Постанова
від 08.05.2015 по справі 813/2000/15
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 травня 2015 року                                                                                 № 813/2000/15

                              зал судових засідань № 8

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Братичак У.В.,

секретар судового засідання Бугара М.Р.,

за участю:

представник позивача не з'явився,

представник відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Американське-Англійсько-Угорське підприємство “Трайдент консалтінг та інвестиції” про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в:

До суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Американське-Англійсько-Угорське підприємство “Трайдент консалтінг та інвестиції” про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника в сумі 826,89 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має податковий борг всього на загальну суму 826,89 грн. Проте, відповідачем не вживаються заходи щодо погашення вказаного боргу.

Відповідач заперечень або заяви про визнання позову не подав.

Представник позивача подав до суду клопотання від 05.05.2015 року про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення, клопотань про розгляд справи без його участі до суду не надходило.

Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ Спільне Українсько-Американське-Англійсько-Угорське підприємство “Трайдент консалтінг та інвестиції” зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ – 14339080.

Заборгованість відповідача складається із податку з орендної плати за землю в сумі 826,89 грн.

Борг по вказаному податку виник внаслідок застосованих ДПІ у Тячівському районі Закарпатської області штрафних санкцій відповідно до ст. 126 ПК України, а саме: за порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання (орендна плата з юридичних осіб) згідно з податковими повідомленнями-рішеннями від 25.09.2014р. №0004941500 в сумі 67,92 грн., від 25.09.2014р. №0004951500 в сумі 64,59 грн., від 06.01.2015 року №0000011500 в сумі 37,53 грн., а також самостійно нарахованої суми орендної плати за земельні ділянки в розмірі 460 грн. згідно податкової декларації з плати за землю за 2015 р. від 20.02.2015р.

Докази оскарження вищенаведених податкових повідомлень-рішень в матеріалах справи відсутні.

Окрім того, встановлено, що після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання до відповідача засновано пеню в сумі 196,85 грн.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг – сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Як вбачається з положень пп. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу.

На виконання вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, податковий орган надіслав на адресу відповідача податкову вимогу від 08.01.2013 р. № 1 на суму 1042,67 грн. Однак, вказана вимога відповідачем не була погашена.

Отже, загальна сума податкового боргу є узгодженою та становить 826,89 грн.

Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідач не надав суду доказів погашення вказаної вище суми податкового боргу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з рахунків відповідача у банках, що обслуговують платника податків, коштів в сумі 826,89 грн.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України судові витрати зі сторін не стягуються.

Керуючись ст.ст., 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути на користь Державного бюджету України з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Американське-Англійсько-Угорське підприємство “Трайдент консалтінг та інвестиції” (код ЄДРПОУ - 14339080) у банках кошти в розмірі 826 грн. 89 коп. (вісімсот двадцять шість гривень вісімдесят дев'ять копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 13.05.2015 року.

          

                    Cуддя                     Братичак У.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.05.2015
Оприлюднено19.05.2015
Номер документу44159696
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/2000/15

Постанова від 08.05.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

Ухвала від 24.04.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

Ухвала від 23.04.2015

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Братичак Уляна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні