ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" квітня 2015 р. № 809/1623/15
15 год. 10 хв. м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Гундяка В.Д.
при секретарі Гринчишин Х.І.
за участю представника позивача Шеркунової Р.В
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Калуського міськрайонного центру зайнятості до дочірнього підприємства "Хлорвініл-проект" у складі фірми "Аверс" ВАТ "Оріана" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Калуський міськрайонний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до дочірнього підприємства "Хлорвініл-проект" у складі фірми "Аверс" ВАТ "Оріана" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, відповідач допустив заборгованість за перше півріччя 2005 року в загальному розмірі 4688,79 грн. Враховуючи, що строк давності у разі стягнення заборгованості перед фондом не застосовується, а відповідачем заборгованість так і не погашена, позивач просив стягнути заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача вимоги, викладені в позовній заяві, підтримала в повному обсязі. Просила позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового розгляду справ повідомлявся завчасно та належним чином, проте на адресу суду повернулося поштове відправлення, яке не вручено з незалежних від суду причин (а.с.20). Відповідно до приписів частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином суд вважає за можливе розглядати адміністративну справ без участі представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, які повно та всебічно висвітлюють спірні правовідносини.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 20.02.2015 року, дочірнє підприємство "Хлорвінілпроект" у складі фірми "Аверс" відкритого акціонерного товариства "Оріана" зареєстроване 29.12.2000 року (а.с.11-13). В судовому засіданні встановлено, що відповідач є страхувальником і перебуває на обліку у Калуському міськрайонному центрі зайнятості.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 півріччя 2005 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 4688,79 грн. (а.с.7).
20.03.2015 року позивачем направлено претензію відповідачу з проханням добровільно, протягом 30 календарних днів з дня отримання даної претензії повернути кошти в сумі 4688,79 грн. У випадку неповернення коштів в добровільний термін позивач вказав, що буде звертатися про стягнення заборгованості в судовому порядку. Направлення претензії підтверджується копією квитанції про направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення (а.с.9).
Оскільки відповідач добровільно не сплатив суму заборгованості, позивач звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в сумі 4688,79 грн. Додатково позивач довідкою №874-06/12-15 від 28.04.2015 року, що була подана та досліджена в судовому засіданні, підтвердив, що станом на 28.04.2015 року заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 4688,79 грн. відповідачем не погашена (а.с.30).
Згідно з частиною 1 статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі - Закон), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III, джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, страхові внески страхувальників.
Порядок обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. N 339 (далі - Інструкція).
Пунктом 5.1 глави 5 Інструкції передбачено, що роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.
Відповідно до пункту 7.1 глави 7 Інструкції, у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум фінансових санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, територіальні органи Державної служби зайнятості в районах, містах, районах у містах мають право перевіряти правильність нарахування, своєчасність і повноту перерахування страхових внесків, у тому числі, коли за даними перевірки була підтверджена наявність заборгованості зі сплати страхових внесків, строк сплати яких не настав на 01 січня 2011 року, та застосовувати фінансові санкції у порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з пунктом 1 частини 8.1 глави 8 Інструкції, роботодавці зобов'язані одночасно з виплатою заробітної плати (доходу) в повному обсязі сплатити страхові внески до Фонду, які були нараховані та/або не сплачені до 01 січня 2011 року.
Частиною 9.7 глави 9 Інструкції передбачено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Згідно з частиною 4 статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III, строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
З огляду на вищенаведені норми матеріального права, на підставі досліджених в судовому засіданні доказів, суд дійшов висновку, що сума заборгованості зі сплати страхових внесків підлягає стягненню в судовому порядку, а тому адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з дочірнього підприємства "Хлорвініл-проект" у складі фірми "Аверс" ВАТ "Оріана" (код ЄДРПОУ 31292451) на користь Калуського міськрайонного центру зайнятості Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 19390203) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в розмірі 4 688 (чотири тисячі шістсот вісімдесят вісім) гривень 79 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Гундяк В.Д.
Постанова складена в повному обсязі 05.05.2015 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2015 |
Оприлюднено | 13.05.2015 |
Номер документу | 44034912 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Гундяк В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні