обумовлено самою юридичною природою поняття договору як взаємної домовленості сторін (в даному випадку позивачем та Херсонською міською радою), спрямованої на встановлення, зміну та припинення цивільних прав і обов'язків. Відсутність згоди щодо істотних умов договору вказує на відсутність підстав вважати договір укладеним.

Відтак, на думку Відповідача, обставини справи свідчать про те, що сторони не дійшли згоди, що необхідна для набрання юридичної сили угодою та яка надала б можливість розглядати її дійсність, адже слід враховувати, що у випадках спірних відносин повністю відсутні такі конструктивні елементи, як згода сторін, визначення ціни, т.і. Все це свідчить про відсутність договору який можливо було б визнати дійсним і лише підтверджує бажання покупця укласти таку угоду.

Як відомо, судова практика, в тому числі Верховного Суду України, склалася так, що договір, у якому відсутні узгодженні сторонами істотні умови, вважається неукладеним і не може бути предметом вимог про визнання договору дійсним або недійсним. В даному випадку, оцінка фактичних обставин справи, дозволяє дійти висновку, що договір взагалі не відбувся, а тому, Відповідач вважає, що це не дозволяє визнати дійсним договір купівлі продажу, адже останнього не існує. Так, матеріали справи свідчать, що сторонами не взято на себе зобов'язання (договір не підписано сторонами, не виконується та сторони не вчинили дій, що свідчать про прийняття його до виконання).

Окремої уваги, на думку Відповідача, потребує і застосування у даному випадку положень ст. 116 Земельного кодексу України у відповідності до якої надання у користування земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим Кодексом.

В даному ж випадку, земельна ділянка, яка знаходиться під об'єктом, котрий придбано Позивачем у Херсонського морського торговельного порту (договір купівлі продажу від 20.05.04 № 1082), знаходиться у користуванні останнього на підставі рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради депутатів трудящихся № 694 від 04.06.50 року. Втім, як свідчить лист Херсонського морського торговельного порту зазначена особа висловлюється проти продажу спірної земельної ділянки.

З огляду на викладене, Відповідач вважає що визнання неукладеного договору дійсним, не відповідає способу захисту цивільних прав, встановлених законодавством, а тому просить розглядати позовні вимоги як такі, що підставами та законом необгрунтовані.

За згодою представників учасників судового процесу, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, що прибули в судове засідання, дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд

в с т а н о в и в :

20 травня 2004 року між державою, в особі Міністерства транспорту України, від імені якого діяв Херсонський морський торговельний порт, як Продавцем, і ТОВ "Постачтехкомплект", як Покупцем, був укладений і нотаріально посвідчений (серія ВВС № 911663) договір купівлі-продажу не житлової будівлі, яка розташована за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2. Придбані Позивачем не житлові будівлі розташовані на земельній ділянці комунальної власності площею 3461 кв. метра, яка була відведена Херсонському морському торговельному порту на підставі рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради депутатів трудящихся № 694 від 04.06.50 року. У відповідності з п. 1.3. Договору купівлі-продажу від 20 травня 2004 року, з моменту переходу права власності на предмет купівлі-продажу до Позивача перейшло також право користування тією частиною земельної ділянки, на якій він розташований, та частиною ділянки, яка необхідна для його обслуговування, а Покупець, згідно ст. 120 Земельного кодексу України, зобов'язуєтьсяся у встановленому законом порядку до 01.01.2008 року оформити право власності або право оренди на земельну ділянку.

Вказаний договір купівлі-продажу нежитлової будівлі був зареєстрований в Херсонському Державному бюро технічної інвентаризації 22.06.2004 року з видачею витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно серія СВА № 210471.

Згідно зі ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до положень ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Відповідно до вимог п. 2 ст. 377 ЦК України якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.

У відповідності з п. п. 3 та 4 ст. 334 Цивільного кодексу України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

22.06.2006 року у Позивача виникло право власності на не житлову будівлю, яка розташована за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 і, як наслідок, у відповідності зі ст. 377 ЦК України, до ТОВ "Постачтехкомплект" перейшло право користування земельною ділянкою загальною площею 3461 кв.метри, яка розташована за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2. Однак, договір оренди земельної ділянки Позивачем з власником землі не оформлявся.

Порядок продажу земельної ділянки комунальної власності регламентований ст. 128 ЗК України, відповідно до якої громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради. У заяві зазначаються бажане місце розташування земельної ділянки, цільове призначення та її розмір і додається:

а)          державний акт на право постійного користування землею або договір оренди землі;

б)          план земельної ділянки та документ про її надання у разі відсутності державного акта;

в)          свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

Враховуючи вказану вимогу ст. 128 Земельного кодексу України, 10.10.2005 року вх. № 17-1345-15, Позивач звернувся на адресу Херсонської міської Ради з заявою про придбання земельної ділянки площею 3517кв. метри з наданням усіх передбачених законодавством документів.

21.10.2005 року вих. № 17-1345-15 Відповідач повідомив Позивача про те, що заяву останнього позитивно розглянуто на засіданні постійної комісії міської ради з питань використання та відчудження об'єктів комунальної власності та регулювання земельних відносин 11.10.2005 року (протокол № 151). Для подальшого розгляду питання Позивачу було запропоновано надати низку документів, у тому числі проект землеустрою зі складанням державного акту на право власності на земельну ділянку, а також звіт про експертну оцінку земельної ділянки.

Виконуючи вимоги Відповідача, на замовлення Позивача, Херсонське Державне підприємство   геодезії,   картографії  та   кадастру   "Херсонгеоінформ"   16.03.2006   року   розробило проект землеустрою щодо відведення Позивачу у власність земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 із земель запасу Херсонської міської Ради, кадастровий номер ділянки 6510136900:25:002:0062, а також здійснено консультаційно-правовим центром "Уніком" експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка склала 549 240 гривень без ПДВ, з терміном чинності звіту один рік з дати оцінки.

Проект землеустрою, експерту оцінку, а також вичерпний перелік витребуваних документів були наданні Відповідачу.

У відповідності з п. 5 ст. 128 Земельного кодексу України підставою для відмови в продажу земельної ділянки є:

а)          неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки;

б)          виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

в)          якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності.

Таким чином, Позивачем було виконано всі вимоги діючого законодавства та Відповідача щодо отримання у власність земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 із земель запасу Херсонської міської Ради кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062.

У відповідності з п. 4 ст. 128 Земельного кодексу України особам, які подали заяви (клопотання) про придбання (купівлю) земельної ділянки, що не перебуває у їх користуванні, продаж цієї ділянки здійснюється не пізніше 30 днів після розроблення землевпорядною організацією проекту відведення земельної ділянки.

Однак, не зважаючи на вищевикладене, в порушення вимог ст. 128 Земельного кодексу України, на засіданні постійної комісії міської ради з містобудування та регулювання земельних відносин, яке відбулося 21.11.2006 року (протокол № 32), тобто з порушенням строків, передбачених п. 4 ст. 128 Земельного кодексу України, питання щодо продажу спірної земельної ділянки було відкладено для додаткового вивчення.

У відповідності з п. 6 ст. 128 ЗК України рішення Ради міської ради про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки. Договір купівлі-продажу земельної ділянки підлягає нотаріальному посвідченню (п. 7 ст. 128 Земельного кодексу України).

Одночасно, згідно з частиною 2 ст. 220 Цивільного кодексу України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

У  цьому  разі  наступне  нотаріальне  посвідчення   договору   не вимагається.

Згідно ст. 649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Згідно з частиною 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

У відповідності зі ст. 158 ЗК України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Враховуючи, що Позивачем виконано усі вимоги Земельного кодексу України щодо отримання у власність земельної ділянки, на якій розташоване належне йому на праві власності нерухоме майно, шляхом укладання договору купівлі-продажу, а Відповідач, в порушення ст. 128 ЗК України, ухиляється від укладання спірного договору у нотаріальній формі, а також те, що сторонами фактично погоджено всі істотні умови (предмет договору купівлі-продажу і його вартість), у відповідності зі ст. ст. 220, 649 ЦК України і ст. ст. 128, 158 ЗК України, у ТОВ "Постачтехкомплект" виникло право передати вказаний спір на вирішення суду і просити визнати дійсним Договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062 вартістю 549 240 гривень без ПДВ, укладений між ТОВ "Постачтехкомплект", як Покупцем і Херсонською міською радою, як Продавцем.

На часткове виконання договору від 17.04.06 р. купівлі-продажу земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062 вартістю 549 240 гривень без ПДВ позивачем, у відповідності до платіжного доручення № 48 від 02.02.07 р. сплачено на депозит нотаріуса, на користь Відповідача, 20000грн.00коп.

У відповідності зі ст. 334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили ріїненням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Таким чином, у разі визнання дійсним договору купівлі-продажу до Позивача переходить право власності на земельну ділянку площею 0.3461 га. розташовану за   адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2 кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062.

За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись  ст. ст.  82-85 Господарського процесуального кодексу України,

в и р і ш и в :

1.           Позов задовольнити.

2.           Визнати дійсним Договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0.3461 га. розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2, кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062 вартістю 549240грн.00коп. без ПДВ, який укладений між ТПВ "Постачтехкомплект", як .покупцем, і Херсонською міською радою, як продавцем, від 17.04.06 р.

3.          Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю "Постачтехкомплект", ідентифікаційний код - 30768888, адреса –73000, м. Херсон, вул. Карла Маркса, 44, право власності на земельну ділянку площею 0.3461 га. розташовану за адресою: м. Херсон, вул. Червоностуденська, 2, кадастровий номер ділянки: 6510136900:25:002:0062.

4.          Стягнути з Херсонської міської Ради, ідентифікаційний код - 26347681, адреса - будинок № 37, пр-т Ушакова, місто Херсон, р\рахунок –не відомий на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Постачтехкомплект", ідентифікаційний код –30768888, адреса –73000, м. Херсон, вул. Карла Маркса, 44, р\рахунок –не відомий, 85грн.00коп. витрат по сплаті державного мита,  118грн.00коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

   5.           Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України (вступна, описова, мотивувальна і резолютивна частини).  

         Суддя                                                                                      Ю.В. Гридасов

Дата оформлення та підписання рішення

відповідно до вимог ст. 84 Господарського

       процесуального кодексу України                                                            "12" лютого 2007 р.

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення05.02.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу439732
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/18-пд-07

Рішення від 05.02.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні