ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
07 травня 2015 року № 813/659/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Фуртак А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові питання про поновлення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Велджіо-Україна» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в :
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення №0000722200 від 03.09.2014 року.
Представниками сторін подано клопотання про закриття провадження у справі в зв'язку з їх примиренням внаслідок досягнення податкового компромісу.
Судом встановлено, що 03.09.2014 року ДПІ у Пустомитівському районі винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000722200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 243625,00 грн., в т.ч. 194900,00 грн. - основний платіж та 48725,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції. Вказане податкове повідомлення-рішення вважається неузгодженим.
31.03.2015 року позивачем подано контролюючому органу заяву про застосування податкового компромісу.
Відповідно до п.1 підрозділу 9-2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПК України) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Згідно п.7 підрозділу 9-2 розділу XX ПК України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Пунктом 8 підрозділу 9-2 розділу XX ПК України передбачено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
14.04.2015 року ДПІ Пустомитівському районі прийнято рішення за №38/3834/10/13-25-22-00 про погодження застосування податкового компромісу з приводу суми неузгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка визначена у податковому повідомленні-рішення форми «Р» №0000722200 від 03.09.2014 року у розмірі 194900,00 грн. (без урахування штрафних (фінансових) санкцій) та є предметом спору у даній адміністративній справі.
Так, відповідно до п.2 підрозділу 9-2 розділу XX ПК України, сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому, 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
З урахуванням наведеного, сума заниженого податкового зобов'язання ТОВ «Велджіо-Україна», що підлягає до сплати, становить 9745,00 грн.
За приписами пункту 11-2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.3 ст.51 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Згідно п.3 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Таким чином, судом встановлено, між ТОВ «Велджіо-Україна» та ДПІ у Пустомитівському районі досягнуто податкового компромісу, що в розумінні п.11.2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України являється примиренням сторін та є підставою для закриття провадження по справі.
З огляду на вищенаведене, суд вважає за необхідне визнати умови примирення сторін, оскільки такі не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а провадження у справі закрити на підставі п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України.
У відповідності до п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст.157, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
у х в а л и в :
Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Велджіо-Україна» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000722200 від 03.09.2014 року - закрити.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Велджіо-Україна» (вул.Б.Хмельницького,14, м.Пустомити, Львівська область, 81100; код ЄДРПОУ: 37592143) з Державного бюджету України сплачений судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2015 |
Оприлюднено | 13.05.2015 |
Номер документу | 44035205 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні