УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2015 року Справа № 876/12710/13 Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії :
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Святецького В.В., Судової-Хомюк Н.М.
за участі секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2013 року в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» про стягнення заборгованості,
встановив:
У липні 2013 року позивач УПФ України у Воловецькому районі Закарпатської області звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача ТзОВ «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд», в якому просив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п.«б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за травень-червень 2013 р. в сумі 2245,16 грн..
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.08.2013 року позов задоволено. Стягнено з ТзОВ «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» на користь УПФ України у Воловецькому районі Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за травень-червень 2013 р. в сумі 2245,16 грн..
З цією постановою суду не погодився відповідач ТзОВ «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що оскаржена постанова суду є незаконною та необгрунтованою, а тому підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Обґрунтовуючи апеляційні вимоги апелянт посилається на те, що позивачем не додано до матеріалів справи жодного підтвердження фактичної виплати пенсії гр. ОСОБА_2. Вважає апелянт, що надані позивачем протокол про призначення пенсії, картка особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії та довідка про фактично виплачені суми не підтверджують фактично здійснених витрат про нарахування та доставку пенсії. Крім цього, зазначає апелянт, що обставина фактично здійсненої виплати відповідачем не визнавалася.
За наслідками апеляційного розгляду апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції від 27.08.2013 р., а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Позивач УПФ України у Воловецькому районі Закарпатської області подав заперечення на апеляційну скаргу, в якому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції залишити без змін.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши підстави і межі апеляційної скарги, вважає, що така апеляційна скарга задоволенню не підлягають, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи видно, що ТзОВ «ВАТ «Агробуд» є юридичною особою, платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 5).
Суд першої інстанції об'єктивно встановив і підтверджується копіями розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за травень-червень 2013 р., що заборгованість ТзОВ «ВАТ «Агробуд» по відшкодуванню пільгових пенсій призначених ОСОБА_3 становить 2245,16 грн.. (а.с. 11-13, 16).
Довідкою про фактично виплачені суми пільгової пенсії по списку № 2, що підлягають відшкодуванню по пенсіонеру, який працював в ТОВ «ВАТ «Агробуд» ОСОБА_2 підтверджується, що за травень-червень 2013 р. було виплачено пенсію в сумі 2210,68 грн., та витрати на її доставку у розмірі 34,48 грн. (а.с. 17).
Згідно абзацу 4 п.1 ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Абзацом третім пункту 1 статті 4 цього Закону встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Порядок покриття витрат на виплату й доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 1 та списком № 2, визначено в розділі 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (№ 21-1).
Пунктом 6.4 Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із пунктом 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22.07.2004, № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги» тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79%, у селі та смт. - 1,56%.
Так, судом першої інстанції вірно встановлено та взято до уваги, що заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій відповідачем не погашена.
Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що ТзОВ «ВАТ «Агробуд» повинен відшкодувати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 2245,16 грн..
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції при розгляді адміністративної справи всебічно і об'єктивно встановлено обставини справи, оскаржена відповідачем постанова суду винесена з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому немає підстав для її скасування.
Керуючись ст.ст. 41 ч.1, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» - залишити без задоволення.
Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2013 року в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Воловецьке акціонерне товариство «Агробуд» про стягнення заборгованості - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: В.В. Гуляк
Судді: В.В. Святецький
Н.М. Судова-Хомюк
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2015 |
Оприлюднено | 13.05.2015 |
Номер документу | 44067950 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гуляк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні