ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2015 р. Справа № 804/4315/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., при секретарі Гуцал А.В.,
розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міністерства доходів і зборів у Дніпропетровській області
до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційного підприємства №36" Дніпропетровської міської ради
про стягнення заборгованості.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного Управління Міністерства доходів і зборів у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційного підприємства №36" Дніпропетровської міської ради (далі - КП «Житлово-експлуатаційне підприємство №36») заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 8051,36 грн., авансових внесків податку на прибуток у розмірі 3640,64 грн. та заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету та обласного значення в сумі 14428,80 грн. мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не здійснювалась у порядку та строки, визначені законодавством, сплата податку на прибуток та податку на додану вартість.
Ухвалами Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.03.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлявся судовими повістками.
Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 ПК України).
Згідно з п.п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).
Згідно з п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Враховуючи вимоги податкового законодавства, відповідачем до ДПІ Жовтневого району м. Дніпропетровська в порядку податкової звітності були надані:
- податкова декларація від 27.02.2014 року з податку на прибуток за 2013 рік (звітна) на суму грошового зобов'язання у розмірі 48629 грн. зі сплатою авансового внеску 20205 грн. щомісячно;
- податкова декларація від 16.06.2014 року з податку на додану вартість за 2014 рік (звітна), в якій вказана сума ПДВ у розмірі 1827 грн., яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду.
Проте, у визначені законодавством строки сума самостійно задекларованих податкових зобов'язань відповідачем у повному обсязі сплачена не була, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість в загальній суму 102852 грн., у тому числі:
з податку на прибуток підприємств за травень-вересень 2014 року в сумі 101025 грн.;
з податку на додану вартість за травень 2014 року в сумі 1827 грн.
У зв'язку з наявністю переплат на особових рахунках боржника, сума податкового боргу з податку на прибуток була зменшена на суму переплати у розмірі 125,96 грн., та з податку на додану вартість на суму переплати у розмірі 11 грн.
Таким чином, на теперішній час податкова заборгованість на загальну суму становить 102705,04 грн.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Згідно з п.59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Враховуючи несплату у встановлені строки заборгованості з податку на прибуток та з податку на додану вартість, позивачем 11.07.2014 року на адресу відповідача було направлено податкову вимогу №1751-25 від 03.07.2014 року про сплату боргу, яка не була отримана останнім у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Згідно з п.58.3 ст. 58 ПК України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З огляду на зазначене вище, приймаючи до уваги, що податкову вимогу не було вручено платнику податків з причин, незалежних від податкового органу, суд вважає податкову вимогу № 1751-25 від 03.07.2014 року такою, що вручено відповідачу належним чином.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми податкового боргу, вказані вимоги є узгодженими.
В порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надані заперечення на адміністративний позов, а також не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.
Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.
Враховуючи зазначене, суд вважає правомірним звернення позивача до суду з позовом щодо стягнення з відповідача суми податкового боргу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотомаг ком юей» (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Писаржевського, буд. 1-а, ЄДРПОУ 36640300, р/р 26004321130103 ПАТ «Грін Банк», р/р 2600030111270 БАНК НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ, р/р 26046300620601 АКБ «НОВИЙ», р/р 26009001303738 ПАТ «АКТАБАНК», р/р 26001060734619 ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», р/р 26056060704263 ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», р/р 26008259149100 АТ «УкрСиббанк», р/р 26002300620601 АКБ «НОВИЙ», р/р 2600030111270 БАНК НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ, р/р 26004000281055 ПАТ КБ «ПРИВАБАНК»), на користь держави в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 100899,04 грн.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Фотомаг ком юей» (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Писаржевського, буд. 1-а, ЄДРПОУ 36640300) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 1816 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Фотомаг ком юей» (р/р 26004321130103 ПАТ «Грін Банк», р/р 2600030111270 БАНК НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ, р/р 26046300620601 АКБ «НОВИЙ», р/р 26009001303738 ПАТ «АКТАБАНК», р/р 26001060734619 ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», р/р 26056060704263 ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», р/р 26008259149100 АТ «УкрСиббанк», р/р 26002300620601 АКБ «НОВИЙ», р/р 2600030111270 БАНК НАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ, р/р 26004000281055 ПАТ КБ «ПРИВАБАНК»), на користь держави в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1816,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Д.В. Сидоренко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2015 |
Оприлюднено | 21.05.2015 |
Номер документу | 44209395 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сидоренко Дмитро Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні