ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2015 р. м. Вінниця

Справа № 802/865/15-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області до приватного підприємства - фірми "Торговий Дім "Крафт Беарінгс" про накладення арешту на кошти та інші цінності,

в с т а н о в и в :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області ( далі - Вінницька ОДПІ, позивач ) до приватного підприємства - фірми "Торговий Дім "Крафт Беарінгс" (далі - ПП-фірма "Торговий Дім "Крафт Беарінгс", відповідач) про накладення арешту на кошти та інші цінності.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем станом на час звернення до суду рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 174636,46 грн. Дане зобов'язання платником не виконано. Оскільки встановлено відсутність майна у відповідача, що може бути описане у податкову заставу, податковий орган, на підставі п. 20.1.33 ст. 20 Податкового кодексу України, звернувся з даним позовом до суду.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву за вх. № 9724 від 20.04.2015 року про розгляд справи без його участі, окремо зазначив що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, однак про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення ( а.с. 27 ).

Частиною 6 статі 128 КАС України визначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У відповідності до ч.1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, визнав можливим проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ПП-фірма "Торговий дім "Крафт Беарінгс" як юридична особа зареєстровано Вінницьким міським управлінням юстиції 20.05.2004 року та взято на податковий облік 27.05.2004 року за № 405/2 ( а.с. 9-13 ).

З матеріалів справи вбачається, що постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 27.02.2015 року в адміністративній справі №802/201/15-а, яка станом на день звернення позивача до суду з даним позовом не оскаржена та набрала законної сили, вирішено стягнути з ПП-фірми "Торговий дім "Крафт Беарінгс"" податковий борг в сумі 174636,46 грн. ( а.с. 12-13 ). Однак, дані кошти відповідачем в повному обсязі не сплачені. Станом на час звернення позивачем до суду за відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 174636,46 грн., що також підтверджується витягом з облікової картки платника податку на додану вартість ( а.с. 6-8 ).

Крім того, з інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з Єдиного державного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, з Реєстру прав власності на нерухоме майно, з Державного реєстру іпотеки, сформованих 11.03.2015 року (а.с. 18-21), довідки Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів УДАІ УМВС України у Вінницькій області №2613 від 02.03.2015 року (а.с.15), довідки ВРЕВ УДАІ ГУМВС України у Вінницькій області вбачається, що у відповідача відсутнє майно для погашення податкового боргу.

У зв'язку з наявністю податкової заборгованості, відсутністю її добровільної сплати відповідачем, відсутністю майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, позивач звернувся до суду з позовом про накладення арешту на кошти платника податку, що знаходяться в банку.

Згідно з пунктом 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що податковий орган має право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Відповідно до п. 7.1. Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року № 1042, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 року за № 1437/18732, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.

Отже, з урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства та встановлених обставин справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для накладення арешту на кошти ПП-фірми "Торговий Дім "Крафт Беарінгс", що знаходяться на рахунках у банківських установах, в сумі 174636,46 грн.

Відповідно до статей 11, 86, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Накласти арешт на кошти приватного підприємства - фірми "Торговий Дім "Крафт Беарінгс" (код ЄДРПОУ 32976543 ), що знаходяться на рахунках даного платника податків в банківських установах, в сумі 174636,46 грн. (сто сімдесят чотири тисячі шістсот тридцять шість гривень 46 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя / підпис / Заброцька Людмила Олександрівна

Згідно з оригіналом

Суддя

Секретар

Дата ухвалення рішення 20.04.2015
Зареєстровано 08.05.2015
Оприлюднено 13.05.2015

Судовий реєстр по справі 802/865/15-а

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 20.04.2015 Вінницький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 03.04.2015 Вінницький окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 802/865/15-а

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону