ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2015 р. справа № 804/387/15 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион» про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банках, -
встановив:
13 січня 2015 року Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион», що знаходяться на розрахункових рахунках у банках, обслуговуючих платника податків.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що відповідач має податковий борг по авансовим внескам з податку на прибуток підприємств в сумі 44 184 грн., який утворився у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань згідно декларації № 9069213434 від 06.11.2012 року (несплачені платежі по термінам сплати до 18.01.2013 р., до 20.02.2013 р.). Зазначений податковий борг стягнуто на користь бюджету згідно постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.07.2014 року по справі № 804/6867/14, яка набрала законної сили. На виконання цього рішення, податковим органом були вжиті заходи щодо виявлення та реалізації майна платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, а саме, направлено відповідні запити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.03.2014 р., територіального управління Держгірпромнагляду України у Дніпропетровській області від 03.09.2014 р., УДАІ ГУ МВС України від 03.12.2014 р., з відповідей на які вбачається, що майно, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, у відповідача відсутнє. З огляду на це, враховуючи несплату відповідачем податкового боргу в добровільному порядку, позивач в порядку п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України звернувся до суду із зазначеним адміністративним позовом (а.с. 2-4).
Ухвалою суду від 14.01.2015 р. за даним адміністративним позовом відкрито провадження у справі, та призначено її до судового розгляду (а.с. 1).
В судове засідання 12.02.2015 року сторони, повідомлені належним чином про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 23-25), своїх представників не направили, з клопотаннями про відкладення розгляду справи не звертались. Від позивача на адресу суду надійшло клопотання від 12.02.2015 р. про розгляд справи за відсутності представника позивача в порядку письмового провадження (а.с. 26-27).
За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Проаналізувавши норми чинного законодавства України, дослідивши доводи позивача, наведені в обґрунтування заявлених позовних вимог, та надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион» перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області як платник податків.
З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион» подавало до податкового органу декларацію з податку на прибуток № 9069213434 від 06.11.2012 р., за якою має податковий борг на суму 44 184 грн. з авансових внесків по податку на прибуток (а.с. 18).
Зазначений податковий борг стягнуто за постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.07.2014 року по справі № 804/6867/14, яка набрала законної сили (а.с. 28-29).
Порядок стягнення податкового боргу платника податків регулюється ст.ст. 95-99 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зі змісту вказаної норми випливає, що Податковим кодексом України визначено особливий порядок виконання судових рішень про стягнення коштів з платника податків в рахунок погашення податкового органу. Органами стягнення за такими рішеннями, які здійснюють процедуру їх примусового виконання, є контролюючі органи в розумінні Податкового кодексу України.
При цьому, механізм виконання судових рішень про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004 р.
Цей механізм передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу. При цьому, судове рішення, на підставі якого стягуються кошти, у відповідності до п. 12.4 вказаної Інструкції, до банку не подається. Натомість, реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Якщо ж достатні для погашення податкового боргу кошти відсутні, контролюючий орган відповідно до абз. 2 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України звертається з позовом про надання дозволу на погашення всієї суми боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, законодавство України передбачає окремий порядок примусового виконання судових рішень про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу. При цьому, органи державної виконавчої служби до цієї процедури не залучаються.
Вказаний висновок відповідає позиції, викладеній в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України № 1484/12/13-13 від 24.10.2013 року.
Матеріалами справи підтверджено, що за відповідачем рахується податковий борг, який є узгодженим та підлягає стягненню на виконання судового рішення, яке набрало законної сили. З метою встановлення наявності активів, податковим органом було направлено запити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.03.2014 р., територіального управління Держгірпромнагляду України у Дніпропетровській області від 03.09.2014 р., УДАІ ГУ МВС України від 03.12.2014 р., з відповідей на які вбачається, що майно, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, у відповідача відсутнє. Разом з тим, наявні відкриті на ім'я відповідача розрахункові рахунки у банківських установах (а.с. 17).
Пунктом 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку, платника податків, який має податковий борг, у разі, якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
При цьому, Податковим кодексом України визначено особливий порядок накладення адміністративного арешту на кошти на рахунки платника податків. Зокрема, згідно п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України, арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.
Проаналізувавши наведені вище норми чинного законодавства, а також враховуючи наявність у відповідача узгодженого в судовому порядку податкового боргу та відсутність у нього майна, на яке може бути звернуто стягнення, суд дійшов висновку, що податковий орган має повноваження на звернення до суду з позовом про накладення арешту на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион» у банках, обслуговуючих платника податків, з метою стягнення зазначеної суми боргу.
Відповідно, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про накладення арешту на кошти та інші цінності ТОВ «Торговий Дім Аквион» в банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення його податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток підприємств на загальну суму 44 184 грн., є обґрунтованими, та підлягають задоволенню.
Керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.
Накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Аквион» (код ЄДРПОУ 37068504) у банках, що обслуговують платника податків, на суму його податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток підприємств в розмірі 44 184 грн. (сорок чотири тисячі сто вісімдесят чотири гривні).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Чорна
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2015 |
Оприлюднено | 13.05.2015 |
Номер документу | 44066181 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторовна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторовна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні