Ухвала
від 22.06.2009 по справі 21/720-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/720-09

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"22" червня 2009 р.                                                                                          № 21/720-09

Суддя  ЗЕЛЕНОВ Г.М., розглянувши матеріали  № 4431;

за заявою: Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Київському районі м. Одеси;

до Боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТОВ) „Марком Трейд”, м. Одеса, (65114,  м. Одеса, проспект Маршала Жукова,47, кв.82. Ідентифікаційний код 26054418).

про визнання відсутнього боржника банкрутом.

                                                            

ВСТАНОВИВ: 03.04.2009 р. Заявник, ДПІ  у Київському районі м. Одеси, звернулась до господарського суду із заявою про визнання відсутнього боржника ТОВ „Марком Трейд” банкрутом за спрощеною процедурою банкрутства, відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ( надалі Закон №2343-ХІІ ),  оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання щодо сплати до бюджету податковий боргу у сумі 105 888 грн. 53 коп. із яких 72357 грн.26 коп. основний борг та 33508грн. 97 коп. штрафна санкція

Заява ДПІ у Київському районі м. Одеси про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника ТОВ „Марком Трейд” -  підлягає поверненню з наступних підстав:

Відповідно до п. 1 ст. 5   Закону надалі Закон №2343-ХІІ  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарсько процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.      

Статтею 9 Закону №2343-ХІІ, передбачено, що суддя повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Статтею 63 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підставою для повернення заяви і доданих до неї документів без розгляду, є не подання доказів на яких ґрунтується заява.

Відповідно до статті 52 Закону №2343-ХІІ у разі, якщо громадянин –підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.  

Згідно з ст. 1 Закону України №2343-ХІІ  "кредитор -  юридична  або фізична   особа,  яка  має  у встановленому  порядку  підтверджені   документами   вимоги   щодо грошових  зобов'язань до боржника,  щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника,  а також  органи  державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за  правильністю  та  своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування  та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і  зборів (обов'язкових платежів)".

Заявник - ДПІ у Київському районі м. Одеси обґрунтовує свої  вимоги  тим,  що  29.01.2009р. на адресу ДПІ надійшов лист директора ТОВ „Марком Трейд” згідно з якого підприємство більше року не займається господарською діяльністю та в поточному році займатися не буде у зв'язку з чим податкова звітність подається з нулями. Основних засобів та товаро –матеріальних цінностей у підприємства не має. На розрахункових рахунках кошти відсутні. Все вищевказане підтверджує відсутність підприємницької діяльності ТОВ „Марком Трейд”.

Згідно з листа Головного управління статистики в Одеській області від 06.05.2009р., підприємством надано останню звітність за 2008р.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 10.02.2009р. записів про проведення реєстраційних дій не знайдено.

Статтею  93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

На підставі  статті 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дати та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію, відсутність юридичної особи за її місцезнаходження тощо містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.

Відповідно до вимог чч. 1, 3 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", яка передбачає статус відомостей Єдиного державного реєстру, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Якщо дані, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Статтею 19 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” передбачено порядок та підстави для внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Саме зазначений запис державного реєстратора є доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням.

Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З такою правовою позицією погоджується Вищий господарський суд України у Постановах від 09.04.2008р. по справі №21/215-07-71178, від 27.11.2007р. по справі N 02-03/2667/11, від 22.01.2008 р. по справі N 7387-6/0   та Верховний суд України у Постанові від 15.03.2005р. по справі №20-8/035.

Крім того,  відповідно до вимог ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво -  це  самостійна,  ініціативна, систематична,   на   власний  ризик  господарська  діяльність,  що здійснюється  суб'єктами  господарювання  (підприємцями)  з  метою досягнення  економічних  і  соціальних  результатів  та  одержання прибутку.

Відповідно до вимог ч.1 ст.  3 Господарського кодексу України під  господарською  діяльністю  у  цьому  кодексі розуміється   діяльність   суб'єктів   господарювання   у    сфері виробництва,  спрямована  на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру,  що  мають цінову визначеність

Враховуючи викладене,  суд,   вважає,  що  факт  подання   боржником   податкової звітності  з  прочерками  в  деклараціях  з  податку  на  прибуток підприємства,  не   свідчить   про   відсутність   підприємницької діяльності, як систематичної господарської діяльності боржника.

З такою правовою позицією погоджується Вищий господарський суд України у Постанові  від 12.12.2006р. по справі №8/23.

Таким чином, відсутність вищевказаних обставин необхідних для заяви про порушення справи про банкрутство передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",  а також докази, що їх підтверджують  до неї не додані, а тому заява підлягає поверненню без розгляду на підставі ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 3 ст. 63 ГПК України.

Повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. ст. 9, 52 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя, -

У Х В А Л И В:

1.          Заяву Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю „Марком Трейд”, м. Одеса, (65114,  м. Одеса, проспект Маршала Жукова,47, кв.82. Ідентифікаційний код 26054418)  - повернути без розгляду.

2.          Заяву про порушення справи про банкрутство надіслати Заявнику.

3.          Матеріали заяви про порушення провадження у справі про банкрутство  на 43 аркушах.

Суддя                                                                                 Зеленов Г.М.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.06.2009
Оприлюднено22.08.2009
Номер документу4401017
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/720-09

Ухвала від 22.06.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зеленов Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні