Рішення
від 06.05.2015 по справі 914/551/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.05.2015 р. Справа№ 914/551/15

Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З. розглянувши матеріали

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості», м. Львів

до відповідача: Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Львівська міська рада, м. Львів

про визнання недійсним рішення комісії та зобов'язання до вчинення дій.

Представники сторін:

Від позивача: Басистий В.О. - представник

Від відповідача: Рубель С.П. - гол.спец.юрвідділу

Від третьої особи: не з'явився

Судом роз'яснено зміст ст.ст. 20,22 ГПК України, а саме, процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи. Відводу не заявлено.

Суть спору:

Позов заявлено Товариством з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості», м. Львів до Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської міської ради, м. Львів про визнання недійсним рішення комісії та зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою суду від 23.02.15 р. порушено провадження у справі і розгляд справи призначено на 11.03.15 р. Ухвалою суду від 11.03.15 р. розгляд справи відкладено на 01.04.15 р. Ухвалою суду від 01.04.15 р. продовжено строк розгляду спору, до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено Львівську міську раду; розгляд справи відкладено на 06.05.15 р.

06.05.15 р. представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить суд визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості» переможцем комерційного конкурсу на право оренди нежитлового приміщення 1-го поверху площею 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна, 2 та визнати недійсним рішення Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів від 16.12.14 р. про проведення повторного конкурсу на оренду нерухомого майна, а саме: нежитлового приміщення 1-го поверху 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна,2.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, подав письмовий відзив на позов відповідно до якого просить суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі з підстав, викладених у відзиві.

Представник третьої особи - Львівської міської ради в судове засідання не з'явився.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, які мають значення для справи , суд встановив наступне.

Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради проведено комерційний конкурс на право оренди нежитлового приміщення 1-го поверху площею 10,7 м. кв. на пл. Катедральній, 2 у м. Львові. Базова (початкова) орендна плата за місяць без ПДВ встановлена в сумі 942,94 грн.

З метою взяття участі у конкурсі листом №2-14022/АП від 09.08.2014р. позивачем подано відповідну заяву, в якій зазначено призначення оренди- приміщення (для офісу) та запропонований розмір орендної плати (4 600,00 грн).

Як вбачається з протоколу засідання конкурсної комісії, переможцем конкурсу на право оренди нежитлового приміщення на пл. Катедральній,2 у м. Львові визнано БО «Благодійний фонд «Народне джерело» із ціновою пропозицією в розмірі 10 600,00 грн. Проте листом від 27.09.14 №2-17366 дана благодійна організація відмовилася від укладення договору оренди.

Відтак, станом на дату відмови БО «Благодійний фонд «Народне джерело» від укладення договору оренди, діяли положення Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова, відповідно до яких (п.п.2.12, 6.11 Порядку), переможцем конкурсу з яким укладається договір оренди стає учасник, який надав наступні за переможцем, який відмовився, найкращі цінові пропозиції. Таким учасником, згідно поданих суду документів, є позивач - ТзОВ «Львівська міська агенція нерухомості» із запропонованим розміром орендної плати 4 600,00 грн.

Проте, відповідач, всупереч вказаних норм, не повідомив про укладення з позивачем договору оренди на спірне приміщення. Натомість рішенням комісії від 16.12.2014р. прийнято рішення про повторне проведення комерційного конкурсу на спірне приміщення. Листом від 31.01.15 р. відповідач повідомив про це позивача. З огляду на викладене, позивач просить суд визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості» переможцем комерційного конкурсу на право оренди нежитлового приміщення 1-го поверху площею 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна, 2 та визнати недійсним рішення Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів від 16.12.14 р. про проведення повторного конкурсу на оренду нерухомого майна, а саме: нежитлового приміщення 1-го поверху 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна,2.

Спростовуючи позовні вимоги відповідач зсилався на те, що твердження позивача про порушення відповідачем п. 2.12 Порядку (якщо визначений конкурсною комісією переможець конкурсу у встановлений нею термін не підписав договір оренди та акт приймання-передачі об'єкта, договір оренди укладається з визначеним конкурсною комісією учасником, який надав наступні за переможцем найкращі пропозиції) не може братися судом до уваги, оскільки дана норма не є чинною так як 23.10.14 р . прийнято ухвалу №4018 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 07.06.2007 р. №897 «Про врегулювання питань оренди майна територіальної громади м. Львова», якою передбачається, що якщо визначений конкурсною комісією переможець конкурсу у встановлений термін не підписав договір оренди, об'єкт вважається таким, що не наданий в оренду (вільний), і підлягає подальшій передачі в оренду на загальних засадах шляхом оголошення повторного конкурсу. З огляду на викладене, зазначає відповідач, ним не визнано позивача переможцем конкурсу, а оголошено новий комерційний конкурс.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до ч.7 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» за наявності заяв про оренду нерухомого майна (за умов відсутності бюджетної установи, організації) від двох або більше фізичних чи юридичних осіб орендар визначається на конкурсних засадах.

Порядок проведення конкурсу визначається: Фондом державного майна України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, визначеними Верховною Радою АРК., - для об'єктів, що належать АРК.; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.

Порядок проведення конкурсів на оренду комунального майна м. Львова регламентується Положенням про оренду майна територіальної громади м. Львова, затвердженим ухвалою №897 від 07.06.07 Львівської міської ради (Положення), Порядком організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова», затвердженим ухвалою міської ради №2472 від 27.06.13 (Порядок).

Відповідно до п.1.10 Положення у разі надходження двох і більше заяв про укладення договору оренди орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Відповідно до п.1.4 Порядку комерційний конкурс - визначення орендаря серед учасників конкурсу, який запропонував при виконанні умов конкурсу найвищу орендну плату. Переможець комерційного конкурсу - учасник конкурсу, який запропонував при виконанні умов конкурсу найвищу орендну плату.

Згідно п. 2.10. Порядку Орендодавець не має права змінювати вимоги до участі у конкурсі після публікації інформаційного повідомлення про проведення конкурсу.

Відповідно до п.2.12. Порядку якщо визначений конкурсною комісією переможець конкурсу у встановлений нею термін не підписав у встановленому порядку договір оренди (у редакції орендодавця) та акт приймання-передачі об'єкта, договір оренди укладається з визначеним конкурсною комісією учасником, який надав наступні за переможцем найкращі пропозиції.

Пунктом 2.14.передбачено, що подання документів претендентом до орендодавця розцінюється як факт визнання претендентом всіх умов конкурсу, а також того, що він ознайомився з наданою йому інформацією про конкурс та про об'єкт оренди у повній мірі і надалі не матиме претензій до орендодавця чи до особи, яка за дорученням орендодавця готує та проводить конкурс.

Згідно п.2.18. Порядку орендодавець має право відмінити або призупинити конкурс на підставах та у порядку, передбаченому чинним законодавством України, про що письмово інформує членів конкурсної комісії протягом 3-х робочих днів і публікує оголошення у засобах масової інформації, у яких опубліковувалося оголошення про конкурс.

Пунктами 6.6. - 6.9 Порядку передбачено, що Протокол конкурсної комісії передається орендодавцю протягом 3 робочих днів від дати засідання, який на його підставі протягом 2 робочих днів видає наказ про укладення договору оренди з учасником конкурсу, визнаним переможцем у разі відсутності застережень щодо порушення порядку підготовки, організації і проведення конкурсу.

В іншому разі результати конкурсу підлягають скасуванню.

Учасник конкурсу не може бути визнаний конкурсною комісією переможцем за таких умов: запропонована учасником конкурсу у конкурсній пропозиції орендна платає нижчою за початкову (базову) орендну плату; не взяті зобов'язання учасником конкурсу щодо виконання умов конкурсу; документи, надані у складі конкурсної пропозиції, оформлено неналежним чином або не відповідають встановленим вимогам.

Переможцем комерційного конкурсу визнається учасник, що запропонував найвищий розмір орендної плати (вищий за початкову (базову) орендну плату) та погодився виконувати всі умови, передбачені у проекті договору оренди (у редакції орендодавця).

Відповідно до п.6.11. Порядку, якщо визначений конкурсною комісією переможець конкурсу у встановлений нею термін не підписав у встановленому порядку договір оренди (у редакції орендодавця) та акт приймання-передачі об'єкта, договір оренди укладається з визначеним конкурсною комісією учасником, який надав наступні найкращі за переможцем пропозиції .

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем порушено вищевказані положення нормативних актів, відтак неправомірно позбавлено позивача права на отримання в оренду майна територіальної громади м. Львова.

Твердження відповідача про те, що норма Порядку, яка визначає право позивача на укладення договору оренди, як учасника, який надав наступні за переможцем найкращі пропозиції (п.6.11), «не діє та не є чинною» у зв'язку з прийняттям 23.10.14 р. ухвали №4018 "Про внесення змін до ухвали міської ради» від 07.06.07 р. №897 «Про врегулювання питань оренди майна територіальної громади м. Львова», не може братися судом до уваги, оскільки така прийнята після проведення комерційного конкурсу, а згідно п. 2.10. Порядку Орендодавець не має права змінювати вимоги до участі у конкурсі після публікації інформаційного повідомлення про проведення конкурсу.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані, підтверджені поданими суду доказами, не спростовані відповідачем і є такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати по справі слід покласти на відповідача.

Керуючись ч.7 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", ст.ст. 4, 33, 34, 44, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості» (79000, м. Львів, пр.-т Шевченка,18/7; код ЄДРПОУ 39329237) переможцем комерційного конкурсу від 15.08.14 р. на право оренди нежитлового приміщення 1-го поверху площею 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна,2, проведеного Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл. Галицька, 15; код ЄДРПОУ 25558625) 15.08.2014 р.

3. Визнати недійсним рішення Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл. Галицька, 15; код ЄДРПОУ 25558625) від 16.12.14 р. про проведення повторного конкурсу на оренду нерухомого майна, а саме: нежитлового приміщення 1-го поверху площею 10,7 м.кв., котре знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Катедральна,2.

4. Стягнути з Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл. Галицька, 15; код ЄДРПОУ 25558625) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська міська агенція нерухомості» (79000, м. Львів, пр.-т Шевченка,18/7; код ЄДРПОУ 39329237) 2 436,00 грн. судового збору.

Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 12.05.15р.

Суддя Чорній Л.З.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.05.2015
Оприлюднено15.05.2015
Номер документу44097923
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/551/15

Постанова від 31.08.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Ухвала від 17.08.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Ухвала від 05.08.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Постанова від 02.06.2016

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Кордюк Г.Т.

Ухвала від 26.05.2016

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Кордюк Г.Т.

Ухвала від 12.01.2016

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Ухвала від 21.12.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кидисюк Р.А

Постанова від 02.12.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Саранюк В.I.

Ухвала від 26.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Саранюк В.I.

Ухвала від 11.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Саранюк В.I.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні