Ухвала
від 17.04.2009 по справі 26/440-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

26/440-09

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"17" квітня 2009 р.                                                                                          № 26/440-09

Суддя господарського суду Одеської області  Никифорчук М.І., розглянувши матеріали за позовом Товариства  з обмеженою відповідальністю  „Побужський феронікелевий комбінат”  до Державного підприємства „Одеська залізниця” про стягнення 3256,41 грн., -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю  „Побужський феронікелевий комбінат”  звернулось із позовом до державного підприємства „Одеська залізниця” про стягнення  збитків  в розмірі 3256,41 грн., що виникли внаслідок перевезення відповідачем вантажу.

Розглянувши позовну заяву, додані до неї документи, господарський суд вважає, що  позовна заява  підлягає поверненню без розгляду по суті з таких підстав.

Відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, ( далі –ГПК) суддя повертає позовну заяву та додаток до неї без розгляду, якщо  до  позовної заяви  не додано обґрунтованого розрахунку суми стягнення.  

Згідно пункту 5 частини 1 статті 54 ГПК України, згідно з яким позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок суми стягнення.  

У даному випадку позивачем цього не зроблено.

Крім того, позивачем до позову надана копія  поштової квитанції  № 166/1802 та копія звороту поштової квитанції з відбитком поштового штемпелю, які не завірені належним чином, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 38 ГПК України, відповідно до якої докази подаються до господарського суду в оригіналі чи в належним чином завіреній копії.  Також суд звертає увагу позивача що з наданої копії поштової квитанції ( лицьової сторінки та звороту)  неможна встановити чи обидві сторони наданої копії  належать до однієї поштової квитанції.

При цьому  господарський суд зазначає, що  за змістом статті 63 ГПК України, суд досліджує  позовну заяву за формальними ознаками, не вивчаючи питання по суті позовних вимог. Отже, позовна  заява підлягає поверненню, якщо вона  за формою та змістом не відповідає вимогам статей 54-58 ГПК України.

Аналізуючи викладене,  господарський суд вважає, що підстав для прийняття позову до розгляду немає, тому позов підлягає поверненню позивачеві.

При цьому суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись пунктом 3 частини 1 статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя –

у х в а л и в :

Позовну заяву повернути заявнику без розгляду.

Додаток : позовна заява на 2 арк., з додатком, згідно додатку до позову.

Суддя                                                                                 Никифорчук М.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення17.04.2009
Оприлюднено22.08.2009
Номер документу4398401
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —26/440-09

Ухвала від 17.04.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Никифорчук М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні