Вирок
від 06.05.2015 по справі 757/11337/15-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11337/15-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.05.2015 року

Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокура ОСОБА_3 ,

та обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, освіта середня, безробітного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_4 на початку грудня 2013 року, вступивши у попередню змову із невстановленими особами, з метою прикриття незаконної діяльності та без мети ведення фінансово-господарської діяльності і виконання адміністративно-розпорядчих функцій у якості службової особи, придбав суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) - ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587).

Погодившись на пропозицію невстановленої особи щодо придбання з метою прикриття незаконної діяльності суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), без мети ведення фінансово-господарської діяльності та виконання адміністративно-розпорядчих функцій у якості службової особи, отримання прибутку у якості засновника підприємства за результатами розподілення матеріальних благ від фінансово-господарської діяльності товариства, на виконання попередньо обумовленого злочинного плану із невстановленою особою, 07 грудня 2013 року, в денний період часу, ОСОБА_4 прибув до офісного приміщення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , який на той момент знаходився за адресою: Печерський узвіз, буд. 3, м. Київ, де підписав заздалегідь розроблені документи на придбання часток в статутному капіталі ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), в результаті чого виступив одноосібним засновником вказаного товариства. Крім цього, з метою доведення свого злочинного умислу, спрямованого на придбання суб`єкту господарської діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, у офісному приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_5 , ОСОБА_4 підписав нову редакцію статуту ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), затверджену протоколом № 4 загальних зборів учасників (засновників) від 01 грудня 2013 року.

В подальшому, завершуючи свій злочинний намір, діючи умисно, підписані документи, в тому числі і нову редакцію статуту ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), затверджену протоколом № 4 загальних зборів учасників (засновників) від 01 грудня 2013 року, з метою внесення змін до установчих документів, ОСОБА_4 передав невстановленій особі, яка передала їх до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На підставі вищевказаних документів, в тому числі нової редакції статуту ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), затвердженої протоколом № 4 загальних зборів учасників (засновників) від 01 грудня 2013 року, працівниками вищезазначеної державної установи 16 грудня 2013 року здійснено державну реєстрацію змін до уставних документів, що підтверджується записом № 10711050004025141.

Здійснення державної реєстрації змін до уставних документів ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), яка відбулася на підставі підписаних ОСОБА_4 документів щодо придбання та зміни засновника товариства, в тому числі нової редакції статуту ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587),засвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , надало змогу ОСОБА_4 разом з іншими невстановленими особами використовувати вказане підприємство, його печатку та банківські рахунки, з метою прикриття незаконної діяльності, сприяючи при цьому підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків.

Вищевказані дії, ОСОБА_4 , вчиняв на виконання свого злочинного умислу, спрямованого на прикриття, за участю з іншими невстановленими особами, незаконної діяльності, прикриваючись фактом державної реєстрації змін до установчих документів суб`єкту господарської діяльності - ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587).

Дії ОСОБА_4 , який на виконання свого злочинного умислу, спрямованого на прикриття, за участю з іншими невстановленими особами, незаконної діяльності, придбав суб`єкт господарської діяльності (юридичну особу) ТОВ «АЛЧЕР ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 36137587), здійснювалися на порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:

-статті 1 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку;

-статті 14 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;

-пункту 3 статті 8 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні № 996-ХІV від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;

-статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу;

-статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

-статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:

-у засновницькому договорі товариства визначаються … умови передання товариству майна учасників…

-статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:

Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству:

-статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

-статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

-статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

-статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

-пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.

-статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

-статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576-XII від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

Під час досудового розслідування ОСОБА_4 повністю визнав вину.

Прокурором заявлено клопотання про звільнення обвинуваченого від покарання на підставі Закону України Про амністію у 2014 року, з огляду на те, що обвинувачений ОСОБА_4 має одну дитину, якій не виповнилося 18 років.

Обвинувачений ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Серед обставин, які згідно ст. 66 КК України, пом`якшують покарання підозрюваного ОСОБА_4 , слідство вбачає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які згідно ст. 67 КК України, обтяжують покарання підозрюваного ОСОБА_4 , під час досудового розслідування не встановлено.

Потерпілих від кримінального правопорушення немає.

Шкода та судові витрати відсутні.

При обранні міри покарання обвинуваченому суд враховує наступні обставини справи:

-ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, при цьому, суд звертає увагу на те, що вказане кримінальне правопорушення невеликої тяжкості за своїми наслідками та ставлення обвинуваченого до вчиненого;

-особу обвинуваченого ОСОБА_4 , який має постійне місце проживання, за місцем проживання та реєстрації характеризується позитивно, має на утриманні одну неповнолітню дитину, на обліку у лікаря - психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, раніше не судимий.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність призначення йому міри покарання відповідно до вимог ст. 65 КК України щодо законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року № 7 Про практику призначення судами кримінального покарання, згідно з яким суди повинні призначати покарання менш суворе особам, які щиро розкаялись у вчиненому, активно сприяли розкриттю злочину, тощо, з метою перевиховання та виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним нових злочинів, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_4 покарання в межах санкції ч. 1 ст. 205 КК України у виді штрафу.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 86 КК України, ч.2 ст. 3 Закону України Про застосування амністії в Україні установивши в стадії судового розгляду кримінальної справи наявність акта амністії, що усуває застосування покарання за вчинене діяння, суд, за доведеності вини особи, постановляє обвинувальний вирок із звільненням засудженого від відбування покарання.

Злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , віднесений до категорії невеликої тяжкості, відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, тобто згідно ст.1 Закону України Про амністію у 2014 року на нього поширюється вказаний закон.

Відповідно до ст. 9 Закону України Про амністію у 2014 році виконання цього Закону покладається на суди. Застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього. Обвинувачений ОСОБА_4 дав свою згоду про застосування до нього амністії.

У силу п. в) ст.1 вказаного Закону звільняються від відбування покарання особи, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років. Як вбачається зі свідоцтва про народження, обвинувачений ОСОБА_4 має неповнолітню дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Наведене свідчить про наявність підстав для застосування до обвинуваченого ОСОБА_4 положень Закону України Про амністію у 2014.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 86 КК України, ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, п. в) ст.1 Закон України Про амністію у 2014, суд, -

З А С У Д И В:

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі ч. 2 ст. 86 КК України, ч.2 ст. 3 Закону України Про застосування амністії в Україні, п. в) ст.1 Закон України Про амністію у 2014 - звільнити ОСОБА_4 від призначеного покарання.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно вручити прокурору, обвинуваченому.

Суддя ОСОБА_7

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.05.2015
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу44052503
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/11337/15-к

Вирок від 06.05.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

Ухвала від 06.04.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні