Ухвала
від 07.05.2015 по справі 914/1070/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

07.05.2015 р. Справа№ 914/1070/14

Господарський суд Львівської області у складі судді Р.Матвіїва розглянув подання державного виконавця про винесення ухвали про обмеження у праві виїзду за межі України керівника Приватного підприємства «Транс-Вікторія» - боржника у справі

за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Сервіс-1", с. Ставчани, Пустомитівський район, Львівська область;

до відповідача : Приватного підприємства "Транс-Вікторія", м. Хмельницький;

за участю третьої особи : Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Профі", м. Київ;

про: стягнення заборгованості.

05.05.2015 року до Господарського суду Львівської області звернувся державний виконавець першого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції із поданням про обмеження у праві виїзду за межі України керівника Приватного підприємства «Транс-Вікторія» - боржника у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Сервіс-1" до Приватного підприємства "Транс-Вікторія" за участю третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Профі" про стягнення заборгованості.

Як вбачається з подання, керуючись ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", державний виконавець просить винеси ухвалу про обмеження громадянки Зиско Людмили Іполітівни - керівника Приватного підприємства «Транс-Вікторія» - боржника у справі № 914/1070/14 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до виконання ним своїх зобов'язань по сплаті боргу та виконання рішення господарського суду Львівської області від 06.05.2014 року у даній справі.

Вирішення судами питання про обмеження у виїзді за межі України можливе тільки у порядку, визначеному ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, та за поданням державного виконавця на підставі п. 18 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" у зв'язку з ухиленням боржника від виконання судового рішення чи рішення іншого органу, що перебуває на виконанні (п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України").

Питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується судом за правилами цивільного судочинства в порядку, передбаченому ст. 377-1 ЦПК, яка міститься у Гл. VI ЦПК "Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)". За змістом цієї статті вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується в порядку, передбаченому цим Кодексом щодо боржників у виконавчому провадженні, за будь-якими виконавчими документами, передбаченими ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження", примусове виконання яких здійснюється ДВС. Інші процесуальні кодекси - Господарський процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України та Кримінальний процесуальний кодекс України - не містять відповідних норм у розділах, що регулюють вирішення процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, ухвалених за нормами цих кодексів. КАС України містить розділ V "Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах", ГПК України - розділ XIV "Виконання рішень, ухвал, постанов". Разом із тим зазначені процесуальні норми КАС України та ГПК Украни не містять норм щодо процесуального порядку обмеження права боржника на виїзд за межі України.

Таким чином, ст. 377-1 ЦПК є спеціальною нормою, яка застосовується на стадії виконання судових рішень, ухвалених незалежно від виду судочинства та рішень інших органів (посадових осіб) (аналіз судової практики застосування статті 377-1 ЦПК України щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України від 01.02.2015 року, Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України від 01.02.2013 року, Верховний суд України).

Суд зазначає, що виконання рішень, ухвал, постанов суду регламентується розділом XIV Господарського процесуального кодексу України. Проте, ні нормами вказаного розділу, ні іншими нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено можливості винесення судом ухвали про обмеження у праві виїзду за межі України керівника Приватного підприємства «Транс-Вікторія» - боржника у справі.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Згідно з п. 3.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» на підставі пункту 1 частини першої статті 62 ГПК суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо спір непідвідомчий господарському суду, зокрема, коли його вирішення законодавством України віднесено до компетенції іншого органу або заява взагалі не підлягає розглядові в судовому порядку (наприклад, про визнання недійсним листа, накладної, акта експертизи тощо).

Враховуючи наведені положення, відсутність процесуального порядку обмеження права боржника на виїзд за межі України Господарським процесуальним кодексом України та розгляд таких подань судом за правилами цивільного судочинства в порядку, передбаченому ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне відмовити у прийнятті подання державного виконавця.

Крім цього, суд звертає увагу, що згідно з положенням ч. 1 ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

У прийнятті подання державного виконавця першого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції (вх. № 18241/15 від 05.05.2015 року) про обмеження громадянки Зиско Людмили Іполітівни - керівника Приватного підприємства «Транс-Вікторія» - боржника у справі № 914/1070/14 у праві виїзду за межі України відмовити.

Додаток: подання вх. № 18241/15 від 05.05.2015 року на 8 арк.

Суддя Матвіїв Р.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.05.2015
Оприлюднено19.05.2015
Номер документу44185569
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1070/14

Ухвала від 10.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 24.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 29.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 01.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 07.05.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 06.05.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні