ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2015 року об 11 год. 15 хв.Справа № 808/1330/15
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Семененко М.О.
за участю секретаря судового засідання Федорук І.В.
за участю представників:
позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Шевченківського районного центру зайнятості м. Запоріжжя
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом звернувся Шевченківський районний центр зайнятості м. Запоріжжя (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача витрати на професійне навчання в розмірі 915,32 грн.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач в період перебування на обліку в Південному районному центрі зайнятості м. Запоріжжя отримувала допомогу по безробіттю та проходила навчання у Класичному приватному університеті в період 30.08.2012 по 29.10.2012 за програмою «Сучасні інформаційні технології». Відповідно наказу ректора КПУ №175-п від 29.10.2012 ОСОБА_1 було відраховано з 29.10.2012, як таку що не з'явилась на іспит, а тому згідно ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» з відповідача необхідно стягнути незаконно отриману суму допомоги по безробіттю.
В судове засідання представник позивача не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача та позовні вимоги підтримував у повному обсязі. Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, заперечення на позов не направив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
За таких обставин та керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників позивача та відповідача. На підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
16.08.2012 року Шевченківським районним центром зайнятості м. Запоріжжя зареєстровано ОСОБА_1, як таку, що шукає роботу та поновлено статус безробітної.
29.08.2012 відповідач звернувся до Шевченківського РЦЗ з заявою, в якій просить направити її на навчання за професією «Сучасні інформаційні технології». 29.08.2012 між Шевченківським РЦЗ та відповідачем укладено договір №0856/152/12/01, відповідно до умов якого ОСОБА_1 направлено на підвищення кваліфікації в Класичний приватний університет за навчальною програмою діяльність інформаційних агентств, сучасні інформаційні технології, зі строком навчання з 30.08.2012 до 29.10.2012.
Відповідно до Договору №0856/152/12/01 від 29.08.2012 з навчальним закладом на професійне навчання безробітних ОСОБА_1 проходила навчання у Класичному приватному університеті в період з 30.08.2012 до 29.10.2012 за програмою «Сучасні інформаційні технології».
29.10.2012 наказом ректора Класичного приватного університету №175-п відраховано слухачку курсів підвищення кваліфікації за програмою «Сучасні інформаційні технології» ОСОБА_1, група КІ-12/03, термін навчання з 30.08.2012 до 29.10.2012, як таку що не з'явилась на іспит.
Згідно кошторису витрат на навчання ОСОБА_1 сума, витрачена на професійне навчання безробітної ОСОБА_1 складає 915,32 грн.
Шевченківським районним центром зайнятості м. Запоріжжя направлено претензію №943 від 06.04.2013 з пропозицією протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно отримані кошти. Проте, у добровільному порядку відповідач не повернув кошти в порядку та строки, встановленні чинним законодавством.
Зважаючи на неповернення відповідачем у добровільному порядку допомоги по безробіттю у розмірі 915,32 грн., позивач звернувся до суду.
Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітні - це громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення в Україні належать громадяни працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб; громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство"; обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях;які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу;які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах;працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов'язані із забезпеченням діяльності посольств і місій.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» видами забезпечення є, зокрема, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності. Відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із видів соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення» є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.
Положенням п.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
За змістом ч.4 п.1 ст.31 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі відрахування із навчального закладу.
Суд зазначає, що відповідно до п.28 Наказу Міністерства праці та соціальної політики №308 від 20.11.2000 «Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного» у разі припинення професійного навчання за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за набутою професією (спеціальністю) з осіб стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання.
Відповідно до п.28 Наказу Міністерства праці та соціальної політики №308 від 20.11.2000 «Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного у разі припинення професійного навчання за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за набутою професією (спеціальністю) з осіб стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання.
Згідно довідки про заборгованість №492/01-22 від 24.02.2015 сума витрат на підготовку та перепідготовку безробітних витрачена на професійне навчання безробітної ОСОБА_2 складає 915,32 грн. Отже, сума витрат на професійне навчання, яка підлягає поверненню відповідачем, складає 915,32 грн.
Відповідно до ч.4 ст.38 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Станом на момент розгляду справи відповідачем кошти в розмірі 915,32 грн. у добровільному порядку не повернуто. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Згідно зі ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до приписів п.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Шевченківського районного центру зайнятості м. Запоріжжя до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Шевченківського районного центру зайнятості м. Запоріжжя витрати на професійне навчання в розмірі 915,32 грн. (дев'ятсот п'ятнадцять гривень 32 коп.) на р/р 37178001004282, код ЄДРПОУ 20524248, МФО 813015, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, призначення платежу-повернення коштів за навчання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.О. Семененко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2015 |
Оприлюднено | 12.05.2015 |
Номер документу | 43993137 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні