Постанова
від 12.02.2007 по справі 21/342-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/342-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"12" лютого 2007 р.                                                            Справа №21/342-А

за позовом  Державної податкової інспекції у Волочиському районі м. Волочиськ   

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Гарнишівське" с. Гарнишівка Волочиського району

про стягнення 327,83 грн.

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Державного казначейства України у Хмельницькій області м. Хмельницький  

Суддя  Огороднік К.М.                    Секретар судового засідання Гуменюк О.С.

Представники сторін:

від позивача        Петровський В.А. - за постійною довіреністю №32/10-025 від 09.01.2007р.

від відповідача    не з'явився

за участю третьої особи - Пузарецька М.В. - за довіреністю №14-14/40 від 09.01.2007р.

Позивач  звернувся з позовом про стягнення з відповідача на користь Державного бюджету України 327,83 грн. розстроченої фінансової допомоги, яку згідно графіка відповідач повинен був погасити в червні-грудні 2006 року. Заявлені позовні вимоги обґрунтовані обставинами, викладеними у позовній заяві та доданими до неї документами.

Представники позивача та третьої особи в судовому засіданні підтримали заявлені позовні вимоги та наполягають на їх задоволенні.

Відповідач в судове засідання не з'явився, представника для участі під час розгляду справи не направив, своїми процесуальними правами не скористався, позовні вимоги за суттю та розміром не оспорив. Однак, судом враховується, що кореспонденція відповідачу направлялась на його юридичну адресу та йому вручена, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення

Розглядом наявних в справі матеріалів судом встановлено наступне:

28.10.1997р. між Відділенням Державного казначейства у Волочиському районі та відповідачем укладено договір № 36 про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 років. За умовами вказаного договору відділення державного казначейства зобов'язалось надати сільськогосподарському товаровиробнику фінансову допомогу в сумі 3000 грн. для проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998р. на умовах повернення до 01.10.1998р. (п.1.1 договору). Відповідно до п.3.1 договору відповідач зобов'язався забезпечити повне повернення фінансової допомоги в сумі 3000,00 грн. з укладеним договору, але не пізніше 01.10.1998р. Договір набирає чинності з моменту перерахування коштів сільськогосподарському підприємству і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань (п.4.1 договору). Відповідно до п.5.1 договору при невиконанні сільськогосподарським товаровиробником умов договору, зазначених у п.3.1 відділення державного казначейства має право безспірного стягнення з нього заборгованості по виданій позичці. Вказаний договір підписано представниками та скріплено печатками сторін.

26.06.1998р. між Відділенням Державного казначейства у Волочиському районі та відповідачем укладено угоду про надання та повернення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно-польових робіт в 1998р. Відповідно до умов вказаної угоди відділення державного казначейства надає, а сільськогосподарське підприємство приймає фінансову безвідсоткову допомогу в сумі 1500,00 грн. на умовах повернення до 01.10.1998р.(п.1.1 угоди). Згідно п.3.2 угоди відповідач зобов'язався забезпечити повне повернення фінансової допомоги у сумі 1500,00 грн. Договір вступає в дію з моменту підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань. (п.4.1 договору). Вказану угоду підписано представниками та скріплено печатками сторін.

Відповідно до графіків погашення заборгованостей, реструктуризованих згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.04.2002р. № 186-р (графік затверджено начальником управління сільського господарства і продовольства Волочиської держадміністрації 20.07.2002р.) на  відповідача покладено обов'язок сплати рівними частинами на протязі 8-ми років (з початку 2004 року і до кінця 2011 року). Суми реструктуризованої заборгованості погашаються щомісячно кожного року в розмірі 1/12 частини річної заборгованості.

Свої зобов'язання щодо повернення у червні-грудні 2006 року до бюджету реструктуризованої заборгованості відповідач в добровільному порядку не виконав, що стало підставою для звернення позивача до суду з позовом про стягнення 327,83 грн. заборгованості.

Досліджуючи наявні в матеріалах справи докази, наведені доводи та міркування, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Відповідно до частини 4 ст. 17 Бюджетного кодексу України у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

При цьому, відповідно до ст. 24 Закону України “Про державний бюджет на 2005 рік” органи державної податкової служби України визнані органом стягнення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та  за бюджетними позичками, що дає право позивачу звернутися з позовом про стягнення заборгованості по бюджетних позичках, отриманих сільськогосподарськими підприємствами району.

Згідно ст. 22 Закону України “Про Державний бюджет України на 2006 рік“ визнано в 2006 році органи державної податкової служби України органами стягнення простроченої заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками. Крім того, згідно п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню .

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 2, 3, 6, 7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Волочиському районі м. Волочиськ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління державного казначейства у Хмельницькій області м. Хмельницький  до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Гарнишівське" с. Гарнишівка Волочиського району про стягнення 327,83 грн. заборгованості за фінансовою допомогою задоволити.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Гарнишівське" с. Гарнишівка Волочиського району, (код 03790209) на користь Державної податкової інспекції у Волочиському районі (м. Волочиськ, вул. Центральна, 3а, код 33758060) суму 327,83 грн. (триста двадцять сім гривень 83 коп.) заборгованості.

Згідно    ст.ст. 185-186 КАСУ  сторони та   інші     особи, які   беруть участь у  справі  мають право    оскаржити  в    апеляційному  порядку Постанову повністю або частково. Заява про     апеляційне    оскарження   подається протягом  10 днів дня проголошення,  апеляційна    скарга  подається протягом  20 днів після подання   заяви по апеляційне оскарження. Подаються    до    Житомирського  апеляційного   господарського    суду     через  суд  першої інстанції.

Згідно ст.  254 КАСУ  Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ  набирає законної сили  після   закінчення    строку  подання   заяви  про апеляційне   оскарження , якщо таку    заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                        К.М. Огороднік

Постанова оформлена та підписана 12 лютого 2007 року

Віддрук. 4 прим. :  1 - до справи,  2 - позивачу,  3 - відповідачу.  4- третій особі.

Помічник судді                                        О.С. Гуменюк

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення12.02.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу439762
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/342-а

Постанова від 12.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

Постанова від 12.02.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні